WTA тенис - општа дискусија

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Сите резултати од WTA турнири/грен слем- овде.
WTA- Women's Tennis Association.

Штотуку заврши женското финалето на Роланд Гарос. Неверојатна игра на Ана Иванович. 6:4 / 6:3 победа над русинката Динара Сафина.

ИЗВОР
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Еве и неколку слики:




Со победата Иванович заработи 1милион евра, додека Сафин половина милион.
 

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.051
Поени од реакции
2.055
Го фледав натпреварот, и двете тенисерки беа многу нервозни но сепак иако бев да изгуби Иванович поштено си победи, и од понеделник број 1 во свет е, нека продолжи така. Инаку мене омилена ми е Пати Шнидер ама изгуби али тоа е толку и се силите.
 

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
Го фледав натпреварот, и двете тенисерки беа многу нервозни но сепак иако бев да изгуби Иванович поштено си победи, и од понеделник број 1 во свет е, нека продолжи така. Инаку мене омилена ми е Пати Шнидер ама изгуби али тоа е толку и се силите.
Не можи и Шнидер веќе, остаре. Не можи да се носи со останатите. Сите шо се во ТОП 10 се помлади од 25 години. Инаку има добар стил на играње
 

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.051
Поени од реакции
2.055
Не можи и Шнидер веќе, остаре. Не можи да се носи со останатите. Сите шо се во ТОП 10 се помлади од 25 години. Инаку има добар стил на играње
И ти тоа што викаш стара е 29 има и неможе да се носи со младиве тенисерки евентуално четвртфинале, полуфинале највеќе, за 2-3 год ќе се повлече. Инаку да добар стил има.
 
С

Спенсер

Гостин
најубава (АКО НЕ НАЈУБАВА У ПРВИТЕ 3 ПО УБАВИНА Е),најдобра во моментов, што друго може да посака??:vozbud:
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Незнам зошто ама мене најубава ми е Марија Кириленко.

zatoa sto ne gi sakas srbite pa zatoa.....:smir:

inace ivanovic denes izigra kako sto treba i vo tretoto finale uspea da go osvoi prviot grand slam...sosema zasluzeno poso ne gleam nekoj so bi mozel da i se sprotivstavi na zemja iako so jankovic bese finale pred finaleto.....

od utre e broj 1 i se nadevam deka tamu kje ostane i posle wimbledon koj pocnuva za 2 nedeli......

ajde!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:vozbud::vozbud::vozbud:
 

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
А како игра Ивановиќ на трева?
Ја немам гледано, па не знам дали е исто толку добра како на земја и како на тврда подлога?
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
А како игра Ивановиќ на трева?
Ја немам гледано, па не знам дали е исто толку добра како на земја и како на тврда подлога?
pa lani mislam deka ispadna vo 1/8 finale na wimbledon iako pred toa igrase vo finaleto vo pariz...

mislam deka sea totalno kje se posveti na treninzite na treva poso komentatorot na rts kaza deka izglea nema ni da se vrakja vo beograd za da ja proslavi titulata tuku odma kje ide vo britanija i kje trenira za wimbledon....

a inace za wimbledon sharapova e prv favorit.....
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
ete, i toa go dozivea srbija..........prvite dve vo zenskiot tenis da se od srbija....bravo za niv poso stvarno zasluzija.....iako razlikata pomegju jankovi i sharapova e samo 9 bodovi sepak se broi deka barem edna nedela kje bidat dvete prvi......

sledi wimbledon, zrebot e za nekoj den ,pa iskreno se nadevam deka kje ima srpsko finale.....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom