WTA тенис - општа дискусија

Член од
21 јули 2014
Мислења
549
Поени од реакции
544

Настасе истеран од стадион после неколку невкусни коментари... Конта дури со солзи на очите, мечот се прекинал...

Исто пред некој ден коментирал каква боја на кожа ќе имало детето на Серена... :D
 

Макед0нер

Red Devil
Член од
7 март 2012
Мислења
746
Поени од реакции
639
На кое место се наоѓа Мариа Шарапова на WTA листата неможам да ја најдам во првите 100 :confused:
 
L

Löwe

Гостин
Oд ова денеска, како прв меч после година и некој месец пауза, супер издание на Марија. Ќе се врати многу брзо во врвот, дефинитивно ќе биде меѓу топ 5 фаворити на Ролан Гарос со оглед на отсуството на Серена (нејзиниот ноќен кошмар).
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
Oд ова денеска, како прв меч после година и некој месец пауза, супер издание на Марија. Ќе се врати многу брзо во врвот, дефинитивно ќе биде меѓу топ 5 фаворити на Ролан Гарос со оглед на отсуството на Серена (нејзиниот ноќен кошмар).
па ќе биде секако, после тоа што се деси со Мугуруза ти ебам кобилата мрсна ти ебам, како бе може првиот сет 6-2 после да те бришат од терен. Многу е катастрофа оваа Мугуруза па ми ја прават топ 5 тенисерка, лол.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.965
Поени од реакции
35.579
Се надеваше Бушард барем на некој јалово трофејче после трудночата на бикот новоселски. Колку сакам Шарапова да се повампири и да растури сезонава , ајмо кукле. :pipi::backa:
 

Ovce_Pole-9

^Tennis Lover^
Член од
12 декември 2008
Мислења
234
Поени од реакции
14
Се надеваше Бушард барем на некој јалово трофејче после трудночата на бикот новоселски. Колку сакам Шарапова да се повампири и да растури сезонава , ајмо кукле. :pipi::backa:
Хахахах XD
 
Член од
5 јуни 2015
Мислења
696
Поени од реакции
445
па ќе биде секако, после тоа што се деси со Мугуруза ти ебам кобилата мрсна ти ебам, како бе може првиот сет 6-2 после да те бришат од терен. Многу е катастрофа оваа Мугуруза па ми ја прават топ 5 тенисерка, лол.

Мугуруза ако не грешам почна да рекламира дали парфеми, дали беа парчиња модна облека или часовници, што и да беше....
И таа ќе си игра опуштено тенис без да се замара за освојување на големи турнири.
Ја замени родна Венецуела со Шпанија ако ништо друго, ок татко и е Баскиец.
Тоа е, и се може на девојката, намлати таа веќе сега милиони од тенис и милиони ќе намлати од туристичко појавување на турнири, а од спонзори уште повеќе ќе собере пари.

Премногу пари свртуваат на рана возраст не само во тенисот туку во многу спортови и после не се замараат со резултати.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.965
Поени од реакции
35.579
Премногу пари свртуваат на рана возраст не само во тенисот туку во многу спортови и после не се замараат со резултати.
Шо за мене е тотална енигма. Абе нема да се наситам бе , особено ако сум врвен тенисер во топ 3. Ќе ги јадам до крај , историја ќе испишам без разлика на парите.
Али изгледа тоа е разликата помеѓу ултра добар спортист , и легенда.
 
Член од
5 јуни 2015
Мислења
696
Поени од реакции
445

Kajgana Shop

На врв Bottom