Work and travel USA

Член од
5 февруари 2014
Мислења
57
Поени од реакции
37
Некој/а да не бил во Јужна Каролина , конкретно sea pine -head island ?
 
Член од
24 декември 2013
Мислења
7
Поени од реакции
1
Dali ima nekoj iskustvo da spodeli za Busch Gardens Williamsburg,Virginia pozicija culinary team member?
 
Член од
25 јануари 2014
Мислења
40
Поени од реакции
12
mzohe nekoj da mi kazhe potocno za seapoint vilage vo wildwood, dali parite se vrakjaat kako se cenite? kako rabota housekeeper
 
Z

ziko bt

Гостин
Pa dobro dali ozbilno ocekvate od stotici lokacii i iljadnici rabotodavci,nekoj da vi kazi iskustvo bas za vasata rabotna ponuda. Pa i da postoj takov covek koj bil na toa mesto se somnevam deka dremi na Kajgana i ja posetuva ovaa tema. Realno toj so sakal da ko kazi svoeto iskustvo na net valjda ima pisano na temava. Raka na srce mal broj na iskustva ima na temava. Nemam kompjuter,a i vo skoro vreme nema da mi e pri raka za da postavam linkovi,ama fino lepo proguglajte i ke pronajdite srpski forum koj ima dosta korisni raboti,mada vo posledno e zapostaven,a isto taka ima i web strana srpska isto taka kade so ima stotina iskustva ubo rasporedeni po gradovi i rabotodavci. Okolu to dali bi se vratil so nekoj $ plus od mnogu poznanici so sum prael muabet,ako si bez baksis ti trebat minimum 50 rabotni sati nedelno,15/16nedeli za da si okolu 1000$ zarabotka,a i da ne se rasfrlas pari za tehnika i patuvanja. Tie so bile so tips se vrakale i so preku 6/7 000 $ cista zarabotka ama tie se epten retki. Overtime na eastcoast i vo zabavnite parkovi retko plakaat.Kako mesta za dobra zarabotka bi gi stavil Alaska i Severna Dakota,ima dosta rabota,se raboti i po 70/80sati nedelno,cesto i plateno prekuvremeno,a parite nema kaj da se trosat. Se izvinjavam za latinicata,dosta grdo lici ama to e. I na kraj sekoj so srekata 100luge, 100 razlicni iskustva. Pa ko ke se vratite na esen site po eden raport ovde da ne izlezi deka ste na temava ko ke vi treba nesto. :)
 
Член од
9 јуни 2008
Мислења
1.380
Поени од реакции
804
Има некој датум добиено за амбасада, или да бил па да сподели искуство ?
 
Член од
29 ноември 2013
Мислења
7
Поени од реакции
0
Втора година сум, првата година ми е исчистена, од третиот семестар имам положено 4 од 6 предмети, од претходно искуство некој да каже мислење колку ми се шансите за виза.. Благодарам :)
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.027
Поени од реакции
2.026
Втора година сум, првата година ми е исчистена, од третиот семестар имам положено 4 од 6 предмети, од претходно искуство некој да каже мислење колку ми се шансите за виза.. Благодарам :)
Солидни накај одлични.
 
Член од
19 ноември 2010
Мислења
47
Поени од реакции
11
Дечки, прва година аплицирам со селф-програма, со другар кој беше лани и оваа година побара договор и за мене од работодавецот. Дали има некој таков што прва година има одено со селф договор и дали прават проблеми во амбасада поради тоа или нема врска начинот на кој си имаш обезбедено работа.
 

Maryah.C

Be a bee
Член од
9 јуни 2006
Мислења
4.001
Поени од реакции
710
Дечки, прва година аплицирам со селф-програма, со другар кој беше лани и оваа година побара договор и за мене од работодавецот. Дали има некој таков што прва година има одено со селф договор и дали прават проблеми во амбасада поради тоа или нема врска начинот на кој си имаш обезбедено работа.
Лани бев јас прв пат и бев на селф програмата. Во абасада не ни прашуваат преку која програма идеш битно е дека имаш договор така да немаш гајле. :)
 

Maryah.C

Be a bee
Член од
9 јуни 2006
Мислења
4.001
Поени од реакции
710
Знае некој колку пари се губат ако не добиеш виза?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom