Work and travel USA

Lux

Inglourious
Член од
25 октомври 2010
Мислења
1.189
Поени од реакции
888
Па отприлика кажуваше ствари веќе познати. Ко демек да не сме правеле проблеми, да сме биле смирени, првите две недели ќе било хаос(многу луѓе), дека можеме да им се јавиме на нив за секој проблем. Мене ми делуваше импресивно, сеа ќе видиме. А ти преку Америкуест си? И за каде врвиш :P?
Значи клише муабети била ориентацијата, иначе праевме еднаш муабет кој шо како:icon_mrgr:
http://forum.kajgana.com/members/lux.43831/
 
Член од
14 март 2012
Мислења
5
Поени од реакции
4
може ли некој да кажи од прилика кој датум се оди во амбасадата ?? :)
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.470
Поени од реакции
13.963
може ли некој да кажи од прилика кој датум се оди во амбасадата ?? :)
Колку побрзо ги однесиш документите потребни за во амбасада во агенција, толку побрзо ќе ти го закажат интервјуто. Јас ги однесов пред една недела и интервјуто ми е на 26ти овој месец. А да, и прво мислам дека ги пуштаат тие што се со Self програмата, па кога ќе поминат тие, Premium.
 
Член од
14 март 2012
Мислења
5
Поени од реакции
4
ами јас бев во 25 февруари на интервјуто за работа, и сеа чекам да ми кажат кога за во амбасада. Барем така ми рекоја да чекам :)
--- надополнето: 14 март 2012 во 22:28 ---
Април најверојатно. :) Ти за кај аплицираше и преку која агенција?
преку Наром
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
ами јас бев во 25 февруари на интервјуто за работа, и сеа чекам да ми кажат кога за во амбасада. Барем така ми рекоја да чекам :)
--- надополнето: 14 март 2012 во 22:28 ---

преку Наром
Каде ќе одиш и што ќе работиш ?:)
 
Член од
20 март 2008
Мислења
107
Поени од реакции
12
Ај кажете ми точна адреса од Наром Травел во Скопје. Една другарка ми кажа адреса, но различна од таа што е на сајтот од агенцијата. Е сега незнам која е точната.
pozadi zeleznicka, prema aerodrom, vo tie zgradite od desno, ke vidis pisit narom :D
 
Член од
24 декември 2011
Мислења
14
Поени од реакции
21
Некое искуство од Аљаска? Или некој да иде летово..? ;)
 

blade-

Научник
Член од
28 август 2009
Мислења
51
Поени од реакции
4
дечки има ли некој што има одено во Bar Harbor MAINE да споделе некое искуство или не мора бар харбор , битно во Maine да е... иначе за виза не е толку битно колку ке имаш положено туку финасиите што ги примат двата родитела поздрав
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.470
Поени од реакции
13.963
иначе за виза не е толку битно колку ке имаш положено туку финасиите што ги примат двата родитела поздрав
И како е ова со финансиите, кои се во предност, оние што имаат помалку примања, или ? Не сфаќам.. :unsure:
 

blade-

Научник
Член од
28 август 2009
Мислења
51
Поени од реакции
4
најверојатно нема да ти дадат виза ако еден од родителите не работи а другиот зима ниско примање месечно , или двата родители не работат и мислат дека најверојатно ке останеш во УСА бидеќи дома имаш тешка финанскииска ситуација но завиви има случаеви каде што едниот родител не е работел но има добиено виза , околу 90% сите добиват виза за оваа подетално ке коментираме кој добил и кој не добил виза после 20ти Април :) поз
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.470
Поени од реакции
13.963
за оваа подетално ке коментираме кој добил и кој не добил виза после 20ти Април :) поз
Многу касно тоа бе, јас за 10 дена сум на интервју во амбасада. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom