Work and travel USA

Член од
14 септември 2011
Мислења
11
Поени од реакции
4
Sakam da znam za Ocean city Maryland ?
Seller ke rabotam , dali ima tips ?
i biletata kollku moze da bide?
Plsssss ... nekoj?
 

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
2.007
Поени од реакции
2.043
Too easy :). Добив виза.


За билетите што се распрашав. Софија - Чикаго повратна е околу 700 евра. Софија - Њујорк 800.
 
Член од
17 април 2011
Мислења
16
Поени од реакции
2
Поздрав дечки

Јас сум интересиран да аплицирам за работа во УСА,но не сум запознаен како иде тоа, и доколку може некој од вас да ми објасни, што и колку плаќаш? преместување сам си наогаш или они ти наогат? Што се бара за да ти даваат дозвола за работа?
 
Член од
14 јуни 2011
Мислења
16
Поени од реакции
1
Јас во Nashville ќе работам, ме интересира дали некој бил или ќе оди. Инаку преку Зип одам.
Ме занима за патот, како е најдобро ..Ни испратија од Зип цени на летови, не се нормални директно до Nashville повратни карти над 1000евра, тоа е претеризам така да нема шанси. ќе се иде на некоја друга опција затоа ме занима совет од некој што бил.

Прво да добијам виза сепак, за неколку дена сум на интервју па ќе видиме.. се надевам ќе биде.
 
Член од
28 мај 2006
Мислења
6
Поени од реакции
1
preku zip , imas nekoja informacia za OC. kako e ? i biletata kolku ?
I jas sakav tamu ama ja ispustiv ponudata mestoto bilo super turisticko plazi ovo ono i od nekoi devojcinja od lani znam deka dobra para zemale vo restorant kelnerki... a za karta zavisi deka ke sletas.jas u chikago kartata mi e okolu 700 evra
 

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
2.007
Поени од реакции
2.043
Добра статија за North Dakota а и општо за студентите.

http://bismarcktribune.com/news/state-and-regional/visa-students-fill-the-gaps-in-nd-oil-patch-while/article_8d72595a-8778-11e1-9ae8-0019bb2963f4.html

"The first group came from Brazil; the one after this will come from Macedonia and Romania."

Cushman said she encourages the students to be ambassadors of their own country.
“I tell them, if they’re from Macedonia, everyone they work with should be able to find that country on a map before they leave,” she said.
 
Член од
25 февруари 2012
Мислења
4
Поени од реакции
1
Луѓе, што се случува, времето се ближи?
Земате-не земате визи, ќе идеме за УСА или не?
Како е у амбасада? Кој бил, што чул, што видел?
Како е процентот на земени визи по агенцииве?
Слушам рипнало интервјуто за 20$.
Прават проблеми во амбасада? Нека пише некој нешо.
Иначе ја уште чекам датум за амбасада. ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom