WordPress

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Во Edit My Profile, кај што пишува Show Toolbar when viewing site - треба да биде штиклирано.

Ако тоа е океј, преку FTP појди во темата која ја користиш за сајтот и провери дали на крајот од фајлот footer.php, над </body> тагот има <?php wp_footer(); ?>
Се среди проблемот. Иначе и таа опцијата беше штиклирана и го FTP си беше се` во ред.
Изгледа како што претпостави @Teknologix кеш-от на некој од додатоците правеше проблем, сега е океј.
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
852
Поени од реакции
451
1. Сите опции (сетинзи) се океј.
2. Сите додатоци и темата не се променети, односно се истите и пред да го имам овој проблем.
3. Грубо прегледано, не фали ништо, сите фајлови се пренесени кога мигрирав.
4. Исчистен кеш-от кај пребарувачот, не е проблемот. Дури и пробав кај други пребарувачи, ист проблем.
5. Сепак било изгледа некој од додатоците (плагините) проблем, фала на советот.
Драго ми е дека проблемот е надминат.
Терај понатака! ;)
 
Последно уредено:

jonovski

Хералд
Член од
24 јуни 2009
Мислења
127
Поени од реакции
150
како кога се копира линк со кирилица од веб страна и се пастира во ворд документ да се сочува кирилицата наместо долгиот стринг со букви и бројки?
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
како кога се копира линк со кирилица од веб страна и се пастира во ворд документ да се сочува кирилицата наместо долгиот стринг со букви и бројки?
пробај со овој плугин
 

jonovski

Хералд
Член од
24 јуни 2009
Мислења
127
Поени од реакции
150
a kade treba da se instalira toj plagin? zna;i mene mi treba linkot da bide ist so kirilicniot.
 

jonovski

Хералд
Член од
24 јуни 2009
Мислења
127
Поени од реакции
150
ама мене не ми треба на латиница. Ми треба како се гледа горе во адрес бар, така и да се ископира во ворд документ (значи пак на кирилица кај што има кирилица, а не стринг од букви и бројки).
 
Член од
30 јули 2011
Мислења
589
Поени од реакции
246
Здраво,сакам да направам сајт со вордпрес да го земам првиот хостинг(bluehost) или вториот пакет,хостингот ќе го плаќам,месец за месец,или наеднаш за сите месеци?и дали после можам ако сакам да се префрлам на друг пакет?
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
Dali mozes na nekoi besplatni WP blogovi da postavuvas adsense reklami i dajte mi linkovi do nekoi dobri WP free blogovi koi i vi gi koristite

Edno prasanje dali na ovie free WP blog mozes da dodavas temi i plugini ??

M treba wp tema na koj mozes da dodades sliki edna po druga podredeni i koj plugin ima da sreduvas sliki mislev dali ima plugin da vnesuvam odednas primer 9 sliki na wp blog odednas
Sakam da napravam eden wp so smesni sliki da bidnat edna pod druga podredeni e sega da ne vnesuvam edna po edna slika zatoa prasuvam i posle bi stavil ad sense reklami toa mi e nekoja zamisla
 
Последно уредено:
Член од
30 јули 2011
Мислења
589
Поени од реакции
246
Како да направам мојот вебсајт да изгледа вака,и како да го изменам левиот дел од стараната,само десниот дел ми дава да поставувам рецент пост,а и на десниот стојат по дифолт
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.390
Поени од реакции
2.710
Некоја алатка/сајт за бесплатно конвертирање на ХТМЛ во Wordpress? Ми треба нешто слично на ова, само бесплатно доколку има. https://htmltowordpress.io
 
Член од
30 јули 2011
Мислења
589
Поени од реакции
246
Некој видџет за weather да ја покажува температурата на локацијатаво зависност од кај се пристапува
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
Здраво,сакам да направам сајт со вордпрес да го земам првиот хостинг(bluehost) или вториот пакет,хостингот ќе го плаќам,месец за месец,или наеднаш за сите месеци?и дали после можам ако сакам да се префрлам на друг пакет?
Другар што и да правиш, не зимај ништо од блухост. Абе катастрофа се.. поддршка им е сведена на 0. Кога ќе отвориш тикет, нели за проблем некаков, чекаш едно добри 15/20 мин.. цпанелот им е катастрофален, некои додатоци како за социјални мрежи или форуми неможе да се инсталираат.. сума сумару, катастрофа се, не иди преку нив..
 
Член од
30 јули 2011
Мислења
589
Поени од реакции
246
Другар што и да правиш, не зимај ништо од блухост. Абе катастрофа се.. поддршка им е сведена на 0. Кога ќе отвориш тикет, нели за проблем некаков, чекаш едно добри 15/20 мин.. цпанелот им е катастрофален, некои додатоци како за социјални мрежи или форуми неможе да се инсталираат.. сума сумару, катастрофа се, не иди преку нив..
Земав пакет на hostgator,пошто сум почетник,ми искочија у сусрет,некои работи не ми беа јасни,ги заследив на твитер,им пишав на хостГајторСапорт профилот,ме заследија и они и у ДМ ми објаснуваа,сеа за сеа океј е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom