WordPress

Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
Дечки имам еден проблем. Веќе 3/4 дена вебот не се отвара или премного е спор. Бидејќи не сум до толку стручен, ги прашав одговорните за хостингот и меѓу другото, го пишаа ова:


„да се направи подобра оптимизација на сајтот и бројот на процеси и запишување во база да се намали, со што хостиниогт би се обрзал односно посоодветно би ги користеле перформансите на хостингот“.


Ако има некој што може да ми помогне, ќе Ви бидам благодарен. Ќе платиме и ако треба.. Ако некој знае што треба точно нека ме контактира ќе му ја пратам целата порака за ако може да ми помогне.
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
854
Поени од реакции
451
Дечки имам еден проблем. Веќе 3/4 дена вебот не се отвара или премного е спор. Бидејќи не сум до толку стручен, ги прашав одговорните за хостингот и меѓу другото, го пишаа ова:


„да се направи подобра оптимизација на сајтот и бројот на процеси и запишување во база да се намали, со што хостиниогт би се обрзал односно посоодветно би ги користеле перформансите на хостингот“.


Ако има некој што може да ми помогне, ќе Ви бидам благодарен. Ќе платиме и ако треба.. Ако некој знае што треба точно нека ме контактира ќе му ја пратам целата порака за ако може да ми помогне.
Ќе ти пратам приватна порака во врска со проблемот на твојата веб страна.
 
Член од
9 јули 2017
Мислења
380
Поени од реакции
80
Ќе ти пратам приватна порака во врска со проблемот на твојата веб страна.
Пред една година активирав сајт на wordpress и по кратко користење го деактивирав. Денес добив sms дека од сметка ми биле одземени 35$. Како тоа и зошто?
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.425
Поени од реакции
3.679
Пред една година активирав сајт на wordpress и по кратко користење го деактивирав. Денес добив sms дека од сметка ми биле одземени 35$. Како тоа и зошто?
Си остаил опција auto-renew.
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
854
Поени од реакции
451
Веројатно не си ја исклучил опцијата за автоматско обновување / закуп на услугата или сервисот (на пр. домен, хостинг, ВП тема, плагин, итн...).
 
Член од
9 јули 2017
Мислења
380
Поени од реакции
80
Си остаил опција auto-renew.
Како да го исклучам тоа?[DOUBLEPOST=1505241102][/DOUBLEPOST]
Веројатно не си ја исклучил опцијата за автоматско обновување / закуп на услугата или сервисот (на пр. домен, хостинг, ВП тема, плагин, итн...).
Постои ли начин да ми ги вратат парите?
 
Последно уредено:

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.425
Поени од реакции
3.679
Како да го исклучам тоа?[DOUBLEPOST=1505241102][/DOUBLEPOST]
Постои ли начин да ми ги вратат парите?
Провери на панелот од администрација таму мора да го имаш. Инаку за која компанија се работи?


Ако си имал auto-renew нема начин да ти се вратат парите.
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
Или извади си извод од банка, види на кој е уплатено, пиши им меил да те тргнат од auto-renew. Ова ако мислиш дека не можиш да откриеш рачно.
А за парите, да, многу веројатно дека нема да ти ги вратат
 
Член од
9 јули 2017
Мислења
380
Поени од реакции
80
Или извади си извод од банка, види на кој е уплатено, пиши им меил да те тргнат од auto-renew. Ова ако мислиш дека не можиш да откриеш рачно.
А за парите, да, многу веројатно дека нема да ти ги вратат
Јас во текот на наредните 12 месеци нема да ги користам нивните услуги.[DOUBLEPOST=1505251206][/DOUBLEPOST]
Провери на панелот од администрација таму мора да го имаш. Инаку за која компанија се работи?


Ако си имал auto-renew нема начин да ти се вратат парите.
Како мислиш за која компанија?
 
Последно уредено:
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.641
Поени од реакции
864
Пред една година активирав сајт на wordpress и по кратко користење го деактивирав. Денес добив sms дека од сметка ми биле одземени 35$. Како тоа и зошто?
Пиши им нешто во смисла дека не си планирал да ја користиш улугата, но по грешка не си ја откажал истата таа услугата. И замоли ги да те рефундираат.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Мислам дека можеш да ја терминираш трансакцијата ако не заминала веќе. Ако си имал auto renewal може само ако се смилуваат да ти ги рефундираат парите, инаку не се обврзани тоа да го сторат.

Ваљда би изглегле во пресрет, на другарка така пред неколку месеци од еден сервис после trial-от и чарџнаа неколку стотина долари, ама и ги рефундираа, зошто да не и од Automattic.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
wordpress e besplaten softver be duduk

kako be taka ste se fatile za sajtovi za vragovi a ne razlikuvate domejn registar od hosting zakup od besplaten kontent management softver....
Лепи, не се улетувај одма. Не е муабетот за WordPress како софтвер, туку сервисот што го нудат преку wordpress.com на кој има неколку различни пакети со вклучен домен и дополнителни можности кои варираат од пакет до пакет.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom