Woke и cancel култура, SJW, safe spaces, политичка коректност...

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Пичка и пол беше на времето, почна да бара утеха у храна ко замена за дроги па стана крава, ја фатија кризи нема шо да праи и сега била нон бајнари.
:popce:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.304
Поени од реакции
78.998
Тоа е бизнис потег. Не и текнало ете случајно, сега.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Се сеќавам дека беше судија на "Америка има талент", заедно со Бритни. И кај неа пукна некој федер, за жал.

Имаше приказни за дроги и малтретирање, но никогаш не била добра женска. Беше онака кога беше плава.

Мене ме интересира како се одвива тој внатрешен процес на осознавање!? Дарк Елементал избега од форумов, а ми збореше за разликата од материјалното и духовното. Ама материјалното има своја физичка манифестација.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.682
Поени од реакции
38.869
и го отворив инстаграмот, секој пост и е "ширење awareness". По интервјуто ќе приметиш дека е изгубена душа, сигурно некои пријатели што ги има ја навлекле у ова. Ни сама не верува у тие работи што ги збори.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.304
Поени од реакции
78.998
да им се наебам на мајка им у пичка

 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.640
Поени од реакции
34.847
... дај држи ниво, барем цензурирај некоја буква воопшто не е пријатно за читање кога има такви псовки!
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.640
Поени од реакции
34.847
Што има разлика од "пичка" до "п*ичка"!?
Самата ставаше слики од пениси, меѓу другото. Зошто истите не беа ставени во спојлер!?
... слики од пениси соодветно одбрани, поставував кога постирав околу фимоза и други здравствени проблеми, а некој не знае што е спојлер па да го отвори,
...едноставно ми пречи вакво псуење во подтема Филозфија и Психологија, ако има потреба нека иде во подтема чек дис аут, оти не потече со таа ,,плажа,,, а ваму сочно псуење, ако има коментар нека каже околу поставениот линк, не му личи такво ниво, ако не му пречи нему, мене ми пречи вакво псуење без цензура, а ти во кое својство завземаш страна?
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
... слики од пениси соодветно одбрани, поставував кога постирав околу фимоза и други здравствени проблеми, а некој не знае што е спојлер па да го отвори,
...едноставно ми пречи вакво псуење во подтема Филозфија и Психологија, ако има потреба нека иде во подтема чек дис аут, оти не потече со таа ,,плажа,,, а ваму сочно псуење, ако има коментар нека каже околу поставениот линк, не му личи такво ниво, ако не му пречи нему, мене ми пречи вакво псуење без цензура, а ти во кое својство завземаш страна?
Истото го правиш и ти. Имаш опција "пријави" и крај на приказната. Модераторот може да едитира коментар.

Не знаел да отвори спојлер! :cautious:
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.640
Поени од реакции
34.847
Истото го правиш и ти. Имаш опција "пријави" и крај на приказната. Модераторот може да едитира коментар.

Не знаел да отвори спојлер! :cautious:
...не сакам да пријавам, сакам да му кажам ,,дека не му личи,, ти што проблем имаш со тоа, нит ти се обратив, нит те повикав, а да завземаш страна биди барем џентлмен дека не личи таква псовка, спомнување на ,,мајка,, и нејзин полов орган не е вкусно, односно ...пишувајте, касно е веќе за бонтон!
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.152
Поени од реакции
35.243
Штом онака ја скратила косата, за неа нема враќање назад. Следно е фарбање во некоја плава или розева боја.

Едвај чекам за едно 30тина години, кога овие фрикови ќе почнат масовно да си вршат самоубиства поради постапките што ги правеле во текот на животот, кога ќе им дојде момент и ќе сфатат дека се уствари ништо, дека ништо не постигнале со тоа што се декларирале за мажи/жени/нон-бајнари, и дека немаат никој во нивниот живот со кого ќе ја поминат староста, ниту партнер ниту деца, па единствената утеха ќе им биде 9мм у глава. :love:
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.663
Поени од реакции
4.974
Да не ти се верува колку се загрижени за менталното здравје на 0.1% од популацијата. А психијатриските болници ни се крш.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.682
Поени од реакции
38.869
Да не ти се верува колку се загрижени за менталното здравје на 0.1% од популацијата. А психијатриските болници ни се крш.
у такво опшество живееме што би рекол џокерот. Никому не му е гајле за туѓите чувства. Порано пред многу години кога постоеле други општества и цивилизации менталното здравје било топ приоритет, те праќаат у војна да се челичиш.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.304
Поени од реакции
78.998
у такво опшество живееме што би рекол џокерот. Никому не му е гајле за туѓите чувства. Порано пред многу години кога постоеле други општества и цивилизации менталното здравје било топ приоритет, те праќаат у војна да се челичиш.
барем, у тие војни, си знаел за што се бориш
во денешните војни мотивот на војникот е нејасен (исклучок се муслиманите)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom