Wizz Air летови од/до Македонија

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.038
Поени од реакции
1.295
Друштво преска купив билет и се помина добро, си купив и претплата за Визер попусти таму како се викаше не знам, 20 евра. Е сега при регистрација внесуваш име и презиме и после тоа цело време само ти се вчитува при купување на билет, при чекирање...

Во презимето имам буква 'ш' и си ја пишав ко латиница 's', така ми стои и во картата, ама во пасош се водам како со 'sh'. Имал некој слично искуство за да каже дали би ми правеле проблем некаков?
немај гајле нема да имаш проблем битно брок на пасош да е точно


Зошто не кажавте дека вчера и денес има 20 посто попуст?!
Скролни една страна и ќе видиш
 
Член од
16 август 2007
Мислења
1.929
Поени од реакции
1.659
У врска со недостапното принтање карта или бесплатно чекирање на аеродром, се логирав од мобилен и кога пробав онлајн чек ин потребно беше да внесем податоци на пасош бидејќи се патува у шенген зона(преку пц не ми беше побарано такво нешто). После тоа картата за принтање се појави. Дали е финта или системски проблем незнам.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.038
Поени од реакции
1.295
Јас за месецов имам букирано 2 карти за Бергамо и пример мене ми дава web check in...Кај секој различно
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.363
Поени од реакции
28.124
Јас за месецов имам букирано 2 карти за Бергамо и пример мене ми дава web check in...Кај секој различно
Истото и јас го кажувам една страна поназад. И јас сум за Бергамо. Изгледа за Италија нема проблем.
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
Истото и јас го кажувам една страна поназад. И јас сум за Бергамо. Изгледа за Италија нема проблем.
Повторно да ти напишам,сигурно следиш и вести,Германија моментално ти е најпосакувана туристичка дестинација мислам дека сега ме разбра
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.363
Поени од реакции
28.124
Брзо ми треба информација. Носам со мене професионален апарат, а ја немам гаранцијата. Чаре ?
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.363
Поени од реакции
28.124
Гаранцијата?
Ја немам, веројатно изгубена ми е или заташкана никако да ја најдам. Нема опција пред да тргнам од тука на аеродром да ми издадат некој документ дека е мој?
 
Член од
16 септември 2014
Мислења
10
Поени од реакции
2
Само да ве информирам дека преку мобилен се чекирав и од скопскиот аеродором за Минхен сега и ми даде и да си ја испечатам и картата
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.019
Ја немам, веројатно изгубена ми е или заташкана никако да ја најдам. Нема опција пред да тргнам од тука на аеродром да ми издадат некој документ дека е мој?
99.9% сум сигурна дека икој нема да ти бара гаранција или потврда дека е твој.
Никогаш не ми барале потврди за латоп/таблет/мобилен, зошто би барале за апарат?
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.363
Поени од реакции
28.124
99.9% сум сигурна дека икој нема да ти бара гаранција или потврда дека е твој.
Никогаш не ми барале потврди за латоп/таблет/мобилен, зошто би барале за апарат?
Од искуство на другар дека му бараа кога се враќаше за Скопје, еве не сум носел до сега па не сакам да се најдам во непријатна ситуација.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.473
Поени од реакции
22.896
Од искуство на другар дека му бараа кога се враќаше за Скопје, еве не сум носел до сега па не сакам да се најдам во непријатна ситуација.
Уживај немаш гајле. Од кај знаат дека е нов или стар... Ако сакаат да проверат можат да ти видат преку серискиот број дали е украден
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.970
Поени од реакции
5.565
Од искуство на другар дека му бараа кога се враќаше за Скопје, еве не сум носел до сега па не сакам да се најдам во непријатна ситуација.
Сестра ми пред две недели леташе со WizzAir, не и бараа никаква гаранција за апаратот, затоа ми беше чудно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom