Wizz Air летови од/до Македонија

Дискусија во форумот 'Општи дискусии' започната од Apple, 25 мај 2011.

 1. DarkValley

  DarkValley

  Член од:
  11 јули 2014
  Мислења:
  717
  Допаѓања:
  204
  Немам такво :/
   
 2. Емкаа

  Емкаа крофни од драго.

  Член од:
  14 мај 2008
  Мислења:
  3.420
  Допаѓања:
  4.877
  Дали ваучерот од Скопскиот маратон може да се искористи за летови кои не се од Скопје?
   
 3. Daddy

  Daddy

  Член од:
  25 септември 2009
  Мислења:
  595
  Допаѓања:
  280
  Кажете ми дали се доплаќа плус такса за багаж во Wizz Plus? Зашто таму пишува вклучено до 32 кг на друго место пишува дека за сите се плаќа па не ми е јасно.
   
 4. Mich0MKD

  Mich0MKD

  Член од:
  14 февруари 2013
  Мислења:
  1.078
  Допаѓања:
  827
  Да може. Јас го користев од Софија.
   
  На Емкаа му/ѝ се допаѓа ова.
 5. alterego

  alterego

  Член од:
  3 февруари 2012
  Мислења:
  111
  Допаѓања:
  17
  па кога ќе кликнеш на wizz plus пакетот ти ја дава цената, зошто би требало пак да се плаќа такси,
  еве ти пример
  • Plus цена на превоз
  • 1 × Авионски билет‎MKD 3.249
  • 1 × Административна такса‎MKD 500
  --- Споено дупло мислење, 13 јули 2017 ---
  А дали под
  ЛИЧЕН ПРЕДМЕТ
  40X30X18 CM
  може да се носи лаптоп на рамо, плус голема кабинска торба, зошто сега ја мерев ташната за лаптоп и отстапува некои два сантима, прават проблеми?
   
  Последно уредено: 13 јули 2017
 6. Likica

  Likica

  Член од:
  27 јуни 2017
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  0
  Како да откажам лет?
   
 7. wiksa

  wiksa

  Член од:
  11 април 2012
  Мислења:
  2.350
  Допаѓања:
  2.187
  Едноставно е, само не се појавувај :)
  Ако мислеше да ти ги вратат парите мислам дека ја немаш таа опција
   
 8. Likica

  Likica

  Член од:
  27 јуни 2017
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  0
  А ќе треба да платам нешто ?
   
 9. wiksa

  wiksa

  Член од:
  11 април 2012
  Мислења:
  2.350
  Допаѓања:
  2.187
  Дали прво ги имаш купено тие карти што сакаш да ги откажеш?
  Ако ги немаш купено незнам што сакаш да откажеш, и друго доста битно за виззаир збориме. Зашто во некои други агенции можеш да направиш резервација па после некое време да платиш тука нема таква опција.
   
 10. Likica

  Likica

  Член од:
  27 јуни 2017
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  0
  Картите ми се купени онлајн на страницата.Треба да летам на 15ти но сакам да ги откажам картите.
   
 11. wiksa

  wiksa

  Член од:
  11 април 2012
  Мислења:
  2.350
  Допаѓања:
  2.187
  Просто е веќе си ги платила и нема ништо екстра да ти наплатат. Враќање на пари 99,9% дека нема да добиеш, немаат таква опција од виззаир
   
 12. Likica

  Likica

  Член од:
  27 јуни 2017
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  0
  Благодарам многу.
   
 13. alterego

  alterego

  Член од:
  3 февруари 2012
  Мислења:
  111
  Допаѓања:
  17
  И јас сега гледав, сериозно се плаќаат и такси на аеродром за секоја торба и багаж?!?
   
 14. Tranquilis

  Tranquilis Putting Macedonia on the map.

  Член од:
  10 август 2011
  Мислења:
  526
  Допаѓања:
  656
  Можеш да ги откажеш билетите и да добиеш дел од парите назад. Има таканаречена "такса за заштита на седиштето" која ја одбиваат од цената платена. Доколку билетот е поефтин од таа такса, во најмала рака можеш да побараш да ти ги вратат аеродромските такси кои нема да ги платат поради тоа што не си се појавила. Сето ова се изведува преку кол центар.
   
 15. DRACARYS

  DRACARYS

  Член од:
  20 ноември 2008
  Мислења:
  5.925
  Допаѓања:
  2.378
  Kако бе другар, мене летет ми е на 23 од Скопје до Нуремберг, седишта немам избрано зошо се доплаќат ако избериш, и ми рекоја дека не морало на аеродром ќе ми доделеле рандом, е сеа кај статус ми пишит потврдено, се распрашав викаат дека само со пасошот ќе требит да одам на шалтер од wizz air и таму ќе ми ја даеле картата.
  Во пдф формат ја имам фактурата шо имам платено и то е се.
   

Сподели преку: