Wizz Air летови од/до Македонија

Член од
11 април 2012
Мислења
4.266
Поени од реакции
4.665
Дечки, имам повратна карта за во септември со WizAir. Колку ќе треба да приплатам пример ако сакам сега да си одам? Во Германија сум.
Ако го имаш она flex или како и да се викаше да можеш да си го презакажеш летот тогаш си плаќаш колку што е картата, ако си го купил тоа кога си ја купувал картата тогаш имаше некој попуст а може да беше и само разликата во цена да ја доплаќаш провери на нивната страна (без да се логираш земи постапка дека купуваш карта и сигурно ќе те праша за тоа прочитај ги условите)
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.910
Поени од реакции
12.395
Дали ваучерот од Скопскиот маратон може да се искористи за летови кои не се од Скопје?
 
Член од
25 септември 2009
Мислења
793
Поени од реакции
368
Кажете ми дали се доплаќа плус такса за багаж во Wizz Plus? Зашто таму пишува вклучено до 32 кг на друго место пишува дека за сите се плаќа па не ми е јасно.
 
Член од
3 февруари 2012
Мислења
120
Поени од реакции
20
Кажете ми дали се доплаќа плус такса за багаж во Wizz Plus? Зашто таму пишува вклучено до 32 кг на друго место пишува дека за сите се плаќа па не ми е јасно.
па кога ќе кликнеш на wizz plus пакетот ти ја дава цената, зошто би требало пак да се плаќа такси,
еве ти пример
  • Plus цена на превоз
  • 1 × Авионски билет‎MKD 3.249
  • 1 × Административна такса‎MKD 500
[DOUBLEPOST=1499901497][/DOUBLEPOST]А дали под
ЛИЧЕН ПРЕДМЕТ
40X30X18 CM
може да се носи лаптоп на рамо, плус голема кабинска торба, зошто сега ја мерев ташната за лаптоп и отстапува некои два сантима, прават проблеми?
 
Последно уредено:
Член од
11 април 2012
Мислења
4.266
Поени од реакции
4.665
А ќе треба да платам нешто ?
Дали прво ги имаш купено тие карти што сакаш да ги откажеш?
Ако ги немаш купено незнам што сакаш да откажеш, и друго доста битно за виззаир збориме. Зашто во некои други агенции можеш да направиш резервација па после некое време да платиш тука нема таква опција.
 
Член од
27 јуни 2017
Мислења
6
Поени од реакции
0
Дали прво ги имаш купено тие карти што сакаш да ги откажеш?
Ако ги немаш купено незнам што сакаш да откажеш, и друго доста битно за виззаир збориме. Зашто во некои други агенции можеш да направиш резервација па после некое време да платиш тука нема таква опција.
Картите ми се купени онлајн на страницата.Треба да летам на 15ти но сакам да ги откажам картите.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.266
Поени од реакции
4.665
Картите ми се купени онлајн на страницата.Треба да летам на 15ти но сакам да ги откажам картите.
Просто е веќе си ги платила и нема ништо екстра да ти наплатат. Враќање на пари 99,9% дека нема да добиеш, немаат таква опција од виззаир
 
Член од
27 јуни 2017
Мислења
6
Поени од реакции
0
Просто е веќе си ги платила и нема ништо екстра да ти наплатат. Враќање на пари 99,9% дека нема да добиеш, немаат таква опција од виззаир
Благодарам многу.
 
Член од
3 февруари 2012
Мислења
120
Поени од реакции
20
па кога ќе кликнеш на wizz plus пакетот ти ја дава цената, зошто би требало пак да се плаќа такси,
еве ти пример
  • Plus цена на превоз
  • 1 × Авионски билет‎MKD 3.249
  • 1 × Административна такса‎MKD 500
[DOUBLEPOST=1499901497][/DOUBLEPOST]А дали под
ЛИЧЕН ПРЕДМЕТ
40X30X18 CM
може да се носи лаптоп на рамо, плус голема кабинска торба, зошто сега ја мерев ташната за лаптоп и отстапува некои два сантима, прават проблеми?
И јас сега гледав, сериозно се плаќаат и такси на аеродром за секоја торба и багаж?!?
 

Tranquilis

Putting Macedonia on the map.
Член од
10 август 2011
Мислења
526
Поени од реакции
657
Благодарам многу.
Можеш да ги откажеш билетите и да добиеш дел од парите назад. Има таканаречена "такса за заштита на седиштето" која ја одбиваат од цената платена. Доколку билетот е поефтин од таа такса, во најмала рака можеш да побараш да ти ги вратат аеродромските такси кои нема да ги платат поради тоа што не си се појавила. Сето ова се изведува преку кол центар.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom