Wizz Air летови од/до Македонија

Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Јас сега без проблем напраив онлајн чек-ин.
Kако бе другар, мене летет ми е на 23 од Скопје до Нуремберг, седишта немам избрано зошо се доплаќат ако избериш, и ми рекоја дека не морало на аеродром ќе ми доделеле рандом, е сеа кај статус ми пишит потврдено, се распрашав викаат дека само со пасошот ќе требит да одам на шалтер од wizz air и таму ќе ми ја даеле картата.
Во пдф формат ја имам фактурата шо имам платено и то е се.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.849
Поени од реакции
11.477
Kако бе другар, мене летет ми е на 23 од Скопје до Нуремберг, седишта немам избрано зошо се доплаќат ако избериш, и ми рекоја дека не морало на аеродром ќе ми доделеле рандом, е сеа кај статус ми пишит потврдено, се распрашав викаат дека само со пасошот ќе требит да одам на шалтер од wizz air и таму ќе ми ја даеле картата.
Во пдф формат ја имам фактурата шо имам платено и то е се.
Да де, само пасош ти треба за да ти дадат бординг карта. Иначе, онлајн чек-ин треба, освен ако системот нешто не им функционира, тогаш мислам дека може и на лице место. Ако не избереш некое од седиштата кои се доплаќаат, тогаш рандом ќе ти додели седиште од обичните.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Укинати се веќе малите и големите кабински багажи,ќе си има само еден и бесплатен а тоа е големиот кабински багаж мислам.
 
Член од
11 февруари 2013
Мислења
178
Поени од реакции
141
Да де, само пасош ти треба за да ти дадат бординг карта. Иначе, онлајн чек-ин треба, освен ако системот нешто не им функционира, тогаш мислам дека може и на лице место. Ако не избереш некое од седиштата кои се доплаќаат, тогаш рандом ќе ти додели седиште од обичните.
ako ne cekiras ke ti dadat karta ne eproblem jas ne mozev da cekiram ne znam so sistemot bese nekoj problem bev vo tesno se javiv na brojot na operator so srpski jazik i mi rece nema da ti naplatat cekiranje na aerodrom no na salter pred poletuvanje mi vika nemam nikakov dopis plati na drug salter 2200 denari i vrati se:) hahahhahah
ps: a samata karta bese 1700 :)


znaci barajte nacin da cekirate nikakvi skapi telefoni nisto ne pomaga ke te oderat na aerodrom
pozzzzz do site
 
Член од
28 април 2011
Мислења
270
Поени од реакции
95
Скандал од виз ер продават повеќе билети одколку има место во авионот и потоа ги врќат патниците назад.


 
Член од
7 декември 2011
Мислења
283
Поени од реакции
83
Колку пари во кеш смеам да носам со мене, мислам дали има одреден лимит и колку ?
 
Член од
24 август 2017
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zdravo, mi treba mala pomos... Koga pravite online chekiranje i vnesuvate podatoci od licna karta, koj broj na dokument go vnesuvate, na licnata karta ili kako sto pisuva tamu maticniot broj?
Pozdrav i blagodaram odnapred
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.281
Поени од реакции
273
Една мала помош до поупатените. Првпат ќе патувам со авион и не ми баш најјасно со багажот. Дали смеам да земам мала торбица во авион? Мислам на торба за рамо како оваа http://www.officeplus.com.mk/2471/6112/0/ShowProduct/Torbichka_za_na_ramo_840 и што смеам да внесам во неа?
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.012
Поени од реакции
1.268
Zdravo, mi treba mala pomos... Koga pravite online chekiranje i vnesuvate podatoci od licna karta, koj broj na dokument go vnesuvate, na licnata karta ili kako sto pisuva tamu maticniot broj?
Pozdrav i blagodaram odnapred
Внесуваш инфо од пасошот не од лична карта освен ако немаш некое ЕУ државјанство. Одбери пасош и ти пишува се што треба да внесеш
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Летал некој сега брзо од Фридрихсхафен? Чекирањето на самиот аеродром е бесплатно или?
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
430
Поени од реакции
96
Другари картата меминген - скопје мора да биде во печатена форма или може од телефонот преку виззаир апликацијата?
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.012
Поени од реакции
1.268
Другари картата меминген - скопје мора да биде во печатена форма или може од телефонот преку виззаир апликацијата?
Може и од мобилен самата апликација има мобилна верзија од бординг пасот
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
430
Поени од реакции
96
Може и од мобилен самата апликација има мобилна верзија од бординг пасот
ја имам симнато во wallet на ајфон, па затоа прашувам да не имам некој проблем, а со тоа и непотребни трошоци
 

Kajgana Shop

На врв Bottom