Windows Phone Apps/Games

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075
Конечно twitter со нов апдејт после цели 7 месеци. Одличен апдејт редно време беше.
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
https://www.windowsphone.com/en-us/store/purchase/completed?app=80b4b4a2-f7aa-49f0-b8ab-7b7390ce1014&apptype=regular&offer=23f2a65f-60a4-437d-8910-608dd968014d&deliverystatus=successful

Nokia Camera Beta....

New in 4.8.0.1:
- Improved Inline Video Playback in Camera Roll
- Improved Living Images Playback in Camera Roll
- Improved Focus Indicator on devices with Continuous Autofocus
- Other Bug fixes and Improvements

New in 4.7.1.9 Beta Version:
- Fix for Camera Roll Delays
- Fix for crash caused when reframing pictures captured with front facing camera can cause the camera to crash.
- Fix For Corrupt Videos when recording over 4GB limit.
- Other Bug fixes and Improvements

New in 4.7.1.3:
- Living Images support*
- Continuous Autofocus for faster focusing*
- Surround sound capture in Video*
- New Camera Roll with Full Resolution Zoom and inline playback of video, cinemagraph, smart sequences and refocus images
- Nokia Camera integrates with Creative Studio and Video Trimmer for editing your photos and videos
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
Огромно подобривање во дизајнот на фб бета
Sent from my RM-820_nam_att_100 using Tapatalk
 
Член од
6 декември 2013
Мислења
33
Поени од реакции
9
Motivate Me Lite - Апликација која ги содржи најдобрите светски мотивациони и инспиративни цитати од познати автори, филозофи, уметници...
http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/motivate-me-lite/c14b7d94-7ee2-4d3d-a8f6-1713971a21baMotivate Me - "Full" верзија на апликацијата без ограничувања од бесплатната верзија и со "Lock Screen" поддршка.
http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/motivate-me/e620bd71-269c-4c04-b963-6a4c02933687
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.533
Поени од реакции
5.297
Има некој тука што ја игра Survival run with Bear Grylls? :D
Значи страшна игрица, јас у принцип не обожавам игри за телефони, ама се преиграв со оваа :icon_mrgr:
 
Член од
2 октомври 2011
Мислења
20
Поени од реакции
6
Џои браво царе, имам андроид телефон и не сум задоволен со сони мизерија... собирам пари за некој winphone.. би сакал да се подновам со лумиа 920 знам дека е стар модел но мислам дека е телефон на годината 2012.. а тоа дека се подобри од ајфон и галакси 7438246 пати :D
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075
Џои браво царе, имам андроид телефон и не сум задоволен со сони мизерија... собирам пари за некој winphone.. би сакал да се подновам со лумиа 920 знам дека е стар модел но мислам дека е телефон на годината 2012.. а тоа дека се подобри од ајфон и галакси 7438246 пати :D
Лумиа 920 дефинитивно телефон кој ќе се памети како еден од најдобрите за оваа генерација на windows phone. Или тој или 925 земај и уживај. Се наоѓаат сега за ефтино по интернетов.
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
Џои браво царе, имам андроид телефон и не сум задоволен со сони мизерија... собирам пари за некој winphone.. би сакал да се подновам со лумиа 920 знам дека е стар модел но мислам дека е телефон на годината 2012.. а тоа дека се подобри од ајфон и галакси 7438246 пати :D
Пиши во инбокс колку нудиш јас имам 920ка
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
881
Поени од реакции
894
Youtube апликација неможам да најдам за 8.1. Сите што ги симнав не работат.
 
Член од
2 октомври 2011
Мислења
20
Поени од реакции
6
Лумиа 920 дефинитивно телефон кој ќе се памети како еден од најдобрите за оваа генерација на windows phone. Или тој или 925 земај и уживај. Се наоѓаат сега за ефтино по интернетов.
Sakam da go zemam na novo.. na aliexpress gledav okolu 150 eur e... samo ke moze nekoj da mi kaze sto e ova?
Item Condition: Refurbished ?:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom