Windows Phone Apps/Games

Член од
25 август 2008
Мислења
160
Поени од реакции
9
Чек не сфаќам, некој игри можеш да ги играш да ги инсталираш а некој не така?

Па тие што се со иксбокс знакот на иконата бараат акаунт на хбох.кога ке сакаш да ги инсталираш бара држава дда одбереш и после тоа дава некој ерор

Sent from my Lumia 520 using Tapatalk
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075
Па тие што се со иксбокс знакот на иконата бараат акаунт на хбох.кога ке сакаш да ги инсталираш бара држава дда одбереш и после тоа дава некој ерор

Sent from my Lumia 520 using Tapatalk
Дај кажи го точно еррор бројот што ти го кажува да го средиме проблемот веднаш :)
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.470
Поени од реакции
675
Зошто кога отварам marketplace ми пишува
is not available in your country/region.

како да направам да си инсталирам програми ? Иначе телефонот е HTC HD7 и дали може да се реинсталира АНДРОИД на него?
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.984
Поени од реакции
33.793
Зошто кога отварам marketplace ми пишува
is not available in your country/region.

како да направам да си инсталирам програми ? Иначе телефонот е HTC HD7 и дали може да се реинсталира АНДРОИД на него?
Американизирај го телефонот, во Region (а и секаде на друго место) избери USA. Нормално, keyboard може да си ставиш Macedonian :)
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.470
Поени од реакции
675
Американизирај го телефонот, во Region (а и секаде на друго место) избери USA. Нормално, keyboard може да си ставиш Macedonian :)
Така е и направен,ама нејќе пак.. нешто до телефонот е изгледа. :)
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
Баш денес здогледав колку е згужван Виберот. Овој месец се очекуваат огромни апдејти за фејсбук и скајп исто така. Си ја сфатија работата сериозно.
Фејсбук ке има апдејт или ке има нов официјален ориџинале фејсбук мејд
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075


Printerest официјална апликација, од денеска достапна и кај нас :) 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
napraj so Nov hotmail ili outlook i toj neka ti bide primaren na nokiata a toj so go koristese do Sega vnesi go od posle... jas taka napraiv i sea so rab top, ako neso e nejasno pisi mi
p.s. Sorry. Za latinicaava mi se zezna taptalk neja pokazuva kajgana :/
 
Член од
25 август 2008
Мислења
160
Поени од реакции
9
napraj so Nov hotmail ili outlook i toj neka ti bide primaren na nokiata a toj so go koristese do Sega vnesi go od posle... jas taka napraiv i sea so rab top, ako neso e nejasno pisi mi
p.s. Sorry. Za latinicaava mi se zezna taptalk neja pokazuva kajgana :/
и мене исто не ми ја наоѓа кајгана на тапаталк.ај ке пробам така па ке пишам.фала
 
Член од
6 март 2008
Мислења
1.645
Поени од реакции
424
Мене до пред апдејтов ми зезаше tapatalk. Апдејтирајте го 8.1 и ќе се среди.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom