Windows 8 - Touch the Future

H

HoT IcE

Гостин
Дај пуштете ми некое линкче од 8.1 да му пратам на едно другарче. Јас седмица користам и појма немам шо како да го оправам со активација на 8ца и слично така да ако имате некој активиран да исталира топ е, за 64 бит.
 

CHukioo

Шо треба овде да пишам бе? -.-'
Член од
30 март 2011
Мислења
63
Поени од реакции
19
Имам едно големо и битно прашање ако знајте да ми одговорите. Имам лаптоп со лиценциран Windows 8.1, купен од америка. Немам никаков оригинално CD со Windows. Дали можите да ми кажите како да го преинсталриам или да ми посочите некој туторијал пошто јас ништо не успејв да најдам?
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
828
Поени од реакции
784
Спушти го истиот windows што го користиш и искористи го кодот што е запишан на лап топот.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.200
Поени од реакции
1.534
Спушти windows 8.1 msdn гледај да биде и инсталирај го windows 8.1 автоматски ке се активира без да внесуваш никакви кодови сите оем производувачи лиценцата е интегрирана на самиот биос така е на windows 8.1 и новите лаптопи немаат стикер со код освен стикерче со windows 8 логото :)
 
Член од
11 декември 2009
Мислења
282
Поени од реакции
101
Здраво дечки,незнам каде да прашам па ке прашам овде,ме интересира како и дали може на touchpadot да се направи со swipe со 3 прсти да се оди back and forth на mozilla кога сурфам по страниците? Значи тој swipe gesture работи секаде и во фолдерите кога сакаш да одиш напред назад и на интернет експлорер пребарувачот само на мозила не може? Барав на google ама не најдов решение.Дали некој знае како? Пошто е многу добра и корисна функција
 
Член од
7 септември 2008
Мислења
689
Поени од реакции
20
Зошто несака да стартува на лап топ .. Ми кажува windows repair нешто и неможе никако да се пушти:(
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.413
Поени од реакции
9.649
Некое убо активаторче за 8.1 Pro ?
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.030
Поени од реакции
634
Дечки некој да ми прати по пп добар торент од осмицава. :)
 
Член од
9 август 2014
Мислења
292
Поени од реакции
445
Значи вака.. На новиот лаптоп на кој имам Windows 8-ца заприметив дека немам Microsoft office, Word и Excel ќе ми бидат прекупотребни оваа година. Постои начин да се симни Microsoft office, па макар не била најновата, туку некоја постара верзија( 2007,2010 пример)бесплатно?
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.200
Поени од реакции
1.534
Значи вака.. На новиот лаптоп на кој имам Windows 8-ца заприметив дека немам Microsoft office, Word и Excel ќе ми бидат прекупотребни оваа година. Постои начин да се симни Microsoft office, па макар не била најновата, туку некоја постара верзија( 2007,2010 пример)бесплатно?
Да барај на торенти microsfot office и која бројка сакаш таа спушти ја
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
24
Поени од реакции
13
дечки ќе може ли некој да ми даде торент / линк за windows 8 пукнав барајки по нет.
 
Член од
30 април 2013
Мислења
59
Поени од реакции
0
Не знам дали моето прашање е за тука но еве вака, јас имам таблет Windows 8.1 и дали може некој да ми каже што точно пишува овде, што поточно означува? Screenshot.png
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
2.427
Поени од реакции
1.689
@Stefania првото ти е да го реинсталираш само Windows-от без да ти се избришат фајловите.
Второто ти е комплет реинстал, све можно да ти се избрише и таблетот да ти биде како кога е купен.
Третото е напредни сетинзи да местиш во биос и слично.
 
Член од
30 април 2013
Мислења
59
Поени од реакции
0
@Stefania првото ти е да го реинсталираш само Windows-от без да ти се избришат фајловите.
Второто ти е комплет реинстал, све можно да ти се избрише и таблетот да ти биде како кога е купен.
Третото е напредни сетинзи да местиш во биос и слично.
Во ред, Благодарам. Ако одам на второто освен што ќе ми избрише се, дали е можно нешто да настане со windows-от? Јас имам ваков проблем, моментално на таблетот немам ни слики ни документи, ниту пак некои плус инсталирани апликации освен Microsoft Ofice. И покрај тоа во меморијата ми пишува дека имам слободна меморија од околу 1-2 GB од вкупно 23GB. Мислам дека е така поради давањето upgrate на windows-от и на други апликации. И затоа сакам да му дадам комплетен реинстал. Дали е во ред мојата одлука?
 
На врв Bottom