Windows 8 - Touch the Future

Член од
5 август 2008
Мислења
5.861
Поени од реакции
5.098
Едно прашање. Користам WIndows 7 али сакам да го форматирам пц то и да ставам 8мица. Е сеа планрам да го форматирам само партиција Ц каде што ми е инсталацијата. А другата партиција Д да ја здржам. Би правел некој проблем така Windows-от 8 да не ми ја отварата партицијата Д?
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
17.600
Поени од реакции
27.714
Едно прашање. Користам WIndows 7 али сакам да го форматирам пц то и да ставам 8мица. Е сеа планрам да го форматирам само партиција Ц каде што ми е инсталацијата. А другата партиција Д да ја здржам. Би правел некој проблем така Windows-от 8 да не ми ја отварата партицијата Д?
Nemas problem.
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
2.814
Поени од реакции
1.744
Едно прашање. Користам WIndows 7 али сакам да го форматирам пц то и да ставам 8мица. Е сеа планрам да го форматирам само партиција Ц каде што ми е инсталацијата. А другата партиција Д да ја здржам. Би правел некој проблем така Windows-от 8 да не ми ја отварата партицијата Д?
Не би требало.
 
Член од
2 ноември 2014
Мислења
64
Поени од реакции
56
Едно прашање. Користам WIndows 7 али сакам да го форматирам пц то и да ставам 8мица. Е сеа планрам да го форматирам само партиција Ц каде што ми е инсталацијата. А другата партиција Д да ја здржам. Би правел некој проблем така Windows-от 8 да не ми ја отварата партицијата Д?
нема да прави проблем
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.533
Поени од реакции
5.232
Да ставам 8.1 на Intel CPU G2120 @ 3.10 GHz, 4 гига рам и GT 610 графика?

Набројав тоа што знам дека имам, не знам дали има врска со оперативен систем. :coffee:
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.917
Да ставам 8.1 на Intel CPU G2120 @ 3.10 GHz, 4 гига рам и GT 610 графика?

Набројав тоа што знам дека имам, не знам дали има врска со оперативен систем. :coffee:
Да ставиш, ич не му се мисли (64 битен обавезно)
 
Член од
2 ноември 2014
Мислења
64
Поени од реакции
56
Да ставам 8.1 на Intel CPU G2120 @ 3.10 GHz, 4 гига рам и GT 610 графика?

Набројав тоа што знам дека имам, не знам дали има врска со оперативен систем. :coffee:
само лиценциран пошто уште не е совршен и го средуваат со апдејти сега како што престанаа со подршка за вин7 на вин 8 и 10 се фокусирани, ако планираш пиратски ондак вин7
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.533
Поени од реакции
5.232
само лиценциран пошто уште не е совршен и го средуваат со апдејти сега како што престанаа со подршка за вин7 на вин 8 и 10 се фокусирани, ако планираш пиратски ондак вин7
Имам седмица, сега сакам да го форматирам и да ставам нов диск. Иначе за пиратски се мислам :)
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
2.814
Поени од реакции
1.744
Побрза е 8-та. Посебно на старт-ап. Е сега само старт скринот можеби ќе ти биде чуден, ама ќе се навикнеш...
 

Vori

Шејтан на Махалата
Член од
23 март 2009
Мислења
6.673
Поени од реакции
5.275
На Lifehacker,прочитав интересна статија дека со пуштањето на најновата верзија,виндоус 10,како промоција ќе има бесплатен апгрејд,само во 1та година ,за сите корисници кои користат од виндоус 7 па натаму стари верзии на најновава верзија,а врз ова и бесплатна подршка доживотно . Ме интересира доколку имаш 'кракиран' виндоус како 7цата или 8ца,може да се искористи овој бенефит :jeeee:

кљик
 
Член од
2 ноември 2014
Мислења
64
Поени од реакции
56
На Lifehacker,прочитав интересна статија дека со пуштањето на најновата верзија,виндоус 10,како промоција ќе има бесплатен апгрејд,само во 1та година ,за сите корисници кои користат од виндоус 7 па натаму стари верзии на најновава верзија,а врз ова и бесплатна подршка доживотно . Ме интересира доколку имаш 'кракиран' виндоус како 7цата или 8ца,може да се искористи овој бенефит :jeeee:

кљик
сигурно дека може
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
2.814
Поени од реакции
1.744
Може. А после таа 1 година? Денес имаа конференција за Windows 10, и имаше пренос во живо на нет...
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.234
Поени од реакции
4.102
Едно прашање. Користам WIndows 7 али сакам да го форматирам пц то и да ставам 8мица. Е сеа планрам да го форматирам само партиција Ц каде што ми е инсталацијата. А другата партиција Д да ја здржам. Би правел некој проблем така Windows-от 8 да не ми ја отварата партицијата Д?
Ако веќе ја немаш таа грешка направено, немој допрва да ја правиш. Виндовс ги имам од 95 па наваму сите, со исклучок на милениум, користено. Со вистата немав во неколку години мака видено, со 8-ката во 1 месец се растурив по форуми читање за баговите да си ги средам. Иначе имам 8.1 64-битен лиценциран. И ако е стварно ова со бесплатен апгрејд, едвај ќе го дочекам пустиот.

Update

Вистина е дефинитивно :)
 
На врв Bottom