Windows 7

Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Ама финтата е тоа што на официјалната страна има драјвери али за друга wireless картичка, мене конкретно ми треба за ATHEROS AR9285, ако има некој нека прати...
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.065
Поени од реакции
666
Пак јас :)
Вака сега.Инсталирам програмче за телефонот шо е, и на крајот од инсталацијата ми се јавува ова



Помошче? :)
 
Член од
16 февруари 2010
Мислења
56
Поени од реакции
0
и јас си кладов вакво :pos2: еј морам да кажам дека е многу многу побрз од икс-пе а за виста да не прајме муабет . клавајте сите нема да згрешите :smir:
 

MacedonianSun

herE I gO agaiN!
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.111
Поени од реакции
33
Како да слејам една партиција во друга т.е. сакам таа партиција да ја избришам и меморијата од избришаната да премине во друга партиција.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
и јас си кладов вакво :pos2: еј морам да кажам дека е многу многу побрз од икс-пе а за виста да не прајме муабет . клавајте сите нема да згрешите :smir:
Од XP не е побрзо, али е постабилно и подобро :smir:

Како да слејам една партиција во друга т.е. сакам таа партиција да ја избришам и меморијата од избришаната да премине во друга партиција.
Само со формат:smir:
 

MacedonianSun

herE I gO agaiN!
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.111
Поени од реакции
33
T

Tetro

Гостин
Како да слејам една партиција во друга т.е. сакам таа партиција да ја избришам и меморијата од избришаната да премине во друга партиција.
со partition manager проба?

Само со формат:smir:
ти напрај си формат, за друѓите ако не знаеш, не давај погрешни совети
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
со partition manager проба?
ти напрај си формат, за друѓите ако не знаеш, не давај погрешни совети
Ајде нека проба, али не ми се верува дека е можно, да избришеш една партиција и после неалоцираниот слободен простор да го вметнеш во веќе постоечка партиција...
Баш сакам да видам дали е возможно...
 

MacedonianSun

herE I gO agaiN!
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.111
Поени од реакции
33
со partition manager проба?
Средив, најдов во Disk Managment од Windows-oт...
Прво ја избришав партицијата и во таа партиција што сакав да се премести таа меморија, со десен клик на неа, со алатката Еxtend Volume се префрли одма за секунда..
Благодарам сепак:smir:.
 

Spaski

Vita - Amore - Riso
Член од
31 јануари 2009
Мислења
263
Поени од реакции
11
Ајде нека проба, али не ми се верува дека е можно, да избришеш една партиција и после неалоцираниот слободен простор да го вметнеш во веќе постоечка партиција...
Баш сакам да видам дали е возможно...
Можеш тоа да го направиш, јас го користам Acronis Disc Director Suite и досега тој најдобро ме служел. Сепак ако со тој неможеш има уште стотици други кои нудат различни опции(исто и во зависност од која марка дискот ти е, си име посебни софтвери за тој диск)
 
Член од
20 март 2007
Мислења
1.044
Поени од реакции
2
Поздрав,

нон стоп се мачам со ова и не најдов решение..каде е опцијата за video позадина,бидејќи на виста ја имаше овде на win 7 ја нема.

Поздрав
1. First of all you need a VLC player installed in your OS to perform this task. If not than download the VLC player from internet and install it.

2. Run VLC media player,go to Settings->preferences->Interface->Main interfaces,then click on wxWidgets.Remove the tick on "Taskbar" and put a tick on "Systray icon".

3. Now go to Video->Output Modules->DirectX.On the bottom right put a tick on advanced options check box.You will now see some options.Put a tick on "Enable Wallpaper Mode ".

4. Now,select playlist and put a check or tick on "Repeat current item ".

5. Press the Save button.Now close the Vlc player and run it again(to save the settings permanently).

6. Now play any video you would like to set as Wallpaper.Right click on the video and click on "Wallpaper".The video would be set as your wallpaper!!!!
:helou:
 

DarkLord

Невиден малер
Член од
27 јануари 2007
Мислења
941
Поени од реакции
247
Sakam da stanam utre zadutre 7ca? Kazeti mi vredi li? Za rabota,igranje?....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom