Windows 7

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
535
Извините малку офтопик но тука на оваа тема ве има повеќе со искуство, го барам овој фонт а во таа тема за фонтови нема да возврате никој :toe:



Ако знаете пишете кој е овој фонт на пп и нека се избрише овој пост
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Како да го поделам на 2 партиции хардискот на Windows 7 има ли некоја алатка или треба со некоја програма.(знам оти кога се инсталира се дели но веке беше исталиран на лаптопот)
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
Како да го поделам на 2 партиции хардискот на Windows 7 има ли некоја алатка или треба со некоја програма.(знам оти кога се инсталира се дели но веке беше исталиран на лаптопот)
Си имаш со самиот Windows.
Пиши format во search (кај стартот) и ќе видиш нешто Manage Disks, така нешто беше.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.065
Поени од реакции
666
Инсталирав win 7 и се јави проблемче.
Не ми работат излезите за звучки кои предходно работеа на xp-то, т.е излезот кој е наменет за слушалките
Чаре? :)
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Инсталирај Realtek
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
840
Поени од реакции
25
Поздрав,

нон стоп се мачам со ова и не најдов решение..каде е опцијата за video позадина,бидејќи на виста ја имаше овде на win 7 ја нема.

Поздрав
 

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
535
Поздрав,

нон стоп се мачам со ова и не најдов решение..каде е опцијата за video позадина,бидејќи на виста ја имаше овде на win 7 ја нема.

Поздрав
Колку што знам нема :toe:
на Vista таа опција ја имаше преку Update како додаток а на Win 7 не сум забележал
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.300
Поени од реакции
15.535
На лаптоп, Wirelessot ми ги покажува мрежите, но кога пробувам да се конектирам не сака да се конектира. Пробав со кабел, и така сака.... Дали е проблемот до драјверите или?
 
T

Tetro

Гостин
На лаптоп, Wirelessot ми ги покажува мрежите, но кога пробувам да се конектирам не сака да се конектира. Пробав со кабел, и така сака.... Дали е проблемот до драјверите или?
можно е да е до драјверите, провери :toe:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
На лаптоп, Wirelessot ми ги покажува мрежите, но кога пробувам да се конектирам не сака да се конектира. Пробав со кабел, и така сака.... Дали е проблемот до драјверите или?
Слаб ти е сигналот, пробај да отидеш побрлиску до изворот.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.300
Поени од реакции
15.535
Слаб ти е сигналот, пробај да отидеш побрлиску до изворот.
Не е до сигналот, значи ја покажува мрежата со 3 од 5 цртички, али пак нејќе да се конектира, а и плус проблем е тоа што неможам да најдам драјвери... нели 7цава наоѓала сама, али најверојатно не е се како што треба... Чудно ми е како може да го најде сигналот а драјвер да нема или да не е функционален...
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Не е до сигналот, значи ја покажува мрежата со 3 од 5 цртички, али пак нејќе да се конектира, а и плус проблем е тоа што неможам да најдам драјвери... нели 7цава наоѓала сама, али најверојатно не е се како што треба... Чудно ми е како може да го најде сигналот а драјвер да нема или да не е функционален...
Епа бриши ги драјверите и симни си други од официјалната страна за лаптопот што ти е. Инаку и кај мене некогаш се случува да го фаќа сигналот со 3-4 цртички и пак да не се конектира, што на крај излегува дека слаб е сигналот, па си го поместувам USB-то полево-подесно и терам :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom