Windows 7

Член од
29 ноември 2008
Мислења
238
Поени од реакции
4
Од кај тоа дека SLEEP не работи како што треба?
Ја користам таа опција од кога искочи првата BETA верзија на 7 па се до последнава, ниеднаш сум немал никаков проблем.
Епа јас некогаш имам проблем со слееп, а не секогаш. Незнам зашто ама некоаш заебава, мислам дека е баг па затоа и пишав. А инаку да во бетата и кај мене беше океј, ама од рц па наваму зборувам за слееп дека некогаш заебава.
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
И кај мене заебава sleep-от.
Кај мене на лаптопот заебава некогаш, се укочува после sleep ама стисни ентер нема гајле ќе се откочи или повторни стисни на повер копчето.
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
Кај мене на лаптопот заебава некогаш, се укочува после sleep ама стисни ентер нема гајле ќе се откочи или повторни стисни на повер копчето.
Кај мене на desktop, не лаптоп, ама ништо не го спасува, мислам дека требаше еднаш да го исклучам од струја, бидејќи и после reset не можеше да се подигне windows-от.
 

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
535
Кај мене на desktop, не лаптоп, ама ништо не го спасува, мислам дека требаше еднаш да го исклучам од струја, бидејќи и после reset не можеше да се подигне windows-от.
Моментално го пробав ова и се си работе во нормала користам RTM 7600 активиран со Loader :toe::tv:
 
Член од
22 јули 2009
Мислења
93
Поени од реакции
1
Од кај тоа дека SLEEP не работи како што треба?
Ја користам таа опција од кога искочи првата BETA верзија на 7 па се до последнава, ниеднаш сум немал никаков проблем.



Што си направил на ХР?
Како го поврза таму?
Кои сетинзи?
Инсталираше ли драјвери?
Кој интернет го имаш?
Модем, рутер, свич...?

Научи се убаво да поставиш прашање ако сакаш убав одговор.
Имав на xp интернет потоа го инсталирав 7-ката на друга партиција иначе интернетот ми е бежичен од дигинет и има нешто access point како модем и е always on интернет
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Имав на xp интернет потоа го инсталирав 7-ката на друга партиција иначе интернетот ми е бежичен од дигинет и има нешто access point како модем и е always on интернет
Епа инсталирај си драјвери за Wireless картичката (ако немаш инсталирано), најди си ја мрежата, конектирај се, пиши си PASS и ете.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
2.303
Поени од реакции
1.775
кај мене овака заебаваше отидов на Change adapter settings му направив disable и после enable и се конектираше нормално!
средено, пошто се вклучвам на интернет директно преку модем затоа ми вика no network access зошто нема мрежа на која ќе сум приклучен, сепак благодарам за информациите
 

dR3

Член од
9 септември 2009
Мислења
918
Поени од реакции
542
Вреди ли овој Виндоус да се инсталира, боље ли е од Виста и ИксПе ?
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Вреди ли овој Виндоус да се инсталира, боље ли е од Виста и ИксПе ?
Па сеа зависи каков компјутер имаш..ако имаш 2 гб рам... вреди да се стави....подобар е од виста и од XP ...побрз..подобри графички перформанси...според мене најдоброто од microsoft до сега :hihi:
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Вреди ли овој Виндоус да се инсталира, боље ли е од Виста и ИксПе ?
Вреди да. Има големи подобрувања од Виста, освен графички и додадени нови опции, многу побргу се стартува и користи помалку ресурси од Виста, закочување на explorer.exe за пример мене лично не ми се случило после толку многу работење за разлика од Виста.
Јас зборувам за мене, го користам оперативниов на една машина од февруари кога беше бета верзија, сега последната РТМ 7600 build е совршена, со драјвери нема проблеми доколку има таква ситуација што е реткост тогаш се користат за Виста се на се одличен оперативен систем и до сега убедливо најдобар. На крај пробај па увери се.
 

dR3

Член од
9 септември 2009
Мислења
918
Поени од реакции
542
Па сеа зависи каков компјутер имаш..ако имаш 2 гб рам... вреди да се стави....подобар е од виста и од XP ...побрз..подобри графички перформанси...според мене најдоброто од microsoft до сега :hihi:
Вреди да. Има големи подобрувања од Виста, освен графички и додадени нови опции, многу побргу се стартува и користи помалку ресурси од Виста, закочување на explorer.exe за пример мене лично не ми се случило после толку многу работење за разлика од Виста.
Јас зборувам за мене, го користам оперативниов на една машина од февруари кога беше бета верзија, сега последната РТМ 7600 build е совршена, со драјвери нема проблеми доколку има таква ситуација што е реткост тогаш се користат за Виста се на се одличен оперативен систем и до сега убедливо најдобар. На крај пробај па увери се.

Фала многу, дефинитивно ќе го пробам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom