Windows 7

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
10.728
Поени од реакции
15.818
здраво кје мозе ли некој да помогне хитно ми е се добро го инсталирав виндоусот и на крај ми прај проблем немозам драјверите за звук да ги инсталирам и другите драјвери ми дава као ерор WNT_6.1H ако знае некој нека помогне фала многу
дали е лаптоп? кој модел точно
ако не е лаптоп, која матична ја имаш?
веројатно имаш симнато драјвери кои не се за компатибилни со оперативниот систем што си го инсталирал
 
Член од
7 јули 2011
Мислења
133
Поени од реакции
31
не не пс статицно е а драјверите се тие истите сто секоас сум ги користел за псито така да некоја друга фора бар звуков сеа за сеа да го обезбедам постои?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
10.728
Поени од реакции
15.818
не не пс статицно е а драјверите се тие истите сто секоас сум ги користел за псито така да некоја друга фора бар звуков сеа за сеа да го обезбедам постои?
Ама може оперативниот што си го ставил да не е истиот.
Звукот ќе го озбезбедиш само со инсталирање на соодветниот драјвер.
И пиши го убаво точно еророт/дај скриншот.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
10.728
Поени од реакции
15.818
Член од
27 април 2013
Мислења
92
Поени од реакции
96
Да замолам.Дали може некој да ми даде линк за Win 7 serials што трае повеќе од три месеци.Во inbox ако може.
Фала однапред.
 
Член од
24 септември 2011
Мислења
47
Поени од реакции
9
Да замолам.Дали може некој да ми даде линк за Win 7 serials што трае повеќе од три месеци.Во inbox ако може.
Фала однапред.
Симни си од интернет Windows Loader by Daz 2.2.2, инсталирај го како администратор, и завршена работа.
 
Член од
11 мај 2014
Мислења
1.017
Поени од реакции
575
Како да променам MBR to GPT формат без да ми го форматирам целиот хард диск.
Партицијата е избришана и во моментов се обидувам да креирам нова, но не ми дава можност.
Пробав со DISKPART, но проблемот е што имам само еден диск 0 со две партиции на него, од кои едната е креирана како партиција, а другото го дава како Unallocated space.
Еве слики, ме плаши да му правам clean да не ја избришам и партицијата со податоците.
Дали има начин да го средам дискот при инсталација (или некоја промена во BIOS, се работи за Асус Aptio setup utility Bios).
20161027_221152.jpg 20161027_221213.jpg 20161027_221242.jpg 20161027_221254.jpg 20161027_221308.jpg

Инсталирам Windows 7 Ultimate
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
5.844
Поени од реакции
3.802
Како да променам MBR to GPT формат без да ми го форматирам целиот хард диск.
Партицијата е избришана и во моментов се обидувам да креирам нова, но не ми дава можност.
Пробав со DISKPART, но проблемот е што имам само еден диск 0 со две партиции на него, од кои едната е креирана како партиција, а другото го дава како Unallocated space.
Еве слики, ме плаши да му правам clean да не ја избришам и партицијата со податоците.
Дали има начин да го средам дискот при инсталација (или некоја промена во BIOS, се работи за Асус Aptio setup utility Bios).
Прегледај го приврзокот 158822 Прегледај го приврзокот 158823 Прегледај го приврзокот 158824 Прегледај го приврзокот 158825 Прегледај го приврзокот 158826

Инсталирам Windows 7 Ultimate
Hiren's BootDVD v15.1 евентуално Boot CDUSB Sergei Strelec 2015 v.8.0 (x86x64) English и WinNTSetup 3 без никакви заебанции...чиста ствар.
 
Член од
11 мај 2014
Мислења
1.017
Поени од реакции
575
Инсталацијава стои веќе 2 часа на completing instalation, има спас или пак одново?
Пробав и со усб и со цд и секогаш застанува тука, се работи за различен исо фајл.
 
Член од
11 ноември 2016
Мислења
107
Поени од реакции
70
pozdrav dali ke moze da mi isprati nekoj windows 7 da preinstaliram kompjuterot i dodatni programi ako e mozno ...odnapred blagodaren.....
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
112
Поени од реакции
14
pozdrav dali ke moze da mi isprati nekoj windows 7 da preinstaliram kompjuterot i dodatni programi ako e mozno ...odnapred blagodaren.....
http://softlay.net/operating-system/windows-7-all-in-one-iso-free-download-32-64-bit.html
http://softlay.net/microsoft-office/office-2013-professional-plus-iso-free-download.html
Друго незнам што ти треба ок програми[DOUBLEPOST=1480186779][/DOUBLEPOST]
и ако сакаш активатор јас овај го користам http://zamunda.net/banan?id=467525&hit=1&t=soft
 
Последно уредено:

Aexil Kong

Entrepreneur
Член од
14 август 2014
Мислења
742
Поени од реакции
529
Зошто кога секогаш направам чист формат преку це-де, да се префрлам од виндоус 10 на седмицата и неможе никако да се конектира на интернетот, односно не го ни препознава рутерот и неможе да се конектира никако.
 
На врв Bottom