Windows 7

I

INFECTED

Гостин
Значи здравјето ми се оштети од компјутеров....

Како да го отворам дискот D?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.046
Поени од реакции
3.301
Значи здравјето ми се оштети од компјутеров....

Како да го отворам дискот D?
Прво, дали постои дискот/партицијата? Си го користел претходно? Колку GB треба да биде? Дали е само партиција или посебен хард диск?

Дај одговор на овие прашања, па после ќе видиме што и како.

Направи еден принт скрин од Computer - десен клик - Manage - Storage - DIsk Management
 
I

INFECTED

Гостин
Прво, дали постои дискот/партицијата? Си го користел претходно? Колку GB треба да биде? Дали е само партиција или посебен хард диск?

Дај одговор на овие прашања, па после ќе видиме што и како.

Направи еден принт скрин од Computer - десен клик - Manage - Storage - DIsk Management
Постои секако. Откако го зедов од форматирање од амц ова се случи со дискот.
 
I

INFECTED

Гостин
Прво, дали постои дискот/партицијата? Си го користел претходно? Колку GB треба да биде? Дали е само партиција или посебен хард диск?

Дај одговор на овие прашања, па после ќе видиме што и како.

Направи еден принт скрин од Computer - десен клик - Manage - Storage - DIsk Management
Посебен е само тој лево доле со 400гига, екстерен...
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.046
Поени од реакции
3.301
Посебен е само тој лево доле со 400гига, екстерен...
Дај повеќе инфо: Колку гига ти фалат? Колку хард дискови имаш внатрешни? Ако овој ти е 100 гига, колку треба да е другиот? И дај скриншот. Сакаш помош, а даваш нула инфо.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
8.044
Поени од реакции
8.909
Значи здравјето ми се оштети од компјутеров....

Како да го отворам дискот D?
Проба ли со diskmgmt.msc да ја избришеш партицијата?
Ако не си прво тоа, па после види го со акронис диск директор или http://www.partitionwizard.com/
 
I

INFECTED

Гостин
Дај повеќе инфо: Колку гига ти фалат? Колку хард дискови имаш внатрешни? Ако овој ти е 100 гига, колку треба да е другиот? И дај скриншот. Сакаш помош, а даваш нула инфо.
C и D се внатрешни ама D како да не постои откако го зедов од амц. Нула слободен и нула зафатен простор а се ми беше внатре. Значи фали цел диск. Иначе 160гига (треба да) е.
 
I

INFECTED

Гостин
Проба ли со diskmgmt.msc да ја избришеш партицијата?
Ако не си прво тоа, па после види го со акронис диск директор или http://www.partitionwizard.com/
Чекор по чекор, пошто времето ми е нула а и моментално снема нет, пошто среќата ми е таква...
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.046
Поени од реакции
3.301
ете ја открив америка :)) сега?
Оди му десен клик на тоа и пробај од тука формат.

Ако не сака, напрај му delete (исто преку десен клик)
Па после напрај му new, па формат.
 
I

INFECTED

Гостин
Десен клик и delete volume ако не ти требаат податоците во партицијата. Ако ти треба нешто земи прво рековери напрај на податоците
Пријателче, сакам да не ми се избрише од дискот. Цела биографија ми е во него. Да кликнам delete volume, ќе остане материјалот што го имам?
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
8.044
Поени од реакции
8.909
Пријателче, сакам да не ми се избрише од дискот. Цела биографија ми е во него. Да кликнам delete volume, ќе остане материјалот што го имам?
Нема да остане :D пробај го тоа disk genius
 
Член од
7 јули 2011
Мислења
133
Поени од реакции
31
здраво кје мозе ли некој да помогне хитно ми е се добро го инсталирав виндоусот и на крај ми прај проблем немозам драјверите за звук да ги инсталирам и другите драјвери ми дава као ерор WNT_6.1H ако знае некој нека помогне фала многу
 
На врв Bottom