Windows 7

Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.461
Поени од реакции
28.734
А да не биле трајал верзија за 15 или 30 дена? Зашто обично не ги даваат многу многу во фул верзија на интернет без пари
Бај д веј провери на цеде-то за рекавери би требало да го има адоб на него, кај мене го имаше и на мене ми е оригинална верзија
Ај да проверам цеде-то а за програмите ти викам крак имаати лиценцирани се а и да биле триал верзија ке траат 15-30 дена а не само 2-3 дена:toe:
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Ај да проверам цеде-то а за програмите ти викам крак имаати лиценцирани се а и да биле триал верзија ке траат 15-30 дена а не само 2-3 дена:toe:
Хммм незнам што да ти кажам, и мене ми се има случено така со Корел и морав да ја избришам и да ја ре инсталирам инаку виндоус 7 не би требало да ти прави проблеми за вакви работи, единствено ако не е нападнат од некој вирус
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.035
Поени од реакции
6.061
Зошто на овој windows квалитетот на сите видеа кои ги гледам ми изгледа помал од кога ги гледав на XP?\
На овој windows како да се со помала резолуција видеата. многу пиксели се познаваат.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Зошто на овој windows квалитетот на сите видеа кои ги гледам ми изгледа помал од кога ги гледав на XP?\
На овој windows како да се со помала резолуција видеата. многу пиксели се познаваат.
Не е до Windows-от СИГУРНО!

Смени си резолуција на десктоп
Симни си квалитетни кодеци
СИМНИ СИ КВАЛИТЕТНИ КЛИПЧИЊА (филмови)

Ќе осетиш разлика.
 

caci_cris7

Red Devil Girl 4ever
Член од
28 октомври 2008
Мислења
294
Поени од реакции
3
Ми треба помош за инсталирање на Windows 7 на нов лаптоп. Го купив лаптоп-от ама без оперативен систем и сега сакам да инсталирам Windows 7. Исто ли е како при форматирање на компјутер (ставеш бутабилно CD, сетираш од кај да го подигне, CD-rom или HDD итн итн) или треба нешто друго да се направе претходно.......?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Ми треба помош за инсталирање на Windows 7 на нов лаптоп. Го купив лаптоп-от ама без оперативен систем и сега сакам да инсталирам Windows 7. Исто ли е како при форматирање на компјутер (ставеш бутабилно CD, сетираш од кај да го подигне, CD-rom или HDD итн итн) или треба нешто друго да се направе претходно.......?
Толку е.
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Како да инсталирам Adobe Flash Player на Windows 7 64 bit?
На официјалниот сајт го нема, кога сакам да симнам 32 битен ме префрлува пак кај 64 битниот, не знам што да правам?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Член од
29 септември 2008
Мислења
219
Поени од реакции
5
дали може да ставам windows 7 на компјутер со процесор од 3 гига(pentium 4)i so 1 giga ram и ако може кој би бил најсоодветен
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
дали може да ставам windows 7 на компјутер со процесор од 3 гига(pentium 4)i so 1 giga ram и ако може кој би бил најсоодветен
па можеш :)
имам инсталирано Windows7 на многу компјутери со слична кофигурација и сите работат супер.
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
239
Поени од реакции
10
Дајте ми некој торент со квалитетен виндоус 7 ве молам. Фала
 

Kajgana Shop

На врв Bottom