Windows 10

Дискусија во форумот 'Оперативни системи и софтверски апликации' започната од MARCELLO, 2 октомври 2014.

 1. fufipasawu

  fufipasawu

  Член од:
  31 јануари 2018
  Мислења:
  99
  Допаѓања:
  47
  секако најверојатно други драјвери за звук ќе инсталира. ако тие од windows не работат ќе си најдеш нови и ќе ги инсталираш и ќе работи звукот на 10ката
   
 2. Беркут

  Беркут независен експерт

  Член од:
  12 април 2010
  Мислења:
  9.629
  Допаѓања:
  14.173
  Народе, дали го има истиот принцип на вин 10 како за андроид.
  Да симниш апликација од интернет како apk фајл и после да си ја инсталираш?

  Ги запрев апдејтите, и сега не можам апликација да симнам

  Sent from my SM-T530 using Tapatalk
   
 3. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  6.942
  Допаѓања:
  7.481
  за виндовс е .exe
   
 4. The Wild Boy

  The Wild Boy THE WILD BADASS

  Член од:
  26 декември 2017
  Мислења:
  427
  Допаѓања:
  118
  Дечки да ве прашам нешто,итно е па сакам одма да ми дадете одговор.
  Епа вака сега,праев нешо и буричкав низ стварите у опциите и наидов на опција да го сменам јазикот на системот.Па кликнав на Македонски и ми се смени.Е сега кортана не работи но регионот на живеење ми е ставен во САД иако јазикот на системот ми е на Македонски.Друга работа,кога го сменив гледам јазикот на тастатурата од дефаулт на Англиски е сменет на Македонски.Е сега пробав да го сменам али тоа за да го вратам назад дефаултниот ќе морам да го сменам и системскиот јазик.Затоа прашувам дали може без да го сменам системскијот јазик,да си ставам Англиски за тастатура а системскиот да ми биде Македонски,и да ја оправам Кортана да работи.
   
 5. DarkValley

  DarkValley

  Член од:
  11 јули 2014
  Мислења:
  740
  Допаѓања:
  211
  Шо ќе ти е Виндоус на македонски?
   
 6. The Wild Boy

  The Wild Boy THE WILD BADASS

  Член од:
  26 декември 2017
  Мислења:
  427
  Допаѓања:
  118
  Незз, онака...
   
 7. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  8.656
  Допаѓања:
  3.624
  Мене на македонски ми е датум и на календарот деновите ми се пишани на македонски другото се е на англиски. Koртана не ни пробав да наместам. Го имаше како опција прво инсталирање на Windows 10 за да се уклучи но сега веќе ми го нема. Ај некој нека пише како да наместам. Мора ли да ми биде на Англиски ставено Home location ?
   
 8. Атеист

  Атеист Дежурен Шаман

  Член од:
  2 февруари 2010
  Мислења:
  7.353
  Допаѓања:
  4.598
  На US треба да ти е.
  Вака:
  upload_2018-3-17_14-21-24.png
   
 9. The Wild Boy

  The Wild Boy THE WILD BADASS

  Член од:
  26 декември 2017
  Мислења:
  427
  Допаѓања:
  118
  Кортана не работи на Македонски,тулу само на Англиски.И сте приметиле ли дека кога ке промените јазик на Македонски пред Macedonia (FYROM) пишува Shquip
   
 10. DarkValley

  DarkValley

  Член од:
  11 јули 2014
  Мислења:
  740
  Допаѓања:
  211
  Можи некој да ми прати линк за да симнам верзија на 10ка за домашна употреба? Итно ми е. Фала.
   
 11. Marick14

  Marick14

  Член од:
  23 јуни 2011
  Мислења:
  6.405
  Допаѓања:
  1.663
  Подобро немој. Јас имам проблеми со 10-ката, еден другар има, братучедка ми исто има...Не го инсталирај.
   
 12. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  8.656
  Допаѓања:
  3.624
  Kaj мене нема Shquip за избор си ги има Косово и Албанија.
   
 13. The Wild Boy

  The Wild Boy THE WILD BADASS

  Член од:
  26 декември 2017
  Мислења:
  427
  Допаѓања:
  118
  А до Macedonia [FYROM] пред Macedonia,не пишува Shquip???
  Пошто мене еден другар од школо ми поќажа слика со Shquip пред Macedonia [FYROM].
   
 14. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  8.656
  Допаѓања:
  3.624
  Нема, има за тастатура Shqip си пишува.
   
 15. The Wild Boy

  The Wild Boy THE WILD BADASS

  Член од:
  26 декември 2017
  Мислења:
  427
  Допаѓања:
  118

Сподели преку: