Windows 10

Член од
31 јануари 2018
Мислења
99
Поени од реакции
48
прашањето е дали од 8.1 може сега да се префрлам на 10ка, ако ставам 10ка директно не работи драјверот за звук додека на 8.1 си работи без проблем па сакам да пробам да видам дали пак со надградба ќе помине
Иначе знам дека автоматски си се синхронизираат лиценците со микрософт акаунт
секако најверојатно други драјвери за звук ќе инсталира. ако тие од windows не работат ќе си најдеш нови и ќе ги инсталираш и ќе работи звукот на 10ката
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.966
Народе, дали го има истиот принцип на вин 10 како за андроид.
Да симниш апликација од интернет како apk фајл и после да си ја инсталираш?

Ги запрев апдејтите, и сега не можам апликација да симнам

Sent from my SM-T530 using Tapatalk
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.747
Народе, дали го има истиот принцип на вин 10 како за андроид.
Да симниш апликација од интернет како apk фајл и после да си ја инсталираш?

Ги запрев апдејтите, и сега не можам апликација да симнам

Sent from my SM-T530 using Tapatalk
за виндовс е .exe
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Дечки да ве прашам нешто,итно е па сакам одма да ми дадете одговор.
Епа вака сега,праев нешо и буричкав низ стварите у опциите и наидов на опција да го сменам јазикот на системот.Па кликнав на Македонски и ми се смени.Е сега кортана не работи но регионот на живеење ми е ставен во САД иако јазикот на системот ми е на Македонски.Друга работа,кога го сменив гледам јазикот на тастатурата од дефаулт на Англиски е сменет на Македонски.Е сега пробав да го сменам али тоа за да го вратам назад дефаултниот ќе морам да го сменам и системскиот јазик.Затоа прашувам дали може без да го сменам системскијот јазик,да си ставам Англиски за тастатура а системскиот да ми биде Македонски,и да ја оправам Кортана да работи.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.091
Поени од реакции
315
Шо ќе ти е Виндоус на македонски?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.867
Поени од реакции
7.554
Шо ќе ти е Виндоус на македонски?
Мене на македонски ми е датум и на календарот деновите ми се пишани на македонски другото се е на англиски. Koртана не ни пробав да наместам. Го имаше како опција прво инсталирање на Windows 10 за да се уклучи но сега веќе ми го нема. Ај некој нека пише како да наместам. Мора ли да ми биде на Англиски ставено Home location ?
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Мене на македонски ми е датум и на календарот деновите ми се пишани на македонски другото се е на англиски. Koртана не ни пробав да наместам. Го имаше како опција прво инсталирање на Windows 10 за да се уклучи но сега веќе ми го нема. Ај некој нека пише како да наместам. Мора ли да ми биде на Англиски ставено Home location ?
На US треба да ти е.
Вака:
upload_2018-3-17_14-21-24.png
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Кортана не работи на Македонски,тулу само на Англиски.И сте приметиле ли дека кога ке промените јазик на Македонски пред Macedonia (FYROM) пишува Shquip
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.091
Поени од реакции
315
Можи некој да ми прати линк за да симнам верзија на 10ка за домашна употреба? Итно ми е. Фала.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Можи некој да ми прати линк за да симнам верзија на 10ка за домашна употреба? Итно ми е. Фала.
Подобро немој. Јас имам проблеми со 10-ката, еден другар има, братучедка ми исто има...Не го инсталирај.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.867
Поени од реакции
7.554
Кортана не работи на Македонски,тулу само на Англиски.И сте приметиле ли дека кога ке промените јазик на Македонски пред Macedonia (FYROM) пишува Shquip
Kaj мене нема Shquip за избор си ги има Косово и Албанија.
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Kaj мене нема Shquip за избор си ги има Косово и Албанија.
А до Macedonia [FYROM] пред Macedonia,не пишува Shquip???
Пошто мене еден другар од школо ми поќажа слика со Shquip пред Macedonia [FYROM].
 

Kajgana Shop

На врв Bottom