Wimbledon 2017

Кој ќе го освои Вимблдон 2017?


  • Вкупно гласачи
    53
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.223
Поени од реакции
4.971
Нема потреба да даваш, ќути си поарен си, благе везе немаш, прочитан си со последните постови, зато не давам тука прогнози само си читам, ако сакам да се обложувам на нив има место каде треба да одам, немам намера да навлегувам и со некој во дискусија, ама ептен ме изнервираја постовите од типот АБЕ ЗНАЕВ, ОЧЕКУВАНО БЕШЕ, ОВАЈ Е ДРВО, ОВОЈ Е ПЕНЗИОНИРАН итн....
 
Последно уредено:
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Какво дерење му удира Баутиста на Јапанската превара @Del Boy
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Какво дерење му удира Баутиста на Јапанската превара @Del Boy
Секој меч против него си :pos: Шо ти згрешил толку човекот.
Баутиста зима сет лабаво си беше 1.45 , иначе ќе ја врти самурајов.[DOUBLEPOST=1499433673][/DOUBLEPOST]Чилич е страшен... Ко фан на Рафа моментално поопасен ми изглеа он него Енди на пат до финале.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.974
Поени од реакции
35.638
Падна Баутиста , ова лаганица ќе оди у 5ти сет се јапонско да му ебам. АЈДЕ БЕ скини го.
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Секој меч против него си :pos: Шо ти згрешил толку човекот.
Баутиста зима сет лабаво си беше 1.45 , иначе ќе ја врти самурајов.[DOUBLEPOST=1499433673][/DOUBLEPOST]Чилич е страшен... Ко фан на Рафа моментално поопасен ми изглеа он него Енди на пат до финале.
Ич го нејќам, не ми се свиѓа не знам ни ја зошто, увек сум против него.
Падна Баутиста , ова лаганица ќе оди у 5ти сет се јапонско да му ебам. АЈДЕ БЕ скини го.
Лесно рутинирање и у 4ти сет
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Не сум влегол у подфорумов неколку дена, кога гледам тема за Вимби, топ си викам! конечно.

Кога ќе видиш над 5 страни, за жениски "тенис" се збори.....

giphasdsady (18).gif
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.182
Поени од реакции
107.801
Во време каде Болт руши рекорди, каде Рафа го освои својот 10-ти РГ, Фелпс стана најодликуваниот олимпиец на сите времиња, Кеи Нишикори успеа да врзе три меча по ред без да побара МТО. :bravobe:

П.с. Качанов има форхенд исто како теписи да лупа.
 
Последно уредено:
С

СаШеНкО

Гостин
Качанов покажа малце заби, добар е дечково. Поголема штета не верувам да направи ама до сет може да дојде. Vamos Rafa
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.974
Поени од реакции
35.638
Ауу шо му прават судиите на Фоњини ... Мора и сам да се контролира познавајки си го темпераментот и да ги користи челенџите само кога е крајно сигурен. 4-5 топчиња длабоко во аут не беа судени , среќа ги провери сите.
Мареј можда и ќе тепа денес али нема шо да бара против Надал/Федерер , дури и со Џокович би бил крвав меч.
 
Последно уредено:
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Како црта ДОН Фабио од основна линија,уживање, каков Мученик е Мареј...буздован

Иначе во сервис гемот на 5-3 на Фабио, на кратко цела негова кариера...
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
ЛОРД ЦОНГА! Два слема по ред го праи истото. На РГ со Оливо беше прекинат мечот при 1-2 4:5, искача следен ден на терен и лабаво си губи во прв гем и тоа на свој сервис.
Денес искача при 2-2 5:6, пак лабаво прв гем исто на свој сервис си губи.
Пакувај куферите.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: No9

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.608
Кој смешко Цонга....
Димитров ќе биде сериозен противник за Федерер во понеделник, но Роџер не верувам и денес да се прошета. Очекувам добар отпор од Миша.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom