Wimbledon 2017

Дискусија во форумот 'Тенис' започната од ManUtdChampions, 3 јули 2017.

?

Кој ќе го освои Вимблдон 2017?

Анкетата е затворена 12 јули 2017.
 1. Енди Мареј

  11,3%
 2. Новак Џоковиќ

  11,3%
 3. Рафаел Надал

  28,3%
 4. Роџер Федерер

  37,7%
 5. Стан Вавринка

  0 гласови
  0,0%
 6. Доминик Тим

  1,9%
 7. Марин Чилиќ

  3,8%
 8. Милош Раониќ

  0 гласови
  0,0%
 9. некој друг

  5,7%
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Stefan-kobe

  Stefan-kobe

  Член од:
  23 август 2010
  Мислења:
  23.898
  Допаѓања:
  47.558
  Димитров во животна форма :icon_lol:
   
  На Löwe, MacedoniaTimeless и The King of Clay им се допаѓа ова.
 2. The King of Clay

  The King of Clay Модератор

  Член од:
  28 јануари 2012
  Мислења:
  4.534
  Допаѓања:
  2.814
  Ме цитираш за дискусија што не ја следиш, тоа е прво. Второ е тоа што полесните противници се мисли за тие од 2003-2008 во финалните грен слем натпревари.
  Кога веќе инсистираш за противниците од Вимблдон 2017, на хартија беа добри противници, но во мечевите против Федерер не прикажаа ништо поради X причини. Може да се каже дека Бердих беше нешто поконкретен, за жал и во трите сета за нијанса губеше. Жил Милер веќе неколку сезони игра одлично на подготвителните турнири, годинава освои еден, на другиот изгуби од Чилич во 3 сета во полуфинале.
  И ајде да не влечам понатаму кога 50 пати ви е напишано како изгуби Надал од Мулер, во случај да не го гледавте мечот.

  p.s Димитров не е во животна форма, повеќе од тоа е. :icon_mrgr:
   
 3. MacedoniaTimeless

  MacedoniaTimeless

  Член од:
  11 јули 2014
  Мислења:
  1.086
  Допаѓања:
  807
  Димитров во животна форма :zver: Раонич исто така :) Бердих у "beast mode" после 2 и пол катастрофални сезони. Единствено само Чилич беше од сите наведени, ама тој повреден беше така да нз шо го броиш.
   
  На Löwe му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Löwe

  Löwe

  Член од:
  14 јули 2010
  Мислења:
  6.346
  Допаѓања:
  6.853
  Aj оди прошетај малце жити очите што го видеа Григор во животната форма.
   
 5. Psyside

  Psyside Nocturnal

  Член од:
  30 јануари 2009
  Мислења:
  16.237
  Допаѓања:
  14.880
  Да поминеше Бердих, ќе го прегазеше Чилич во финале, прекинете да гледате само кој кое место на АТП е, и што освоил, гледајте како го игра турнирот/мечот, Бердих беше УБЕДЛИВО најдобриот играч на Вимби после Федерер, ако ова не ви е јасно, темава не е за вас.
   
  На Feisty му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Пеце

  Пеце Пелистер-Битола

  Член од:
  16 септември 2009
  Мислења:
  3.220
  Допаѓања:
  2.397
  Абе треба да ви е чест и привилегија што живеете во времето на Федерер, најдобриот тенисер во историјата, да гледате што е квалитетен тенис и елеганција во движење, утре, другиден да имате на некој да му кажите кој бил и што бил, а не да трескате зелени, прдам од смеја колку глупости се изначитав :pos:
   
  На Mikja му/ѝ се допаѓа ова.
 7. MacedoniaTimeless

  MacedoniaTimeless

  Член од:
  11 јули 2014
  Мислења:
  1.086
  Допаѓања:
  807
  Кај го виде жити се Бердих дека е у форма? Жива глава спасуваше со Шарди уште 2ро коло, спаси трет сет ако загубеше 1-2 отиде. Факинг Харисон сет му зема. Со Тим кој на трева е просечен играше 5 сета. Ноле му предаде. Со кој го виде дека е во форма, кој меч го гледаше?
   
 8. Psyside

  Psyside Nocturnal

  Член од:
  30 јануари 2009
  Мислења:
  16.237
  Допаѓања:
  14.880
 9. The King of Clay

  The King of Clay Модератор

  Член од:
  28 јануари 2012
  Мислења:
  4.534
  Допаѓања:
  2.814
  А друг меч на Чилич освен финалето гледаше?
   
  На Anon и Psyside им се допаѓа ова.
 10. 007 BOND

  007 BOND

  Член од:
  4 октомври 2014
  Мислења:
  254
  Допаѓања:
  139
  roger-1500221993-800.jpg
   
  На C R E S, Psyside и MacedoniaTimeless им се допаѓа ова.
 11. Aleksandar91

  Aleksandar91

  Член од:
  16 април 2014
  Мислења:
  2.580
  Допаѓања:
  1.958
 12. Löwe

  Löwe

  Член од:
  14 јули 2010
  Мислења:
  6.346
  Допаѓања:
  6.853
  Дајте нешто и од Надал at Paris Airport.
   
 13. The King of Clay

  The King of Clay Модератор

  Член од:
  28 јануари 2012
  Мислења:
  4.534
  Допаѓања:
  2.814
  [​IMG]
   
  На Anon, Stefan-kobe и MacedoniaTimeless им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели преку: