Westworld

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.097
Поени од реакции
9.023
Добра е серијава почна да се развива, кој не ја загледал нека се фаќа за орото. Мистерија со феноменална глума, добра музика и интересна клише приказна али небитно.

Да не се излаже некон не е вестерн серијава туку Sci-Fi. Сетингот е ултра реалистичен забавен парк со вестерн тема.

Трејдмарк HBO шоу е ова, експлицитност и квалитет. (y)
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Ја загледав веќе, сега редово ми се зафатени понеделниците. Засега многу добра, мистерии и нејаснотии еден куп, но тоа е поентата.
 
Член од
22 август 2006
Мислења
494
Поени од реакции
1.000
Од синоќа се навлеков и јас, што ретко почнувам да загледувам вака нови серии од почеток. Многу ветува и доста мистерии има, секоја епизода целосно ми го задржува вниманието.
Ја препорачувам! (y)
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Од новава епизода разбравме дека свеста и осознавањето на некои од роботите не е случајна или компјутерска грешка, туку дека некој намерно ги „разбудува“. Иначе уште првпат кога го видов малото детенце 90% бев сигурен дека се работи за младиот Форд (Хопкинс), некако по алиштата, по говорот, дури и по движењата ме потсеќаше на него
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Според реддит - бернард црнецот е алберт, само робот форма. Имајте си го ова на ум :D
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Стотици теории има за се и сешто, сигурен сум дека 99% нема да бидат точни, така беше и со Тrue Detective.
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.002
Поени од реакции
15.328
Какви дијалози држи серијава, значи лудница! :vozbud:
Форд жива сила не ебе!
Оргазми.... на добар пат е да ми ја надмине ГоТ
Инаку, обновена е за втора сезона (y), ама сигурно имате видено, како што имате видено и дека втората сезона ќе биде најверојатно 2018 (n)

@Zlatikevichius ти видов дека имаше пишано дека сакаш да ја откажуваш, ако ја имаш до сега, плс продолжи ја барем до крај на сезонава, зашто последнава епизода беше... srsly подобро да не почнувам зашто ќе ти ја изнаспојлам ако пишам нешто поеќе :D

Also, this
Capture.PNG
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.115
Поени од реакции
8.185
па па па па па па лудница од серија
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Кој се мисли ич нека не чека одма нека почнува да ја гледа, серијата е ненормално добра, и пред некој ден продолжена за втора сезона.

Хопкинс, каква глума, овој човек може да биде во крупен кадар 10 минути и збор да не изусти и пак ќе изглуми маестрално.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.097
Поени од реакции
9.023
Кој се мисли ич нека не чека одма нека почнува да ја гледа, серијата е ненормално добра, и пред некој ден продолжена за втора сезона.

Хопкинс, каква глума, овој човек може да биде во крупен кадар 10 минути и збор да не изусти и пак ќе изглуми маестрално.
Таква фаца е типот, што и да му дадат текст да изрецитира он од тоа ќе направи мајсторија. Али тоа веќе сите го знаеме, туку сакав да и одадам признание и на црнќињата (Maeve) и она е одлична и многу јако глуми. Фацијални експресии левел 100. Како ги доловува сцените и емоциите, лудило е. Долорес исто, иако како лик многу ми е антипатична.

Многу квалитетна испадна серијава, full package е како GoT од музика, глума, дијалози, буџет до интересна и комплексна приказна. Партали!

Многу ме радува што не остана само на потенциалот од пилотот туку се разви во страшно добра серија. Ќе има и втора сезона. (y)
 
D

Daedalus

Гостин
Серијава у моментов ми е у топ 3, заедно со Fargo и True Detective. Добро и Filthy Frank, ама тоа е највисоката форма на уметност и не го вклучувам во обични серии.

Не постои аспект од којшто серијава не е детално и квалитетно обработена, сега за сега.
Тоа што највише ми се свиѓа е дека не можам да предвидам што ќе се деси следно, а више развивме 3000 теории у друштво. :D
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.540
Поени од реакции
33.746
Jas dvapati gi izgledav site izlezeni. Ednas za drustvo.

Serijata bukvalno moze da otide kaj saka. Milion moznosti i potencijal.

Moja pretpostavka e ova samo origin story, duri uste u vtora mislam deka ke prodolzat nadvor od laboratorijata so maeve arkata.

A dole hopkins mislam ja praese taa so ja ubija. Ke gi infiltrira boardot. Dolores samo me nervira a pocnaa so nea, ke vidime ponatamu so ke praat so nea, najverojatno so partnerot na hopkins ke bide nesto. Za nego nemam teorija, mislam deka e ed harris iako zboruva u treto lice. :D

I taka.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.196
Поени од реакции
81.295
Ја го глеав филмот многу одамна и некако ми е преголем turn-off темата. И покрај сите препораки одбивам да ја гледам. Забавен парк со каубојци роботи. Не знам како може тоа да биде интересно.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.455
Поени од реакции
40.323
Ја го глеав филмот многу одамна и некако ми е преголем turn-off темата. И покрај сите препораки одбивам да ја гледам. Забавен парк со каубојци роботи. Не знам како може тоа да биде интересно.
така, може, ако не ти е интересна никој не те тера да ја глеаш. Ако ги глеаш така површно работите како каубојци индијанци тогаш стварно не е за тебе серијава.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom