Vip Survivor

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
31 декември 2007
Мислења
441
Поени од реакции
111
Си има фанови тони зен, роднини пријатели и нека бидат 100 гласа он си доби еден поен.
Pa toa i jas go vikam toj dobi eden poen od mnogu pomalku glasa,treba da poglednete glasanjeto za Farma pa da vidite kolku vo Srbija glasaat ,nie ne glasame, samo tuka se raspravame, a retko koj pratil SMS da glasa
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Изгледа имаш мал проблем со перцепција на работите а бога ми и со математика.
Ако го тргнеме предходното “режирање“ на работите од продукција и го разгледаме само последново предходно спомнато.
Ќе имаше ситуација во финале да се: Тони, Андреј и Гоца.
Гоца нели како тотално неомилена и меѓу натпреварувачите и меѓу публиката нема глас и таа гласа по претпоставка за Тони (како припадник на нејзино племе ете)
Потоа Катарина со гаранција гласа за Тони. Јавно нели си кажа.
И ако ги разгледаш малку гласовите на публиката од Србија гласовите за Катарина која е веројатноста да отиде сите кај Андреј неандерталецот?
Одлучувачки ќе беше гласот на Весна која во оваа ситуација гласаше за Катарина со знаење дека нема важност нејзиниот глас а е до некаде објективен за неа.
Таква “густа“ ситуација едноставно продукцијата не можеше да си дозволи.
Дали постапките на продукцијата беа од националистички или чисто од финансиски (гледаност, гласање и сл.) побуди тоа е друго прашање.
Факт е дека режијата влијаеше на конечниот исход, но крај краева и не е тоа толку битно. Сепак ова е шоу и апсолутно нема потреба од подгревање на меѓунационална нетрпеливост.
ПС. И дополнителен сомнеж остава просторот оставен за меѓусебни пазарења по враќањето на учесниците дома па потоа да гласаат, отколку да гласаат на островот како што беше до сега.
Абе вас никако нема да ви се погоди. Пресметувај ти колку сакаш математички, ама секогаш се можни уште 10 ситуации кои ти не ги земаш предвид. И пред твои очи да беше гласањето, на островот да беше, пак немаше да ти биде погодено. Нели кога мислевме дека гласале на островот викавме дека ќе биде наместено со пораките. Сега гласаат дома, пораките коректно се распоредени, (рака во оган ставам дека гласовите од пораки отидоа таму кај што требаше) и нас пак не ни е погодено.
 

VoniVaraS

Искусен :)
Член од
20 април 2009
Мислења
543
Поени од реакции
328
Абе вас никако нема да ви се погоди. Пресметувај ти колку сакаш математички, ама секогаш се можни уште 10 ситуации кои ти не ги земаш предвид. И пред твои очи да беше гласањето, на островот да беше, пак немаше да ти биде погодено. Нели кога мислевме дека гласале на островот викавме дека ќе биде наместено со пораките. Сега гласаат дома, пораките коректно се распоредени, (рака во оган ставам дека гласовите од пораки отидоа таму кај што требаше) и нас пак не ни е погодено.
Види вака. Мене супер ми е погодено. Јас повремено си гледав итересно шоу, со итересни борби во спортски план, борбеност и издржливост, а некои пак беа одлични визуелно, односно за гледање. :pipi::wink:
Си кажав мое мислење кој како си заслужи да биде рангиран во шоуво по тоа што го покажаа таму, а конечниот исход е по многу работи предходно изнесени изрежиран. Така да не се пали многу бидејќи јас само си споделувам мои размислувања.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Нема потреба порадии ова до толкав национализам кревање,нормалчно нивно поу повеќе нивни натпреварувачи дека ќе има нешто.Но тоа е минимално влијани.А и не против Македонија туку продукцијата го одвива шоуто во каква насоока сака она.Де изненадување де ова де она.Треба од старт да се знае што ќе се случува,тоа е единственото шо не ми се допаѓа инаку за разлика од другиве реални шоу е ВРВ.А против Андреј немам ништо,во неколку наврати беше малку глуп и самиот призна но не беше покварен шое најважно и чесен борецПОсле ТОни и Кача он ја заслужи најмногу победата.Мислам дека треба дас е затвори темава и да ја чекаме другата сезона со надеж дека ќе имаме итогаш ваков претставник.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom