Vip Survivor

Статус
Затворена за нови мислења.

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Следниот понеделник започнува шоуто Vip Survivor на сител телевизија.
Овој пат ќе видиме популарни личности како живеат на пуст остров 32 дена и ќе видиме дали се исти како и обичните луѓе кои учествуваа во предходните 2 сезони. Ќе се борат за награда од 50000 евра.

Еве ги учесниците:

Од Македонија Тони Зен


Милош Влалукин – Глумец


Андреј Маричиќ – Водител


Никола Роквиќ – Пејач


Един Шкориќ – Одбојкар


Кнез – Поп пејач


Милан Рус – Танчер


Марко Булат – Фолк пејач


Гоца Тржан – Поп пејачка


Весна Змијанац – Пејачка на народна музика


Николија Јовановиќ – Фотомодел и танчерка (иначе ќерка на дотичната погоре Весна Змијанац :icon_lol: )



Јелена Мркиќ – Пејачка и одбојкарски судија



Бојана Баровиќ – Манекенка


Александра Перовиќ – Поп пејачка


Билјана Цинцаревиќ – Сликарка


Катaрина Вучетиќ – Манекенка


Oва жениве ги бирале изгледа преку Плејбој :drk: :pos2:

Ќе го гледате шоуво? Мене ова ми е едно од ретките интересни шоуа.
Па вака на прв поглед кој ви е фаворит? Мислите ќе победи маж или жена??? :tv:
 
T

Tetro

Гостин
Ретко некогаш ќе погледнам, инаку осеќам дека ќе биде срање (читај наместено уште од старт)

Инаку: Пејачка и одбојкарски судија? :drk:

 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Покрај овакви женски зарем постои машко што нема да го гледа:)
Инаку нели се пуштија гласини дека Гоца Тржан тепала, а после мислам дека прочитав дека Тони Зен тепал
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Покрај овакви женски зарем постои машко што нема да го гледа:)
Инаку нели се пуштија гласини дека Гоца Тржан тепала, а после мислам дека прочитав дека Тони Зен тепал
AMAН!
Нели поминаа 2 сезони обичен Преживеан нели научивте дека во студио се одбира победникот откако ќе завршат емисиите???
Може да се шпекулира кои се финалисти, ама не и победник. Нема таков!
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Се јави машкава популација.....ајдееее...тоа ти е кога има недостаток на секс :)
Иначе зависи у колку саат ке се дава, можда и ке глеам по некоја епизода. Првата сезона гледав, втората ретко, е сеа ваа ке видиме.
 

Чоста ^

Good looking boy
Член од
23 август 2009
Мислења
1.999
Поени од реакции
48
Се замислив малце, што бара таму Весна Змијанац... Па има преку 50 години (+3, сега прочитав баш). Дојдов до заклучок дека ќерката ќе биде без телохранители, а мајката ќе ја чува од змиите :pos:

http://www.crnobelo.com/zivot/shou-biznis-i-trac/gola-kerkata-na-zmijanac.html
ДОбра е за годините ,остај ти то :pos2:...наче женскиве се тајфуни,поооооооо.......Ќе го гледам само ради Тони,а мислам дека од горе наведените е физички најспремен:toe:
 
С

сашенко

Гостин
Ке има женски газиња а? УФ уф .... само заради тоа иначе не ме интересира многу многу шоуто...
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
AMAН!
Нели поминаа 2 сезони обичен Преживеан нели научивте дека во студио се одбира победникот откако ќе завршат емисиите???
Може да се шпекулира кои се финалисти, ама не и победник. Нема таков!
За ланскиот Преживеан се знаеше предвреме кој победил. Само шо се вратил од островот прославил на плоштадот, е сеа да ме убиеш забораив како се викаше и од кој град беше. Во студиото нели имаше скандали со другите двајца финалисти кои изјавија дека е џабе сетаа оваа напнатост што се прави оти се знае кој е победникот. Така да многу убаво може да се знае кој е победникот доколку тие шо гласале меѓу себе си ги кажат гласовите.
 
T

Tetro

Гостин
Тони Зен е во првите тројца. Само тоа знам
Јас гледам дека е прв горе, ама дали ќе истрае на жешкото, научен бил на клима. :vozbud::vozbud:

**Тоа со жешкото не мора да се свати како нешто знам за емисијава, туку како претпоставка од една реклама за истово нешто на некоја телевизија.
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
За ланскиот Преживеан се знаеше предвреме кој победил. Само шо се вратил од островот прославил на плоштадот, е сеа да ме убиеш забораив како се викаше и од кој град беше. Во студиото нели имаше скандали со другите двајца финалисти кои изјавија дека е џабе сетаа оваа напнатост што се прави оти се знае кој е победникот. Така да многу убаво може да се знае кој е победникот доколку тие шо гласале меѓу себе си ги кажат гласовите.
vo finaleto bea 2 zheni 1 mazh, a pobednikot beshe ACA(Aleksandar) mlado momche okolu 20tina godini beshe a od koj grad i jas NZ ..
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
@Iceboy Тоа не беше за прехланскиот, кога тепаше тој од Нови Сад!?

Ауууу, од година у година се подобри и подобри женски има. Плус овие се сите „селебрити“ :vozbud:

Иначе, ова ми е едно од подобрите шоу емисии, за разлика од Биг брадер, Фарма...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom