Vip Survivor

Статус
Затворена за нови мислења.

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.523
Поени од реакции
42.963
If you are, you breath. If you breath, you talk. If you talk, you ask. If you ask, you think. If you think, you search. If you search, you experience. If you experience, you learn. If you learn, you grow. If you grow, you wish. If you wish, you find. And if you find… you doubt. If you doubt, you question. If you question, you understand. If you understand, you know. And if you know, you want to know more. And if you want to know more, you are… alive.
Ова беше вистинското! :)
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.560
Поени од реакции
6.673
Секоја чест за Тони се представи во одлично светло во тек на цела игра.Честитки и за Андреј за кој беше повеке од јасно дека он ке тепа, сепак имаше повеке симпатизери во племенскиот совет него ли Тонка.

Сума Сумарум гледавме одлично шоу и се надевам дека наредната сезона ке ни дојде побрзо,веке 3та година ова шоу е одлично прифатено на овие простори и здравје боже од другата година да гледаме Сурвајвор Македонија наместо да се имплементираме со Србите..
 

Џони.

Не е Џони.
Член од
4 ноември 2009
Мислења
1.554
Поени од реакции
1.037
Кажав неколку пати ќе кажам пак. Не се Србите криви што не победи Тони. Баханди направија огромна грешка со исфрлаљето на Бојана наместо Андреј. Според мене тоа главна причина поради која не победи Тони. На крај краева нормално дека секој ќе си гласа за својот и обратна да беше ситуацијата (србин во македонско шоу) ние ќе гласавме за нашиот. Тони е морален победник. И второто место е огромен успех со оглед на околностите. Едниствено продукцијата ме изнервира што се обиде да направи лоша слика за Тони. И прекинете со постови на национална основа. Тони не представи најдобро што можеше. Порано немав убаво мислење за него но сега од мене има голем РЕСПЕКТ :) Поздрав! :)
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Тони се покажа во одлично издание, пред се физички мислам дека беше најспремен од сите. Исто така не се закачи со никој директно и не кроеше разни планови и глупости. Сепак мислам дека од друга страна, негов проблем беше што не беше премногу комуникативен и не се здружи премногу со другите натпреварувачи за да ги здобие нивните симпатии.

Катерина беше исто така добра и очекував дека ќе добие повеќе гласови, но сепак слабо помина кај женското лоби.

Андреј во основа ми беше ок натпреварувач од тоа што го гледав, физички спремен и ми делуваше доста коректен така да не гледам никакви заговори во неговата победа.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.905
Поени од реакции
24.496
Стварно незнам што да кажам. Од една страна се соменавам дека беше наместено, од друга страна не. Еве ќе се обидам да ги напишам и двете страни но прво му честитам на Андреј/Владимир за победата.

Првин нема што да бараме кривци во србите дека го наместиле ова, бидејќи реално гледано во Велико Вече имаше многу повеќе членови на Касуко отколку на Баханди и реално беше дека повеќе ќе гласаат за него, отколку за Тони. За гласовите сосема реално испадна гласовите од Србија отидоа кај Андреј, а гласовите од Македонија и Црна Гора отидоа кај Тони. Е сеа, за тие што викаат дека не било наместено и дека србите не се такви и дека во нивни шоуа би дале и македонец да победи. Да кажеме по претпоставка дека Андреј ќе го избацеа место Бојана. Во втората игра каде останаа Марко и Андреј сами Марко да победеш, дали србите ќе дозволеа да победи Тони или ќе победеше Марко? Сепак ова е шта би било кад би било. Али тоа многу ми интересира да останеше Марко дали ќе дозволеа да победи Тони бидејќи викаат дека да не ја исфрлеле Бојана да го исфрлеле Андреј тогаш сигурно ке победел Тони.
 
M

MacedoniaGirl

Гостин
Најпрвин честитки на Андреј за победата, но за мене победник е Тони!

Sram bilo sve koji ovde pisu najgore stvari o svim Srbima!!!

Prihvatili coveka kao najrodjenijeg, ni u cemu Toni nije zapostavljan od rezije i ucesnika serijala, niko o njemu nije losu rec rekao, svi su imali postovanje prema njemu...

Od njega kao anonimusa su napravilu zvezdu, kod mnogih zenski u Srbiji je postao simbol muskarca.

Nije pobedio, bio je drugi, u takvoj konkurenciji poznatih licnosti iz Srbije, ovo je ogroman uspeh, dokazao je da je mnogo bolji covek od mnogih nafuranih zvezda kao Goca Trzan.

Dobio je Andrej, posten decko, da su ga izbacili umesto Bojane, Toni bi bio pobednik... taka igra.

Ovi sto pisu ovde da mora Srbin da pobedi su nacionalisticke budale... napravite onda svoj program, pa nek pobedi Makedonac ako je to najbitnije... valjda je bitno ko je kakav covek, jebes nacionalnost.
Никој не пишува лоши работи за србите, туку ја гледаме ситуацијата каква што е :wink:
Тони не е анонимец, Тони е одамна sвезда, позната личност, е сега што ти не си го знаел/а пред шоуво е друга работа. :smir:
Тони беше милион пати подобар од Андреј!
П.С. Не ми е јасно зошто Владимир си го сменил името во Андреј?
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
441
Поени од реакции
111
Најпрвин честитки на Андреј за победата, но за мене победник е Тони!



Никој не пишува лоши работи за србите, туку ја гледаме ситуацијата каква што е :wink:
Тони не е анонимец, Тони е одамна sвезда, позната личност, е сега што ти не си го знаел/а пред шоуво е друга работа. :smir:
Тони беше милион пати подобар од Андреј!
П.С. Не ми е јасно зошто Владимир си го сменил името во Андреј?
Za niv e anonimec,mediumskoto vlijanie ide od pogolema prema pomala zemja (Srbija prema Makedonija) poradi toa nie ja znaeme sekoja nivna budala, ali ne i obratno
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Секоја чест на Тони, криво ми е што не ги зеде парите, но ете си земал дневница, си прошири популарност и Македонциве многу повеќе го засакаа.

Шоуто не беше наместено, доста веќе мрчите. И мене не ми се допаѓа крајниот исход ама многу е јасно дека беше фер. Сите од Касуко гласаа за Андреј, не знам што не е тука јасно. Е сега, Кнез не испадна педер како што пишувате вие. Тони го навреди Кнез. И тоа не мала навреда, туку лицемер и 1000 пати повтори дека не му се допаѓа карактерот на Кнез. Епа луѓе дај бидете реални ама вас некој така да ве навреди, вие ќе му помогнете да освои 50 000 евра? Билјана малку чудно гласаше али јебига.

Честитки на Андреј за победата, ипак тој беше меѓу најдобрите од Касуко.
Тони, секоја чест.

--- надополнето ---

И не се бранете дека не пишувате ништо за Србите. Идете 10тина страници поназад, секој коментар е навредлив за нив.
 
Член од
28 јануари 2010
Мислења
42
Поени од реакции
0
КАСУКО

епа ова е шо се вика кој се сме најпосле, нај слатко се сме...
тие од баханди, марко, гоца( да му ебам се ) и кале само мојот нека ја држат у рака сепак на крај победи нај чесниот иако на почеток сите ја мрзеа па и јас малце ама навивав во финале за Андреј...
 

Stef_12

Player hater
Член од
15 јануари 2009
Мислења
1.014
Поени од реакции
626
КАСУКО

епа ова е шо се вика кој се сме најпосле, нај слатко се сме...
тие од баханди, марко, гоца( да му ебам се ) и кале само мојот нека ја држат у рака сепак на крај победи нај чесниот иако на почеток сите ја мрзеа па и јас малце ама навивав во финале за Андреј...

Аии честита нека му е победата на твојот фаворит Андреј :tapp:!.
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
Дечки, ај оладете малце. Секој различно гледа на поимот „победа“. За некој тоа се 50 000 евра, за некој медиумска експонираност. Тони веќе не е анонимец на Балканов и сигурен сум дека после ова ќе испаднат дуети, гостувања, а може и концерти низ целиот Балкан, што на крај краева вреди повеќе од 50 000 евра. Имаме наши поговорки: „Добриот збор надалеку се слуша“ и „Добриот збор железни врати отвара“. Тони во случајов е „добриот збор“, сега останува само вратите да се отвараат... ;)

За Андреј пак, немам позитивно мислење, бидејќи во неколку страни наназад наведов дека ме потсетува на еден идиот од другар што го имав кој секоја победа во било што (макар и над послаб противник) ти ја трие во лице и те прави да се чуствуваш како најголем лузер на светот. Кога победуваш победи достоинствено и другарски, кога губиш губи достоинствено и другарски, оти тогаш се гледа каков човек си во суштина. Да не заборавиме, Тони кога победи на столбовите тој отиде да се поздрави со другите, а не обратно другите да му честитаат.

На крај краева, се виде дека на чесен и цивилизиран начин може далеку да се стигне... дури и подалеку отколку со победа... само зависи кој како гледа на работите. ;)
 

Stef_12

Player hater
Член од
15 јануари 2009
Мислења
1.014
Поени од реакции
626
Голема грешка на Баханди што Андреј не го исфрлија на време ... Тони да останеше со кој било друго во финале ( само не со Андреј) ќе победеше.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
држава да ти кажам едно нешто без навреди ама за Касуко навива само ментално заостанат човек како тебе.Од такви покварени луѓе со договори со нудење пари,со седење на два к**а ми се одмили шоуво.Баханди беа најчесно племе во сите 3 сезони на Преживеан и се виде кој остана до крај во најголем број.Како што кажаа и другите грешката беше што ја исфрлија Бојана наместо Андреј а и требаше да сватат и да лобираат пред време кај Велико вече со обзир на тоа дека тие го одлучуваа победникот.Национализам нема потреба да се шири,еден Македонец беше таму и беше супер пречекан стекна другари ова она,само продукцијата мал дел почнав да сумљам во неа,со тоа што направи 4 финалисти па сеа еден исфрли можеби со тоа му скратија и гласови на Тони али тоа е 1 % реалност.Нема што да жалиме напротив треба да славиме што еден човек како Тони не претставуваше на Срвајвр најдобро што може и дека во иднина ќе имаме се вакви претставници шо е и најбитно поготово во ВИП шоу каде не им се толку битни парите туку мислењето на публиката после шоуто.Тони е во добивка 102,5 % а на пример Гоца не сака никој со очи да ја види.РЕСПЕКТ!!!-се гледаме наредна сезона.
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
A вие мислевте дека доколку останеше Бојана друг ке беше епилогот?Нема грешка,се знаеше дека на крај вака ке испадне,само што мене не ме изненади гласањето на Кнез туку на Биљана,што се вели му подари една победа на Тони а подоцна гласа за кострежот Андреј.Бре бре бре,се прашувам зошто воопшто пракаме Македонци во вакви натпреварувања кога знаеме дека немаме шанси за победа.
 

Stef_12

Player hater
Член од
15 јануари 2009
Мислења
1.014
Поени од реакции
626
A вие мислевте дека доколку останеше Бојана друг ке беше епилогот?Нема грешка,се знаеше дека на крај вака ке испадне,само што мене не ме изненади гласањето на Кнез туку на Биљана,што се вели му подари една победа на Тони а подоцна гласа за кострежот Андреј.Бре бре бре,се прашувам зошто воопшто пракаме Македонци во вакви натпреварувања кога знаеме дека немаме шанси за победа.
Па и во прави си , кој и да останеше од Касуко ќе победеше.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom