VIP оператор

Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.935
Мислам дека ако стандардот не ти дозволува да купиш телефон од 30 000, воопшто не треба да купуваш телефон од 30 000, не е битно дали ќе го купиш на рати, ако живееш со плата од 1ви до 1ви и да лупнеш толку пари на телефон макар и на рати пак ќе ги дадеш тие пари, не е во ред.
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.965
Поени од реакции
2.405
Мислам дека ако стандардот не ти дозволува да купиш телефон од 30 000, воопшто не треба да купуваш телефон од 30 000, не е битно дали ќе го купиш на рати, ако живееш со плата од 1ви до 1ви и да лупнеш толку пари на телефон макар и на рати пак ќе ги дадеш тие пари, не е во ред.
Тоа е филозофија за друго место и мислам дека не ти е во ред коментарот. Кој како си ги распоредува парите си е негово право и на тие со кои живее.
А што ако му остануваат секој месец по 3.000 денари? Да собира 10 месеци? Вака, пример, дел од тие 3.000 може да ги даде за телефонот кој многу му прави мерак. И мене ми е чудно што не нудат на рати, не гледам зошто.
 
Член од
10 јануари 2010
Мислења
136
Поени од реакции
25
Има ли во Vip опција да се открие скриен број? имам слушнато дека треба да се оди во полиција ама ова не е ништо озбилно,обична заебанција е само чисто ме занима кој ми ѕвонеше во 4 саат ноќеска и ми збореше глупостиo_O гласот на дечково познат ама никако да ми текне...
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
608
Поени од реакции
429
Има ли во Vip опција да се открие скриен број? имам слушнато дека треба да се оди во полиција ама ова не е ништо озбилно,обична заебанција е само чисто ме занима кој ми ѕвонеше во 4 саат ноќеска и ми збореше глупостиo_O гласот на дечково познат ама никако да ми текне...
можи, ама се плаќа, види тука :icon_lol:
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
608
Поени од реакции
429
Ама ова да не е само за во иднина кој ќе ми ѕвони со скриен? а покажува кој претходно ми ѕвонел?
да, ако сакаш за број кој ти звонел претходно, мислам дека единствено решение е преку мвр
 
Член од
25 октомври 2008
Мислења
497
Поени од реакции
62
Пред 4 месеци го продолжив договорот на ВИП и зедов моб. Дали сега можам повторно да го продолжам договорот и да земам моб?
Можеби е малце глупаво прашањево ама стварно ме интересира. :D
 

merlin

Мадридистика...
Член од
29 јуни 2006
Мислења
543
Поени од реакции
119
Пред 4 месеци го продолжив договорот на ВИП и зедов моб. Дали сега можам повторно да го продолжам договорот и да земам моб?
Можеби е малце глупаво прашањево ама стварно ме интересира. :D
Мислам дека може. Тоа ти е обновување, и од моментот повторно го продолжуваш на 24 месеци. :) Си го плаќаш мобилниот и тераш ;)
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
13.277
Поени од реакции
9.220
Пред 4 месеци го продолжив договорот на ВИП и зедов моб. Дали сега можам повторно да го продолжам договорот и да земам моб?
Можеби е малце глупаво прашањево ама стварно ме интересира. :D
Moже може да го продолжиш, ама нема шанси да ти дадат пак телефон, не се тие до толку глупи. :) Да беше така сите ќе имавме дома по 5 телефони. А и мислам дека некој поназад имаше пишано дека не можеш да го продолжиш договорот кога сакаш, треба да чекаш да ти заврши па после.
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.140
Поени од реакции
1.226
Мислам дека не може да се продолжи договорот толку брзо, мислам најрано ќе можеш да го продолжиш договорот 3-4месеци пред истекот на овој новиот што си го потпишал.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
884
Moже продолжување на договорот 6 месеци пред истекот, порано јок.
А може да се продолжи по старата промоција или да се промени во нова, ваша желба.

А доколку ти истече договорот се продолжува автоматски самиот со истата претплата на неопределено, тоа неопределено може да е додека ти не потпишеш нов или додека не отидеш да го раскинеш договорот.
Ова е добро за ако има најави на нова промоција, па за да не се избрза со нов договорчекаш неопределено, но за ова речиси никогаш не се знае :)
 

Lajce

Не за сркање
Член од
19 април 2006
Мислења
997
Поени од реакции
114
Moже продолжување на договорот 6 месеци пред истекот, порано јок.
А може да се продолжи по старата промоција или да се промени во нова, ваша желба.

А доколку ти истече договорот се продолжува автоматски самиот со истата претплата на неопределено, тоа неопределено може да е додека ти не потпишеш нов или додека не отидеш да го раскинеш договорот.
Ова е добро за ако има најави на нова промоција, па за да не се избрза со нов договорчекаш неопределено, но за ова речиси никогаш не се знае :)
Не е 6 туку 3 месеци пред истекот. :гик:
 
На врв Bottom