А1 Македонија (VIP)

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.117
Поени од реакции
1.570
Можи без интернет, јас зедов.

Еве ти линк да пресметаш
http://www.vip.mk/cm/offer/handsets/postpaid/index.php
И јас знаев дека може и без интернетот но после тоа што ми го кажаа се подзамислив малку да не се имаат повампирено и тие
Ова листава им е каша попара. 12/24 ; со интернет - без интернет :tapp:

Значи вака :
Пример сакам да земам Нокиа C5-03 на Smart 590 сум значи ќе треба да доплатам само 999ден?!
 

Lajce

Не за сркање
Член од
19 април 2006
Мислења
997
Поени од реакции
116
Таа цена е со ВИП СУРФ 390, без сурфот за телефонот треба да доплатиш 5999 ден. ;)
 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.117
Поени од реакции
1.570
^ :eek:
Не се нормални.... значи нема шанси да искористиме со продолжување на договор некој гага, или со минимална доплата добар телефон!!! :D
 
Член од
21 мај 2009
Мислења
141
Поени од реакции
29
Дечки а да причекате малце со продолжување на договорот..ВИП го продолжува договорот на еден месец доколку не го продолжите послем неговото истекување, и не само еднаш туку се додека не потпишете нов или се префрлите во друга компанија. Понудава со интернет е ѓубре,причекајте уште некоја недела..сигурно ќе биде тргната,бидејќи губат клиенти.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: D_T

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
10.913
Поени од реакции
15.325
Коа сте кај продолжувањето на договорите.
Зедов бројче на претплата во промоција на пола месечна претплата, е сега дали по завршувањето на договорот ќе може да го продолжам исто ко и претходниот (со пола месечна претплата), или си правам јас бајрам на паметот? :)
 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.117
Поени од реакции
1.570
Коа сте кај продолжувањето на договорите.
Зедов бројче на претплата во промоција на пола месечна претплата, е сега дали по завршувањето на договорот ќе може да го продолжам исто ко и претходниот (со пола месечна претплата), или си правам јас бајрам на паметот? :)
Нормално.
Си остануваш пак на половина месечна претплата - затоа и во рекламата за време на промотивниот период одеше ЗАСЕКОГАШ
;)
 

Lajce

Не за сркање
Член од
19 април 2006
Мислења
997
Поени од реакции
116
Не си правиш бајрам на паметот. Договорот можеш да го продолжиш под истите услови под кои и си го потпишал првиот пат.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
10.913
Поени од реакции
15.325
Нормално.
Си остануваш пак на половина месечна претплата - затоа и во рекламата за време на промотивниот период одеше ЗАСЕКОГАШ
;)
Деее, ако е така ја сум направил договор на векот.
Само си мислев дека тоа заскогаш важи додека ти е важечки договорот, за нов да не наметнуваат нови услови :)
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.011
Поени од реакции
17.751
И јас знаев дека може и без интернетот но после тоа што ми го кажаа се подзамислив малку да не се имаат повампирено и тие
Ова листава им е каша попара. 12/24 ; со интернет - без интернет :tapp:

Значи вака :
Пример сакам да земам Нокиа C5-03 на Smart 590 сум значи ќе треба да доплатам само 999ден?!
Треба да доплатиш 3000 денари.
--- надополнето: 31 јануари 2012 во 20:29 ---
Коа сте кај продолжувањето на договорите.
Зедов бројче на претплата во промоција на пола месечна претплата, е сега дали по завршувањето на договорот ќе може да го продолжам исто ко и претходниот (со пола месечна претплата), или си правам јас бајрам на паметот? :)
Ќе можеш, да си го продолжиш договорот исто како што ти е, да си тераш месец за месец исто како што ти е, или да си фатиш некоја нова промоција.
 

Jimmy

Организатор
Член од
26 мај 2006
Мислења
927
Поени од реакции
311
Нов сум во ВИП мрежата...ме интересира како да ја исклучам секретарката...штом се јавив на 1222 ми се активира... И каде можи да проверам колку кредит имам, а тоа да не биди јавување до операторот?
 
Член од
11 септември 2009
Мислења
323
Поени од реакции
55
Нов сум во ВИП мрежата...ме интересира како да ја исклучам секретарката...штом се јавив на 1222 ми се активира... И каде можи да проверам колку кредит имам, а тоа да не биди јавување до операторот?
За секретарката е ##002#, а за кредитот, ако си на припејд *101#, а поспејд или онлајн бесплатно можеш да провериш (со детална сметка), или преку контакт центар :)
 
Член од
22 април 2005
Мислења
1.331
Поени од реакции
504
Uste ne mozam da veruvam deka vip ne davaat telefoni na rati, sekade na zapad kompaniive za da te zadrzat ti davaat povolnosti, fakt e deka otkako sum na vip se utepuvam od zborenje tocno, ama da ne ti davaat na rati da kupis? Mislam ne im go baram da mi go poklonat??? ne im ja svakam biznis logikava...redovno plakam pretplati i toa najmalku 1000 den mesecno(bilo i 3000) i da ti vikaat ne davame tel an rati....samo radi ova ke si otidam od kaj niv, ne deka imam strasno dobar izbor kaj t-mobile ama barem ke emam telefonce sto e dobro a nema da moram vo kesh da go plakjam....
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Uste ne mozam da veruvam deka vip ne davaat telefoni na rati, sekade na zapad kompaniive za da te zadrzat ti davaat povolnosti, fakt e deka otkako sum na vip se utepuvam od zborenje tocno, ama da ne ti davaat na rati da kupis? Mislam ne im go baram da mi go poklonat??? ne im ja svakam biznis logikava...redovno plakam pretplati i toa najmalku 1000 den mesecno(bilo i 3000) i da ti vikaat ne davame tel an rati....samo radi ova ke si otidam od kaj niv, ne deka imam strasno dobar izbor kaj t-mobile ama barem ke emam telefonce sto e dobro a nema da moram vo kesh da go plakjam....
Пак ќе го платиш исто ти е. И поскап ќе ти излезе на рати, и дур го доплатиш ќе сакаш нов телефон.
 
Член од
22 април 2005
Мислења
1.331
Поени од реакции
504
Пак ќе го платиш исто ти е. И поскап ќе ти излезе на рати, и дур го доплатиш ќе сакаш нов телефон.
Neka izleze i poskap ne e problem do tolku, no koj standard ovde go imame za da kupuvame telefon od 30000+? vaka ako davaat po 2000 den rata pak mozes da si dozvolis a vaka te kaznuvaat a si bil redoven korisnik i si plakjal redovno 2 godini po 1500 den fakturi, zatoa sum izrevoltiran:(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom