US Open 2019

Победник на турнирот ќе биди


  • Вкупно гласачи
    58
Член од
23 август 2010
Мислења
28.783
Поени од реакции
63.084
Од ова сфатив дека Надал има победено повеќе утакмици на омилените подлоги на Федерер, него ли Роџер на омилените подлоги на Рафа :D
Ама да не земал по 30 секунди меѓу поените друг ќе бил скорот, толку ли си глуп да не сфатиш едноставна работа а??
 
Член од
16 април 2014
Мислења
4.492
Поени од реакции
4.770
На земја е најјак. Нема муабет за тоа. Ама тој турнир е како турнир во туркање со рака. Ќе се туркаме по 2 минути во секој поен. Мавај со сета сила ама топчето пак се враќа. Мас турнирче за докажување кој е физички поспремен. Штета што тенисот не е тоа.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
4.777
Поени од реакции
3.068
На земја е најјак. Нема муабет за тоа. Ама тој турнир е како турнир во туркање со рака. Ќе се туркаме по 2 минути во секој поен. Мавај со сета сила ама топчето пак се враќа. Мас турнирче за докажување кој е физички поспремен. Штета што тенисот не е тоа.
Значи земјата треба да се укине и замени со трева? :) Упс, ќе се пензионира Федерер, така да џабе. :place:

btw. Квотите за GOAT. :cool:
1568319627273.png
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
2.852
Поени од реакции
2.422
Значи земјата треба да се укине и замени со трева? :) Упс, ќе се пензионира Федерер, така да џабе. :place:

btw. Квотите за GOAT. :cool:
Прегледај го приврзокот 217165
Пред само 2 месеца квотите после Вимб беа вака :D
Djokovic 2.37
Nadal 2.75
Federer 3.25
Веке и повеќе од јасно е дека Надал ќе го изедначи бројот и во најдобар случај ако е здрав и ќе го надмине.Прашањето е колку Новак може на тврда и трева(3 ГС годишно).Се виде и турниров дека проблемот со рамото го спречи да пружи силен отпор за титулата,објавил дека се спрема за Токио,најверојатно можда и не е 100% фит него му е страв да не го изгуби број.1 од Надал до крај на годината :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
35.758
Поени од реакции
69.937
Новак сто посто губи #1 позиција сезонава.

Новак сака да игра во Токио ради ЛОИ годинава.

А иначе џабе се муабетиве, Новак има да игра 3-4 години после пензионирање на Надал, така да муабетиве за титуливе се прерани според мене, Новак според мене има бољи позиција да заврши со најмногу ГС титули
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
1.451
Поени од реакции
2.679
Зависи ако Надал не игра во Азија ради женењето има шанси Новак. Ако Надал ги игра сите турнири Новак треба сите 4 да ги освои шо е малку веројатно
 
На врв Bottom