US Open 2015 [31 August - 13 September]

Кој ќе го освои US Open 2015?

  • Novak Djokovic

    Гласови: 21 35,6%
  • Roger Federer

    Гласови: 17 28,8%
  • Andy Murray

    Гласови: 6 10,2%
  • Kei Nishikori

    Гласови: 1 1,7%
  • Stan Wawrinka

    Гласови: 2 3,4%
  • Tomas Berdych

    Гласови: 0 0,0%
  • David Ferrer

    Гласови: 0 0,0%
  • Rafael Nadal

    Гласови: 8 13,6%
  • Marin Cilic

    Гласови: 0 0,0%
  • Milos Raonic

    Гласови: 1 1,7%
  • Gilles Simon

    Гласови: 1 1,7%
  • Richard Gasquet

    Гласови: 0 0,0%
  • John Isner

    Гласови: 0 0,0%
  • David Goffin

    Гласови: 1 1,7%
  • Kevin Anderson

    Гласови: 0 0,0%
  • Gael Monfils

    Гласови: 1 1,7%
  • Grigor Dimitrov

    Гласови: 0 0,0%
  • Некој друг

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    59
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.227
Поени од реакции
5.162
Вчера чекав до кај 00:30 да започне мечот и се откажав, сега успеав да фатам од репризата на последниот сет при 2:1 во гемови.
Тоа што видов беше многу подобра игра на Федерер од победникот, но видов дека од 23 брејк прилики, искористил само 4, што покажува дека не му бил денот на Федерер, се работи за немање среќа и ништо друго.
Мило ми беше и за публиката што препознава кој е четникот а кој господинот, само не разбирам зошто во Македонија се навива за тој првиот.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Вчера чекав до кај 00:30 да започне мечот и се откажав, сега успеав да фатам од репризата на последниот сет при 2:1 во гемови.
Тоа што видов беше многу подобра игра на Федерер од победникот, но видов дека од 23 брејк прилики, искористил само 4, што покажува дека не му бил денот на Федерер, се работи за немање среќа и ништо друго.
Мило ми беше и за публиката што препознава кој е четникот а кој господинот, само не разбирам зошто во Македонија се навива за тој првиот.
:pos:

Новак му има скратено на Дарди десетина години од животот.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.227
Поени од реакции
5.162
Не сакам да кобам предвреме оти останаа Шангај, Париз и Лондон нормлано, ама ме интересира дали до сега во историјата има тенисер што успеал да се пласира во финале на секој голем турнир на кој настапувал во текот на годината? Најверојатно не, нели? :)
Тоа покажува за мизеријата во тенисот и ништо друго, да имаше барем некакаква конкуренција, не ќе беше тоа така, му остана на Федерер на 34 години да ја одржува гледаноста на тенисот, замисли. Видовте какви безкичмењаци од тенисери има, барем на овој турнир се виде тоа, губеа со по 6-0 на полуфиналиња, без никаков отпор.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Не сакам да кобам предвреме оти останаа Шангај, Париз и Лондон нормлано, ама ме интересира дали до сега во историјата има тенисер што успеал да се пласира во финале на секој голем турнир на кој настапувал во текот на годината? Најверојатно не, нели? :)
Не сум сигурен дали синоќа слушнав добро, ми се спиеше ми се плачеше, но мислам дека коментаторот кажа дека Федерер имал таква серија од 16 турнири по ред.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Колку сте смешни со овие фразите"Федерер сам се победи,немаше среќа,требаше подобро да изигра"..глупости на квадрат..а не коментирате за Џокович како исто така и тој лошо играше посебно на негов сервис каде изгуби премногу поени за негов стандарт и во позициона игра играше млитаво на моменти што му дозволуваше на Федерер нон стоп да брка брејк...па за тие грешки на Федерер мора некој да го натера да ги прави,зошто со Вавринка и со Гаске ги немаше тие грешки?..

Дарди ајде ако не се разбираш од тенис те молам не пиши глупости,на секоја победа на Џокович мора да најдиш мана...како еднаш не го пофалиш да речиш браво Џокович ете добро изигра ..ти реков ми рече...добро бе дотолку имаш комплекс на пониска вредност?..дај излези малце надвор види што се случува во светот
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.251
Поени од реакции
4.476
4 сет
-винери(17 Роџер 7 Новак)
-неизнудени грешки(13 Роџер 7 Новак) Роџер 4 во позитива Новак 0.
-прв сервис во поле(66% Роџер 64% Новак)
-брејк топки(6 Роџер 3 Новак)
-освоени поени во сетот 33 Роџер, 35 Новак а 2 гема разлика?
Не гледале нешто статистичариве грешка се?
Абе брат 5-2 беше со 2 брејка предност, ти викаш подобар бил статистички. На 5-2 Федерер немаше веќе што да изгуби и се случи да има брејк топки.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.343
Поени од реакции
42.165
Вчера чекав до кај 00:30 да започне мечот и се откажав, сега успеав да фатам од репризата на последниот сет при 2:1 во гемови.
Тоа што видов беше многу подобра игра на Федерер од победникот, но видов дека од 23 брејк прилики, искористил само 4, што покажува дека не му бил денот на Федерер, се работи за немање среќа и ништо друго.
Мило ми беше и за публиката што препознава кој е четникот а кој господинот, само не разбирам зошто во Македонија се навива за тој првиот.
idi ebi kozi druze i ne zamaraj so vakvi bljuvotini na temi kade i retardiran mravojad ima pogolemo poznavanje od tebe.
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.144
Поени од реакции
5.079
Ако овој меч заслужи да го добие 3-1 незнам да идеме да се обесиме, барем 5ти сет ли не заслужи на ваков меч бе па го уби секој гем брејк топка, нека се љути кој сака и реплицира ама понезаслужен резултат(зборам за финалево, не за цел турнир) воопшто во спортов само Челзи кога освои ЛШ.Па олку неискористени шанси,ова е ко фудбал на 0-0 и црвен за противникот да промашиш пенал и 93та автогол да си дадеш, 4/23 брејк топки...Џабе коментари џабе се.Трагедија
Не постои незаслужена победа , кога успеал да спаси толку брејк топки значи заслужил
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.927
Поени од реакции
1.215
4 сет
-винери(17 Роџер 7 Новак)
-неизнудени грешки(13 Роџер 7 Новак) Роџер 4 во позитива Новак 0.
-прв сервис во поле(66% Роџер 64% Новак)
-брејк топки(6 Роџер 3 Новак)
-освоени поени во сетот 33 Роџер, 35 Новак а 2 гема разлика?
Не гледале нешто статистичариве грешка се?
po toj tvoj esap so shturo gledanje statistiki Novak trebashe do sega dva pati da go osvoi RG,posebno 2012 god.,imashe nad 35 vineri povekje od Rafa.Pishav I porano,statistikata vo sportot sluzi za zabava I vesela matematika I necesto moze da stvori pogreshna slika. Vcera Novak go terorizirashe na Fed so forsiranje na behend pa forhend top spin,pa opet Jovo nanovo.Fed beshe prinuden da igra taka ,najpoveke zaradi dlabochinata na udarite I riternot.Bateto koga dobivashe kratki topki lesno egzekutirashe,ama Novak sinokja ne mu davashe mnogu kratki topki.Kako be bash koga igra protiv Novak pocnuva da greshi,cel turnir perfekten taman ke zastane pred Novak se ukochuva.Do Novak e problemot bate,do Novak,a pobedite ne se zasluzuvat,se odrabotuvat na terenot
 
Член од
25 јуни 2015
Мислења
462
Поени од реакции
416
Никој не ги памти статистиките или кој повеќе заслужил или дека не било фер и сл. Само победникот се памти без разлика со кого играл и како играл и дали имал или немал конкуренција, де факто трофејот е најбитен. И јас сакав Фед да победи ама реално Новак беше подобар.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Никој не му е крив на Роџер што пропушти толкав број на шанси. И тоа во 70-80% од шансите беше во поенот. Нема тука жалење, среќа-несреќа, ако си шампион (што Роџер нормално дека е) мора да бидеш многу посмирен и да ги искористиш.
Прво Рафа, па сега Новак, Роџер низ текот на кариерата покажува дека не може да се избори против некој играчи кои "Му се во глава влезени".
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Вчера чекав до кај 00:30 да започне мечот и се откажав, сега успеав да фатам од репризата на последниот сет при 2:1 во гемови.
Тоа што видов беше многу подобра игра на Федерер од победникот, но видов дека од 23 брејк прилики, искористил само 4, што покажува дека не му бил денот на Федерер, се работи за немање среќа и ништо друго.
Мило ми беше и за публиката што препознава кој е четникот а кој господинот, само не разбирам зошто во Македонија се навива за тој првиот.
Какво лицемерно суштество. По сите теми плачеш ако некој те нарече со она погрдно име од кое се ужаснувате, а го нарекуваш Новак ,,четник''. Некако наеднаш не ти смета национализмот? Реторичко е, немој да се трудиш да ми одговориш. Секако немам желба да те читам.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom