UEFA Super Cup 2017 - Real Madrid vs. Manchester United

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.705
Поени од реакции
6.627
Кур да јадат сите со хотелите и гнасите што рентаа подруми со пацови за 1000 евра.
Остај тие, то им е работа, него ние правите фанови на екипите учесници што не обезбедивме карти, а ќе одат некои шо се за Интер, Валенсија, Баерн, Челзи и шмизли за да се сликаат само. :mad:
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Остај тие, то им е работа, него ние правите фанови на екипите учесници што не обезбедивме карти, а ќе одат некои шо се за Интер, Валенсија, Баерн, Челзи и шмизли за да се сликаат само. :mad:
На полувреме ќе влеземе. :D
 
Член од
12 септември 2008
Мислења
746
Поени од реакции
533
Дечки, ај малку консултација ако може што е најпаметно според вас. Патувам од Прилеп утре, планирам кај 14 часот да тргнам, таму до кај 16:30-17:00 очекувам да се заебавам дури да стигнам до паркинг, планирам или во ГТЦ да одам или во Сити Мол, од таму со такси до кај шо се може.
Од искуство за тие што се од Скопје, може да се начека паркинг таму или ич да не пробувам таму да одам ?
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Дечки, ај малку консултација ако може што е најпаметно според вас. Патувам од Прилеп утре, планирам кај 14 часот да тргнам, таму до кај 16:30-17:00 очекувам да се заебавам дури да стигнам до паркинг, планирам или во ГТЦ да одам или во Сити Мол, од таму со такси до кај шо се може.
Од искуство за тие што се од Скопје, може да се начека паркинг таму или ич да не пробувам таму да одам ?
У гтц или сити мол да ја остаиш колата? За Вардар сега немаше паркинг до Симпо некаде, а имаше 12000. Сега крв ќе биде. Јас од Тафталиџе уште сум у дилема дали воопшто вреди ауто да палам, а вруќинава е п материну. Прашање е и такси дали ќе има доволно пошо градов е на 30%.
Дојди порано и види на лице место, пошо и режим има нов, може и Илинденска да е затворена.
 
Член од
12 септември 2008
Мислења
746
Поени од реакции
533
У гтц или сити мол да ја остаиш колата? За Вардар сега немаше паркинг до Симпо некаде, а имаше 12000. Сега крв ќе биде. Јас од Тафталиџе уште сум у дилема дали воопшто вреди ауто да палам, а вруќинава е п материну. Прашање е и такси дали ќе има доволно пошо градов е на 30%.
Дојди порано и види на лице место, пошо и режим има нов, може и Илинденска да е затворена.
Аха, и тоа ми беше сомнително затоа да си прашам реков да видам од искуство како е со сообраќајов во такви периоди. Имам и друга опција кај роднина во автокоманда да ја оставам колата изгледа така ќе треба.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Турко-атињаните на апарати... На секоја можна слика од играчиве на двата тима кај што е спомнато Македонија има по десет души да објаснат чија е Македонијата :icon_lol:
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.206
Поени од реакции
7.992
Дечки, ај малку консултација ако може што е најпаметно според вас. Патувам од Прилеп утре, планирам кај 14 часот да тргнам, таму до кај 16:30-17:00 очекувам да се заебавам дури да стигнам до паркинг, планирам или во ГТЦ да одам или во Сити Мол, од таму со такси до кај шо се може.
Од искуство за тие што се од Скопје, може да се начека паркинг таму или ич да не пробувам таму да одам ?
Jас за Вардар-Копенхаген ја оставив колата кај Олимписки базен, само прашање е дали сега и таму ќе има место. Можеш да пробаш и во Веро Џамбо спроти Народна банка.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.705
Поени од реакции
5.336
Турко-атињаните на апарати... На секоја можна слика од играчиве на двата тима кај што е спомнато Македонија има по десет души да објаснат чија е Македонијата :icon_lol:
колку се малоумни овие грциве бооооооооо ... аууу болни луѓе :pos: :pos: ама како изникнуваат како печурки секаде кај шо се спомнува Macedonia... не само за утакмицава утре.. општо во секоја манџа се мешаат.... болни умови...

п.с а шо е фрката со знамето наше, зашо не смее да се носи на утакмица ??
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
п.с а шо е фрката со знамето наше, зашо не смее да се носи на утакмица ??
Мислам дека не е само нашето, веројатно нашето е потенцирано дека би било најбројно.Незнам дали шпански и енглески ќе пуштаат :)
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.206
Поени од реакции
7.992
Мислам дека не е само нашето, веројатно нашето е потенцирано дека би било најбројно.Незнам дали шпански и енглески ќе пуштаат :)
Смее да се внесат само шпански и англиски знамиња и обележја на двата клуба.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.705
Поени од реакции
5.336
Мислам дека не е само нашето, веројатно нашето е потенцирано дека би било најбројно.Незнам дали шпански и енглески ќе пуштаат :)
а уствари кој би одел на ваква утакмица со мкд знаме... шо се филмаат и ФФМ и УЕФА, само ствараат негативност и одбивност... ќе им забранат ли на играчите од Манчестер да ги земат знамињата од нивните држави ко ќе ја слават победата ?? :icon_lol::icon_lol:
 
L

Löwe

Гостин
Ja toa mislam e za da se izbegnat zamaranja so grcki bugarski i znaminja na golema albanija.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.206
Поени од реакции
7.992
Ja toa mislam e za da se izbegnat zamaranja so grcki bugarski i znaminja na golema albanija.
Мислам дека не е во ред за да се избегне внесување на знамиња на разни држави и квазидржави, да се забрани внесување на знаме на државата каде што се одржува Суперкупот.
 
R

red.devil

Гостин
Мислам дека не е во ред за да се избегне внесување на знамиња на разни држави и квазидржави, да се забрани внесување на знаме на државата каде што се одржува Суперкупот.
Пола стадион ќе е со мк знамиња ако им се дозволи.
То ќе појдат навивачи еднаш во Барселона, Милано, Мадрид и веднаш се заприметуваат балканци.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom