UEFA Europa League

Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Taka e zatoa sto Margaret Tacer im go dotera pametot, za engles bolje dve god zatvor nego edna zabrana za idenje na stadion. Inaku mozda bolje e vaka a ne ko italija zagradeni so stakla, pa uste Hamsik ko gi molese ultrasite da se produzi utakmicata bruki

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Наполитанците се едни од највлијателни навијачи за својот клуб, едноставно за доста работи се прашуваат е сега колку е едобро толку е и лошо, но истите се симбол не само на клубот туку и на градот живеат за Наполи и истите го штитат клубот како ретко кој друг, додека еве рецимо Манчесстер или Арсенал кои немаат никакво вилијани нивните навијачи, нивните сопственици прават што сакаат навијачите истото не го одобруваат, и да решат да бојкотираат стадионот се полни со смпатизери-туристи, газдите лапаат пари од клубот и истиот го рачунаат како средство за правење профит, а вистинските навијачи као непријатели.
Кога Хамшик ги молеше да продужи утакмицата мислам дека беше кога убија нивен член, но можеби и грешам.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.505
Поени од реакции
62.324
Арсенал распад систем, кај у кур идеш бе Емери гол да даваш, ти ебам црепот. Место да ја умртви утакмицата, што и се деси кога Ремзи влезе во игра, овој нерешено би да извади.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Vrska nemase penalot za Inter, mnogu slicna situacija na onaa vcera od mecot Porto-Roma, Lautaro se udri vo igracot na Frankfurt, da imase Var sigurno ke go ponistea.

A na Broz sestrata da mu ja ebam, koj si ti be penal da sutiras??? Pre na Dambrozio bi mu dal nego na kopitovo.
Inace Frankfurt ne se nisto posebno, toa bundesligata e dno od prvenstvo ocigledno cim izigravaat Barselona cela sezona ovie Ajntraht. Do dusa vo vtoro bea podobri ali i kopitoto Spaleti namerno se povlece i idese na 0 0.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.290
Поени од реакции
12.644
Арсенал распад систем, кај у кур идеш бе Емери гол да даваш, ти ебам црепот. Место да ја умртви утакмицата, што и се деси кога Ремзи влезе во игра, овој нерешено би да извади.
Па замените што ги направи кон тоа посочуваа, Ремзи, Колашинац и Гуендузи за Ивоби,Озил и Обамејнаг, пораз од 2-1 на гости не е лош резултат, шо им текна сите напред да одат гол да дадат не ми е јасно.Мислам дека тука нема вина Емери, играчите на Арсенал се наивни и глупи, таков менталитет има тимот и ќе требаат долги години да се промени.

Летово ако купиме некој со скил сет ко Бен Арфа ќе бидам пресреќен, не можам веќе да ги гледам еден асален дриблер нема во тимов, нервоза ме фаќа.
 
Последно уредено:

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
.
Inace Frankfurt ne se nisto posebno, toa bundesligata e dno od prvenstvo ocigledno cim izigravaat Barselona cela sezona ovie Ajntraht. Do dusa vo vtoro bea podobri ali i kopitoto Spaleti namerno se povlece i idese na 0 0.
Франкфурт лани беа 8 место, а годинава се 5 на само 1 бод од Волфсбург кој што се 7 место. Уствари 0 игра дома 3та екипа во Италија со 8 во Германија. ;)
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Франкфурт лани беа 8 место, а годинава се 5 на само 1 бод од Волфсбург кој што се 7 место. Уствари 0 игра дома 3та екипа во Италија со 8 во Германија. ;)
Drugar, ako dobro pratis Serija A ke znaes deka vo momentov Inter e vo mnogu losa situacija, ima razdor vo timot i nema nikakva atmosfera. Ova sto momentalno go igra Inter ne e ni 50 posto od realnite moznosti na ekipata. Muabetot mi bese za Frankfurt deka ne se nisto posebno koga na vakov Inter ne mu dadoa gol i 60tina minuti deluvaa kako prv pat da igraat zaedno. Toa e razlikata vo ligite spored mene, germanskata e kade kade poslaba vo odnos na italijanskata, iako bez razlika na se ocekuvam da ispadne Inter zaso im pretstoi grcevita borba za LS vo Serija A.
A sevo ova ti go kazuvam poso Frankfurt vazi za dosta ofanzivna ekipa i povekjeto vcera ocekuvaa da go pobedat Inter.

Glej primer Dortmund za titula se bori a dno dopiraat, ispadnaa sramno od Totenhem, ne moze dva meseci mec da dobijat. Baern iako ne zagubi, protiv Liverpul deluvase kako Barnli, se branea so 11 igraci. Spored mene dosta slaba e bundesligata ovaa sezona.
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Drugar, ako dobro pratis Serija A ke znaes deka vo momentov Inter e vo mnogu losa situacija, ima razdor vo timot i nema nikakva atmosfera. Ova sto momentalno go igra Inter ne e ni 50 posto od realnite moznosti na ekipata. Muabetot mi bese za Frankfurt deka ne se nisto posebno koga na vakov Inter ne mu dadoa gol i 60tina minuti deluvaa kako prv pat da igraat zaedno. Toa e razlikata vo ligite spored mene, germanskata e kade kade poslaba vo odnos na italijanskata, iako bez razlika na se ocekuvam da ispadne Inter zaso im pretstoi grcevita borba za LS vo Serija A.
A sevo ova ti go kazuvam poso Frankfurt vazi za dosta ofanzivna ekipa i povekjeto vcera ocekuvaa da go pobedat Inter.

Glej primer Dortmund za titula se bori a dno dopiraat, ispadnaa sramno od Totenhem, ne moze dva meseci mec da dobijat. Baern iako ne zagubi, protiv Liverpul deluvase kako Barnli, se branea so 11 igraci. Spored mene dosta slaba e bundesligata ovaa sezona.
Не е ни Ајнтрахт нешто сјаен. Како што кажав, 5то место, многу мали шанси да се докопаат до 4то, а само бод ги дели од 7мо. Лани завршија 8ми и ради купот воопшто и играат во Европа.
Интер моментално не е во форма, но е топ 4 екипи во Италија. Ајнтрахт реално не е во врвот на Германија. Имаат многу добро напаѓачко трио, (кое што скоро сигурно летово ќе се растури) од кое им фалеше еден играч и тоа е тоа.

Што се однесува до квалитетот на лигата сезонава, да првите 3-4 екипи годинава се послаби него што беа пред 2-3-4 години.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.505
Поени од реакции
62.324
Рен биле 34 поени за ПСЖ :shook:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom