UEFA Europa League

Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Па добро, ок се мислењата. Само некако ми падна чудно пошто е клуб со големо реноме и голема фан база. Мислев на фановите ќе им биде мило да стигнат далеку во ЛЕ пошто колку и ова натпреварување да е европска втора лига во одреден момент и на големите клубови им значи тој трофеј. Лани кога Манчестер освои ЛЕ нивните навивачи од мојот град славеа по кафеани (озбилен сум за ова, буквално славеа па дури и имаше едни качени во кола со знамиња на клубот свиреа низ градот).
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Лани кога Манчестер освои ЛЕ нивните навивачи од мојот град славеа по кафеани (озбилен сум за ова, буквално славеа па дури и имаше едни качени во кола со знамиња на клубот свиреа низ градот).
:pos::pos:
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
Of lele...stvarno li ima lugje ili fanovi sto mislat deka Milan kako klub se dogovorile svesno da zavrsat treti vo grupa so cel da se fokusiraat na ligata?

Abe tri pasa ne mozea da svrzat, za sredniot red i odbranata ne mi se zboruva...posteno gi istepaa vcera..

Izgleda i inter namerno ispadnaa od liga na sampioni...pa preku poslaboto natprevaruvanje kje brkaat plasman za naredna godina...
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
Brej kakvi ekipi ima vo LE, ovie Rapid se nesto najslabo sto go imam videno u zadnjive godina dena, nikakva ekipa, boga pitaj kako prosle grupi. Mislam deka e dobra odlukata da se vovede treto evropsko takmicenje, pregolem jaz vo kvalitetot ima vo LE dodeka ne dojdat zavrsnite fazi.
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.357
Поени од реакции
4.879
Brej kakvi ekipi ima vo LE, ovie Rapid se nesto najslabo sto go imam videno u zadnjive godina dena, nikakva ekipa, boga pitaj kako prosle grupi. Mislam deka e dobra odlukata da se vovede treto evropsko takmicenje, pregolem jaz vo kvalitetot ima vo LE dodeka ne dojdat zavrsnite fazi.
Да бе, па Интер цутеа. Победија едвај 1-0 со гол од пенал.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
Да бе, па Интер цутеа. Победија едвај 1-0 со гол од пенал.
Igraa bez nekolku prvotimci so 50 % od silite. Ke vidis u Milano koga ke gi nadenat 15-0. Ma nema vrska ne mi bese zborot za Inter nego za kvalitetot na Rapid, uste 5 dena da igraa nemase da dadat gol.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.459
Поени од реакции
10.156
Igraa bez nekolku prvotimci so 50 % od silite. Ke vidis u Milano koga ke gi nadenat 15-0. Ma nema vrska ne mi bese zborot za Inter nego za kvalitetot na Rapid, uste 5 dena da igraa nemase da dadat gol.
Исто беше и на Бате-Арсенал.Уште 10 дена да играа немаше да дадат гол Арсенал.Дно..Мора под итно трето европско натпреварување.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
Исто беше и на Бате-Арсенал.Уште 10 дена да играа немаше да дадат гол Арсенал.Дно..Мора под итно трето европско натпреварување.
Sakas da kazas deka arsenal spage vo toa treto evropsko natprevaruvanje a bate vo vtoro ?
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.055
Поени од реакции
12.937
Динамо Загреб позитивно изненадување на сезоната, крајно мотивирано играат во Европа. Браво (y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom