UEFA Europa League

Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.453
Поени од реакции
5.435

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.809
Поени од реакции
83.985
Без заебанција ќе има интересен фудбал и во нокаут фазава, богами делува навистина квалитетно оваа сезона на ЛЕ.

Манчестер Јунајтед, Рома, Арсенал, Наполи, Лестер, Милан, Тотенхем, па и Баер Леверкузен, Ренџерс, Бенфика, Виљареал,, Хофенхајм...

Ќе гледаме јаки утакмици и тука богами, ако англичаниве не заебат добра шанса има да видиме ПЛ шампион тука, ама ќе биде тешко, Италијанциве се исто ептен солидни, пола од екипиве што ги спомнав се на ниво на ЛШ, а секако и други ЛЕ-ниво екипи не се за фрлање.


Потенцијални дерби мечеви има тука колку сакаш уште и во 1/8 финале.

И тоа освен овие стандардни лигашки мечеви, тука ги имаме и приказните - Стиви Џи со Ренџерс против Јунајтед или Унаи Емери со Виљареал против Арсенал...

едит: Да, знам тука има 1/16 финале, ама пишав 1/8 финале пошто повеќево нема да можат да се паднат меѓусебно во 1/16 финале
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.990
Без заебанција ќе има интересен фудбал и во нокаут фазава, богами делува навистина квалитетно оваа сезона на ЛЕ.

Манчестер Јунајтед, Рома, Арсенал, Наполи, Лестер, Милан, Тотенхем, па и Баер Леверкузен, Ренџерс, Бенфика, Виљареал,, Хофенхајм...

Ќе гледаме јаки утакмици и тука богами, ако англичаниве не заебат добра шанса има да видиме ПЛ шампион тука, ама ќе биде тешко, Италијанциве се исто ептен солидни, пола од екипиве што ги спомнав се на ниво на ЛШ, а секако и други ЛЕ-ниво екипи не се за фрлање.


Потенцијални дерби мечеви има тука колку сакаш уште и во 1/8 финале.

И тоа освен овие стандардни лигашки мечеви, тука ги имаме и приказните - Стиви Џи со Ренџерс против Јунајтед или Унаи Емери со Виљареал против Арсенал...
Сега ке ти влета еден член зашто во посериозни кандидати не си го додал неговиот тим. Миленичката на целата држава и финансирана од државниот банкомат и потпомогната од уефа, да се угаси да им ебам се.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.809
Поени од реакции
83.985
Во моментов:

Лидерот (и четвртопласираниот) на Премиер Лига - Игра во ЛЕ
Лидерот на Серија А (и третопласираниот) - Игра во ЛЕ (има шанса второпласираниот да се придружи)
Второпласираниот и Третопласираниот во Ла Лига - Играат во ЛЕ (а можеби и лидерот и четвртопласираниот во Ла Лига ќе им се придружи)
Второпласираниот во Бундес - Игра во ЛЕ

(y)
Автоматски споено мислење:

Сега ке ти влета еден член зашто во посериозни кандидати не си го додал неговиот тим. Миленичката на целата држава и финансирана од државниот банкомат и потпомогната од уефа, да се угаси да им ебам се.
Искрено немам појма за кој тим збориш :D
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.406
Поени од реакции
61.999
Без заебанција ќе има интересен фудбал и во нокаут фазава, богами делува навистина квалитетно оваа сезона на ЛЕ.

Манчестер Јунајтед, Рома, Арсенал, Наполи, Лестер, Милан, Тотенхем, па и Баер Леверкузен, Ренџерс, Бенфика, Виљареал,, Хофенхајм...

Ќе гледаме јаки утакмици и тука богами, ако англичаниве не заебат добра шанса има да видиме ПЛ шампион тука, ама ќе биде тешко, Италијанциве се исто ептен солидни, пола од екипиве што ги спомнав се на ниво на ЛШ, а секако и други ЛЕ-ниво екипи не се за фрлање.


Потенцијални дерби мечеви има тука колку сакаш уште и во 1/8 финале.

И тоа освен овие стандардни лигашки мечеви, тука ги имаме и приказните - Стиви Џи со Ренџерс против Јунајтед или Унаи Емери со Виљареал против Арсенал...

едит: Да, знам тука има 1/16 финале, ама пишав 1/8 финале пошто повеќево нема да можат да се паднат меѓусебно во 1/16 финале
Уште само тоа фали на Арсенал, да испаднат од Унаи Емери.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.990
Во моментов:

Лидерот (и четвртопласираниот) на Премиер Лига - Игра во ЛЕ
Лидерот на Серија А (и третопласираниот) - Игра во ЛЕ (има шанса второпласираниот да се придружи)
Второпласираниот и Третопласираниот во Ла Лига - Играат во ЛЕ (а можеби и лидерот и четвртопласираниот во Ла Лига ќе им се придружи)
Второпласираниот во Бундес - Игра во ЛЕ

(y)
Автоматски споено мислење:


Искрено немам појма за кој тим збориш :D
Eден клуб од соседството хе хе.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Сега ке ти влета еден член зашто во посериозни кандидати не си го додал неговиот тим. Миленичката на целата држава и финансирана од државниот банкомат и потпомогната од уефа, да се угаси да им ебам се.
хахаха ти си озбољно болан дечко, а овој „потпомогната од уефа“ ти е врхунац логика левел жекс пантиќ, иначе можеш само за кур да ни се фатиш и да викаш узбуна... :D
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.990
хахаха ти си озбољно болан дечко, а овој „потпомогната од уефа“ ти е врхунац логика левел жекс пантиќ, иначе можеш само за кур да ни се фатиш и да викаш узбуна... :D
ха ха ја ке ти се фату за кур, а ти да ми се скинеш с' курца бива ли?
Значи најискрено овој е последњи пут да ти реплицирам. Прво на сваку објаву ми идеш и ми реплицираш, још малко стра ме и на телевизор ке почнеш да ми искачаш да ми реплицираш. Значи не е форум твој, не е ни мој, нити па на некога твоега блискога и свак има право на мислење. Боли ме кур ти што мислиш за нешто, никд не сам ти ишија да ти реплицирам, само кд ни улете у фан клуб да провоцираш, пошто и за друго не знаеш. Друга работа стално ме вреѓаш, ја нити сестру, нити мајку нити било што ти спомна, па да ме вреѓаш. А тој и толко збори за тебе и твој интелект пошто за друго и не знаеш. Треќа работа ако сакаш дискусију те ти ги @blanco и ставро нек се врати, па сс њим дискутирај, пошто ја не можу да дискутирам сс људи што гледав едносмерно. И на крај имаш едну добру опцију што гу измислиле људи што га правиле форум, а тој е да ме игнорираш. Ако толко ти бодев очи мои мислења, јбг реплицирај ми, ама ке ти биде тој како млатење у празну сламу.

Спортски поздрав.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.809
Поени од реакции
83.985
Еве ги официјално "шеширите" за во понеделник:

НОСИТЕЛИ:
Рома
Арсенал
Баер Леверкузен
Глазгов Ренџерс
ПСВ Ајндховен
Наполи
Лестер
Милан
Виљареал
Тотенхем
Динамо Загреб
Хофенхајм
Манчестер Јунајтед
Клуб Бриж
Шахтјор Доњетск
Ајакс

НЕНОСИТЕЛИ:
Јанг Бојс
Молде
Славија Прага
Бенфика
Гранада
Реал Сосиедад
Брага
Лил
Макаби Тел Авив
Антверп
Волфсбергер
Црвена Звезда
Краснодар
Салцбург
Динамо Киев
Олимпијакос
Автоматски споено мислење:

Реално, носителиве се fucking stacked, минимум на ниво на Порто, Лајпциг, Лацио, Севиља и Менхенгладбах што се дел од 1/8 финале на ЛШ
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
ха ха ја ке ти се фату за кур, а ти да ми се скинеш с' курца бива ли?
Значи најискрено овој е последњи пут да ти реплицирам. Прво на сваку објаву ми идеш и ми реплицираш, још малко стра ме и на телевизор ке почнеш да ми искачаш да ми реплицираш. Значи не е форум твој, не е ни мој, нити па на некога твоега блискога и свак има право на мислење. Боли ме кур ти што мислиш за нешто, никд не сам ти ишија да ти реплицирам, само кд ни улете у фан клуб да провоцираш, пошто и за друго не знаеш. Друга работа стално ме вреѓаш, ја нити сестру, нити мајку нити било што ти спомна, па да ме вреѓаш. А тој и толко збори за тебе и твој интелект пошто за друго и не знаеш. Треќа работа ако сакаш дискусију те ти ги @blanco и ставро нек се врати, па сс њим дискутирај, пошто ја не можу да дискутирам сс људи што гледав едносмерно. И на крај имаш едну добру опцију што гу измислиле људи што га правиле форум, а тој е да ме игнорираш. Ако толко ти бодев очи мои мислења, јбг реплицирај ми, ама ке ти биде тој како млатење у празну сламу.

Спортски поздрав.
Ај провери си ги претходни постови куде ме спомнуеш и молиш бога да не примету, као и дали си културан или не, ако си просечно интелигентан ке сфатиш, ако не што те врту, за сестру, мајку, шајку несам ни ја спомнуваја него у границе на твоју некултуру такој ти е и одговорено, а како што кажа не е нити твој било кој фан клуб па да неможу да пишују, такој да још по спортски поздрав.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.046
Поени од реакции
17.711
Еве ги официјално "шеширите" за во понеделник:

НОСИТЕЛИ:
Рома
Арсенал
Баер Леверкузен
Глазгов Ренџерс
ПСВ Ајндховен
Наполи
Лестер
Милан
Виљареал
Тотенхем
Динамо Загреб
Хофенхајм
Манчестер Јунајтед
Клуб Бриж
Шахтјор Доњетск
Ајакс

Автоматски споено мислење:

Реално, носителиве се fucking stacked, минимум на ниво на Порто, Лајпциг, Лацио, Севиља и Менхенгладбах што се дел од 1/8 финале на ЛШ
Од овие 16 носители, ако поминат 12-13 (а верувам дека ќе поминат), нокаут фазата од 1/8мина финале натаму ќе биде одлична.

Јунајтед, Тотенхем, Рома, Наполи, Арсенал, Лестер, Леверкузен и една од шпанскиве да истуркаат до најдобрите 8 ќе биде супер.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Од овие 16 носители, ако поминат 12-13 (а верувам дека ќе поминат), нокаут фазата од 1/8мина финале натаму ќе биде одлична.

Јунајтед, Тотенхем, Рома, Наполи, Арсенал, Лестер, Леверкузен и една од шпанскиве да истуркаат до најдобрите 8 ќе биде супер.
I saw what you did there. :D


Милхахаххан
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.147
Поени од реакции
3.098
Дај нека се удрат Динамо З. - Црвена Звезда други кој сака нека се паднат очи нека вадат..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom