UEFA Europa League

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Уште да имаа добар тим може и ќе завршеа работа. Со странски играчи како Фалчинели, Фалко, Бакајоко и Саного нека бидат среќни едно реми ако извадат. Не е ова Рад или Златибор Чајетина. Во ЛЕ едноставно нема што да бараат.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.478
Поени од реакции
16.091
Ме интересира @Partizanen banditen за кого ќе навива на натпреварот Ѕвезда - Милан .
Брат има еден познат писател кој кажува: „Да игра звезда со 11 Хитлери, јас би навивал против неа“. Ова е и мојот одговор.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Брат има еден познат писател кој кажува: „Да игра звезда со 11 Хитлери, јас би навивал против неа“. Ова е и мојот одговор.

Па затоа што сте усташи. :P
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.733
Поени од реакции
13.357
Од натптевар на кој не ни мислев до денес, после гледање час и нешто Арена, се чувствувам како Милан да игра финале ЛШ. :eek: :D


Малку претеруваат со еуфорија...

И ништо без "рецимо Панчев", кој се "захвалио Вучиќу за све што ради за Звезду".
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Од натптевар на кој не ни мислев до денес, после гледање час и нешто Арена, се чувствувам како Милан да игра финале ЛШ. :eek: :D


Малку претеруваат со еуфорија...

И ништо без "рецимо Панчев", кој се "захвалио Вучиќу за све што ради за Звезду".
Сериозно ова го кажале? Па нека му се заблагодарат на лоповот Терзиќ, што ќе ја упропасти Ѕвезда како ОФК Београд на крај.
Автоматски споено мислење:

Не бе, оти вие сте цигани :cenzura:
Хехе не сум навивач на Ѕвезда. Дури и ме нервира што се фаворизирани Партизан и Ѕвезда од властите. Кога Партизан и Ѕвезда се во долгови власта им ги покрива, а помали клубови како Чукарички на пример што има чисти сметки не им помагаат воопшто.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.976
Поени од реакции
55.041
Од натптевар на кој не ни мислев до денес, после гледање час и нешто Арена, се чувствувам како Милан да игра финале ЛШ. :eek: :D


Малку претеруваат со еуфорија...

И ништо без "рецимо Панчев", кој се "захвалио Вучиќу за све што ради за Звезду".
Ако бе, така си ги промовираат клубовите и јачаат што повеќе луѓе да почнат да ги следат, навиваат и гледаат.

Арена ТВ е пример за тоа како треба да се промовира и пренесува домашно првенство. Иако ги покриваат сите балкански лиги, ама српската лига им е стварно професионално покриена со преноси на повеќето утакмици, вклучувања во живо, интервјуа пред и после утакмица, емисии, квизови и слично.

Истото важи и за српските клубови во европските натпреварувања.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Na junajtet se lesniim se pagaat
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Милан даде гол од непостоечки пенал налик оние што им се судат на Ѕвезда во домашно првенство.
Поетска правда.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom