UEFA Euro 2024 (Европско Првенство)

Кој?


  • Вкупно гласачи
    112
  • Гласањето е завршено на .
Член од
1 октомври 2023
Мислења
802
Поени од реакции
2.412
Drogba so breg slonovaca nisto nema osvoeno, da zememe da kopame sea po jutub sigurno ke najdeme nekoja golema tekma kade ne dostavil, zboram za kupot na Afrika, sto za nvi e ko za evropjanive EP.

A Drogba e sunac bogotac od fudbaler, sto ne znaci deka vo sekoja prilika moral da dostavuva za da si go dokaze toj status, ako ne se lazam breg na slonova osvoija afrikanski kup godina po negovoto penzioniranje. Nebitno, sakam da ti kazam deka niz vakvi izdanija mnogu golemi igraci pominale niz svojata kariera, ene go i Lautaro nas na svetskoto tocno 0 sreka imase, ne dae gol, milimetarski ofsajdi go kinea, ili intervencii na golman, pa sea im e eden od glavnite igraci na Kopa Amerika, za Inter muabet da ne praam.

Ne mozes ednostavno da otpises eden golem talent u momentov, kakov sto e Sesko, bazirano samo na EP i na tetovazite i frizot sto go ima, nisto ne praime so vakvi stavovi, poise implusivni radi promaseniot zicer valjda.
Agree to disagree
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Syn
Член од
14 април 2012
Мислења
32.318
Поени од реакции
65.287
Druze Kejn nema pokraj trofej ni slucajno pominato a kamoli da osvoi. Moze da garantira kolku saka gola, ja sakam Drogba tip na igrac, koga ke e najbitno, da dade, da e efektiven. A nikogas ne garantiral golovi 20 po sezona ama znaes deka u bitni utakmici, on ke bide glsvniot.
Nema veze, ne se planiram da se nategam za Sesko, vidov ja sto mi trebashe i toa e toa.
Автоматски споено мислење:


Bas zatoa, od iskustvo zboram.
Kako sega i ja kako Syn da se fatam chernobilskiot Bekam da go branam a nego nikoj ne go esapi za fudbaler.
Лош ти е малку примерот со Дрогба и Кејн, иако, те разбирам што сакаш да кажеш. Дрогба до своја 26-та година киснеше во Франција. Можеби и Шешко ке се распука покасно и ке биде играч на одлука, сеуште има време пред него. Кејн патем на 21 направи деби во ПЛ.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.293
Каде бе Шешко и Халанд споредба.

Овој вториов ја расплака Бундес на 20 години, најдобар стрлец 28 гола им заби, ем уште 10 во ЛШ каде беше исто најдобар стрелец. И освои со Дортмунд финале во купот, даде два гола ако сум точен.
Zborime za uslovot koj ocigledno postoel koj kakva kariera ke ima u naredni 10 godini, taka da Sesko ete imase loso izdanie na EP, na koe sepak uspeal da stasa so svojot nacionalen tim, Haland seuste ne uspeal so Norveska da dogura do edno vakvo natprevaruvanje, i za svojata zemja ima daleku polosi izdanija od onie sto gi ima vo Siti.

Celata poenta e deka prerano se otpisuva igrac na 21 godina bazirano na toa kako izigral na edno golemo natprevaruvanje kakvo sto e EP, niti sme kadarni nie tuka od forumov da predvidime naredni 10 godini koj kakva kariera ke ima nit nisto, narocito ne ako mislenjata gi bazirame na nadvoresniot izgled na igracot, ili poradi eden utnat zicer kakov sto sekoj go imal niz kariera promaseno. Da go dadese, dali toa ke znacese deka sepak ke ima strasna kariera? Ne, sekako deka ne, u momentov e potencijal so odlicni predispozicii da izgradi solidna kariera, nezavisno od toa kako se pokazal na prvenstvovo.
 
Член од
14 август 2022
Мислења
1.281
Поени од реакции
1.527
Шешко не е ни прва опција у Лајпциг, Опенда е таму глвниот шпиц. Ниту јас не сум импресиониран од него, а се дигна преголема прашина околу него летово за прелаз во некој клуб од ПЛ, за на крај само да изнуди подобар договор во Лајпиц.

Сепак има 21 година и средина како во Лајпциг може да му помогне да напредува, тоа што промаши вечерва е и од психолошки аспект. Колку лошо ги изведоа пеналите само словенците и тоа доста говори дека се исплашија од шансата која им се нуди, затоа и така лошо шутна Шешко. Ваква шанса во обичен натпревар во Бундес би дал гол 90%.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.561
Поени од реакции
5.605
Каде бе Шешко и Халанд споредба.

Овој вториов ја расплака Бундес на 20 години, најдобар стрлец 28 гола им заби, ем уште 10 во ЛШ каде беше исто најдобар стрелец. И освои со Дортмунд финале во купот, даде два гола ако сум точен.
Никој не го споредува Шешко со Халанд.
Реално ниту еден млад фудбалер (шпиц) моментално не може да се спореди со Халанд. Типот е висок, јак, брз, знае да се позиционира, знае да се бори за топка и има одличен осет за гол. Му фалат можеби и на него многу работи ама за шпиц е идеален профил, од талент што поседува се до физички предиспозиции.

Шешко е добар, има потенцијал ама далеку е од ниво на Халанд или од тоа што беше Халанд во Бундеслига.

Иако има лошо првенство ми се свиѓа како успева да истрча за контра и да се избори за топка/позиција. Правилно ако го истренира/добие финишот ќе прерасне во страшен напаѓач. Само времето може да покаже тука. Огромни млади таленти со потенцијал пропаднале ко жетони, исто така и доста "просеци" извадиле одлични сезони и после тоа направиле солидни кариери.
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
1.126
Поени од реакции
2.625
21 godina ima, nula kadar imas ti ili bilo koj ovde da dojde do vakov zaklucok bazirano na ova.
Ete Ronaldo utna penal, sto ima GOAT status vo sportov, se desava ednostavno, toa e.
Mnogu drugi golemi iminja imaat vakvi promasuvanja, takov e fudbalot, nekad znae deka e mnogu surov, ne mora odma so vakvive ekspertizi za sledni 10 godini i jace od kariera sto ke gi ima deckovo, ke vidime, seuste se oformuva, seuste ne e u svojot prajm, ima vreme. Haland so Norveska ne ni mozese da dogura do prvenstvovo, pa ne go pravi toa luzer taka da usporete malce i ti i Dnolisimo.
Робен исто вака промаши против Касиљас, па никој не рече дека е дрво :D
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.901
Поени од реакции
5.751

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.562
Поени од реакции
11.434
Џабе се расправате, Шешко никогаш нема да биди класа шпиц. Не е само за утакмицата или првенството, едноставно дечкото го нема тој икс фактор во него.
Има потенцијал за добар напаѓач ама ништо повеќе. Далеку е овој од сите напаѓачишта што сме ги гледале низ годините.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.312
Поени од реакции
8.849
Ебате играчот што му се тресат нозете, некој спомна сите го плукале заради еден промаршен зицер, е па не беше само еден зицер, имаше и нешто повеќе. Панчев на негови години кога ќе излезеше еден на еден или беше гол или пенал, немаше трето, овај не само со Португалија туку цело првенство за никаде беше.
 
Член од
30 јануари 2014
Мислења
785
Поени од реакции
507
На крај Словениците оставија добар впечаток. Можеа да победат нема да беше незазслужено, искрено не очекував да бидат оволку добри
 
Член од
1 октомври 2023
Мислења
802
Поени од реакции
2.412
Лош ти е малку примерот со Дрогба и Кејн, иако, те разбирам што сакаш да кажеш. Дрогба до своја 26-та година киснеше во Франција. Можеби и Шешко ке се распука покасно и ке биде играч на одлука, сеуште има време пред него. Кејн патем на 21 направи деби во ПЛ.
Сакав да кажам дека ни Дрогба не гарантирал 20 гола по сезона, почнал слабо ама секогаш кога се рачунало на него и притисокот бил на него, доставил. Ликов ми делува како Џексон, се ќе направи добро ама под притисок, ужасен финиш. А напаѓач е, тоа му е единствена работа. Доби шанса како што ретко некој добива на меч, 1 на 1 со голман и шутира млако и покрај нозе на голман. Колку и да има потенцијал, тие работи не се учат, големи играчи рутинирано ги решаваат вакви шанси.
Еве и Халанд го спомнаа, еве да го споредиме со Халанд какви бројки имал во Австрија и Германија, а какви има овој, пак ќе дојдеме до ставот дека е превише исхајпан. Посебно ова ЕП ништо не покажа зошто вреди толку медиумско внимание и пари, пола Англија сакаше да го плати 70м летово.
Еве ќе ги земам и Нико Вилијамс и Јамал за пример, различна позиција и различна репка, сега ќе кажете играат у бољи тим ама кај нив нема плеткање со нозе и млаки потези, децава газат, секој допир со топка им се тресат нозете на дефанзивци зошто у секој момент можат потег да направат со кој ќе сменат меч.
Затоа реков, колку и да е добар овај Шешко, за мене ова ЕП е тежок фејл, не покажа ништо со што хајпот за него би бил вистински и тоа е тоа, нека е жив и здрав, нека се кали уште во Лајпзиг и дај боже да ме демантира.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom