UEFA Euro 2024 (Европско Првенство)

Кој?


  • Вкупно гласачи
    112
  • Гласањето е завршено на .
Член од
10 јули 2018
Мислења
1.447
Поени од реакции
2.286
Види го бе Роналдо откако промашија Словенциве два пенали почна да се смешка со муцето и да намигнува на камерата што е до него. Wowowow извини Тејлор Свифт.
Мене погледот и насмевката повеќе ми личеше на Видете го братов ненормален ме извади од тешки гомна.
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.357
Поени од реакции
6.951
Леле каква бламажа беа пеналиве на Словенија. 120 минути изгинаа, на крај ноџињата им се тресеа. Томе Пачовски би ги одбранил овие без проблем. Без сила, без прецизност, полувисоки, блиску до голман да може да ги фати. Брука. Јеби га Шешко ја усра кога највеќе требаше. Овој па Илиќ, влезе ко најискусен демек, изведе еден слободен, едвај топката до жив ѕид стигна, после у една супер шанса пушти пас, Карничник за три животи што не би го стигнал и на крај ко најискусен и одморен, ко килав шутна пенал.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.293
Bravo za slovencite, odlicno izdanie na evropskovo iako go zavrsija bez pobeda, prijatno iznenaduvanje se narocito sto nemaat jak roster ama izigraa so srce i dusa za svojata zemja, sve ostavija na teren, nedostatokot pred se na iskustvo si go napravi svoeto, kvalitet na hartija mozda nemaa ama vo fudbalot toa mnogu pati nisto ne znacelo na krajot od denot..

Mojot covek Sesko ja usra, toa e, top igrac e deckovo ama evropskovo ne bese negovo, ne ni dade gol, a go gleav na site tekmi, ali ovaa bese jedina kade stvarno vleze u 2 super sansi, ednata ocajno sutna so leva, i vtorava ... ova bese bolje i od penal.
Kako i da e on, Mamardasvili, Niko Wiliams, ziceri za idnina koj i da gi zeme.
 
Член од
14 август 2022
Мислења
1.281
Поени од реакции
1.527
Словенците прво треба да научат како се шутира пенал па потоа да се надеваат дека само со одбрана ќе победат некоја силна репрезентација.
И да клаваат поќе голој заборави да пишеш.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
10.137
Поени од реакции
25.117
Облак ваљда го чекаше Бруно да изигра пајдушко ама овој одма му шутна и го заеба.
Колку само Словенциве врска си немаа од шутирање пенали. Ваљда ни самите не очекуваа да стигнат до овде.
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
2.022
Поени од реакции
3.689
Се океј, ама Грција втор дел не фала. Португалија заслужено оди натака. А Роналдо треба да му го издудла на Коста, затоа што дно проби денес со шансите и пеналот за пуст гол да даде.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.624
Поени од реакции
12.530
Абе кнаа Чолусимо или како е се јави на темава и бел ден не видоа Словенциве со пеналиве.

Што фини си чутеше :D
 
Член од
5 март 2018
Мислења
16.115
Поени од реакции
18.068
Bravo za slovencite, odlicno izdanie na evropskovo iako go zavrsija bez pobeda, prijatno iznenaduvanje se narocito sto nemaat jak roster ama izigraa so srce i dusa za svojata zemja, sve ostavija na teren, nedostatokot pred se na iskustvo si go napravi svoeto, kvalitet na hartija mozda nemaa ama vo fudbalot toa mnogu pati nisto ne znacelo na krajot od denot..

Mojot covek Sesko ja usra, toa e, top igrac e deckovo ama evropskovo ne bese negovo, ne ni dade gol, a go gleav na site tekmi, ali ovaa bese jedina kade stvarno vleze u 2 super sansi, ednata ocajno sutna so leva, i vtorava ... ova bese bolje i od penal.
Kako i da e on, Mamardasvili, Niko Wiliams, ziceri za idnina koj i da gi zeme.
Да бе да, играч шо не знај гол од 7 метри да погоди зицер е кој и да го земи, нема проблем
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.845
Поени од реакции
10.648
На господинот Јосип Иличиќ што беше во депресија за жена му две години му дадоа да шутира пенал и го утна нормално. Пак да начекаш вечер како ти ја ебат.

А за Шешко треба исто како што и за жена му на Иличиќ.
 
Член од
7 јули 2013
Мислења
1.701
Поени од реакции
11.117
Роналдо е лево сметало во тимов, се понаша какo дете, гледа само за себе, им упропастува шанси. Како го трпат во екипава стварно не ми е јасно.

Баш ме интересира дали некој ќе го увиди ова и ќе го седнат на клупа или ќе гледаат да му удоволат макар испаднале, затоа што Франција не е Словенија и секоја пропуштена шанса може да биде казнета.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.901
Поени од реакции
5.751
И да клаваат поќе голој заборави да пишеш.
Прво треба да вежбаат секој ден по 2 саати пенали со шутирање во лев или десен горен агол бидејки ниеден голман па нека е и Донарума тоа не може да го одбрани а второ Шешко нека си плати приватни часови кај Шевченко ако сака да има некаков напредок.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.624
Поени од реакции
12.530
На господинот Јосип Иличиќ што беше во депресија за жена му две години му дадоа да шутира пенал и го утна нормално. Пак да начекаш вечер како ти ја ебат.

А за Шешко треба исто како што и за жена му на Иличиќ.
Лош избор беше Иличич. Се виде одма дека типот не е психички спремен. Промаши одбиената од Шешко.

Знаејќи каква сторија има, немаше потреба да го играат.
 
Член од
1 октомври 2023
Мислења
802
Поени од реакции
2.414
Bravo za slovencite, odlicno izdanie na evropskovo iako go zavrsija bez pobeda, prijatno iznenaduvanje se narocito sto nemaat jak roster ama izigraa so srce i dusa za svojata zemja, sve ostavija na teren, nedostatokot pred se na iskustvo si go napravi svoeto, kvalitet na hartija mozda nemaa ama vo fudbalot toa mnogu pati nisto ne znacelo na krajot od denot..

Mojot covek Sesko ja usra, toa e, top igrac e deckovo ama evropskovo ne bese negovo, ne ni dade gol, a go gleav na site tekmi, ali ovaa bese jedina kade stvarno vleze u 2 super sansi, ednata ocajno sutna so leva, i vtorava ... ova bese bolje i od penal.
Kako i da e on, Mamardasvili, Niko Wiliams, ziceri za idnina koj i da gi zeme.
Uzivaj deka od ovoj Sesko ke bide igrac.
Labilen, luzerski karakter, onakva sansa da imas i da izreagiras taka, jasno ti e deka ova ti e max nivo u kariera.
Za drugite se soglasuvam.
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.620
Поени од реакции
1.133
Знаев дека нема да пројдат на пенали, поготово после промашувањето на Шешко. Имаше дебилот 1/4 финале на тацна и успеа да усере. Од сите решенија у таа ситуација кога излезе сам на сам он го одбра убедливо најлошото. Можеше да го обиколи само и да си ја смести у мрежа рутински. Пепе беше далеку, Коста беше више наведнат и само чекаше баш вака да му шутне дебилот.

Ова со пеналите долго неам видено. Еден голман да одбрани 3 пенали, ко деца да му шутираа.

Се на се, свака им част на Словенија. Се надминаа себе си. Кек уште еднаш покажа дека е створен за вакви лимитирани екипи да им извади максимум. Капа доле. Едина грешка вечерва му беше што воопшто го стави Иличиќ у игра. Братот игра рекреативен фудбал. Влезе у продужетциве а кога шутираше пенал фацата му беше како да играл цели 120 минути.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.293
Uzivaj deka od ovoj Sesko ke bide igrac.
Labilen, luzerski karakter, onakva sansa da imas i da izreagiras taka, jasno ti e deka ova ti e max nivo u kariera.
Za drugite se soglasuvam.
21 godina ima, nula kadar imas ti ili bilo koj ovde da dojde do vakov zaklucok bazirano na ova.
Ete Ronaldo utna penal, sto ima GOAT status vo sportov, se desava ednostavno, toa e.
Mnogu drugi golemi iminja imaat vakvi promasuvanja, takov e fudbalot, nekad znae deka e mnogu surov, ne mora odma so vakvive ekspertizi za sledni 10 godini i jace od kariera sto ke gi ima deckovo, ke vidime, seuste se oformuva, seuste ne e u svojot prajm, ima vreme. Haland so Norveska ne ni mozese da dogura do prvenstvovo, pa ne go pravi toa luzer taka da usporete malce i ti i Dnolisimo.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom