UEFA EURO 2020 - Општа дискусија

Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.658
Дали можи некој да ми објасни со што заслужил оној Сака од Арсенал за да го земат на Европско, оти гледам само 5 гола и 4 асистенции има на 32 настапи а знам дека Арсенал беа попара оваа сезона па онака ме интересира како еден Џеси Лингард кој имаше феноменална епизода во Вест Хем и има наназад искуство во репрезентацијата зошто е изоставен за некој си Саковци полуиграчи.

Медисон не е земен, молаааам ... дури сега прочитав тука, оти ми се стемни кога го видов Сака и не ни разгледав понатаму.
Да бог да во групи испаднат, ќори.
Автоматски споено мислење:

Друго, шо му е филмот на Саутгејт со 4 десни бекови шо тргнал :pos:
Леле мајко е составот
 
Последно уредено:
Член од
14 март 2010
Мислења
16.808
Поени од реакции
15.899

замислувам нашите од ффм да напраат овакво нешто.

ама на нив уште не им е извадено "супер куп Скопје 2017" од стадион, па што да очекуваме нешто друго.
една недела пред почетокот на првенството, никаква најава за некаква организација по градови со фан зони, па макар било и само Скопје на плоштад, сега откако короната не е со толкав интензитет може да си го дозволат барем тоа, секако Шилегов им намести вештачка трева на плоштад, може нешто да импровизираат :)
за продажбата на дресови да не ни збориме. мислам дека 2006 Грција коа освои ЕП повеќе грчки дресови се купија отколку сега за нашата репрезентација што ќе се купат, сето тоа заслуга на ффм.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Дали можи некој да ми објасни со што заслужил оној Сака од Арсенал за да го земат на Европско, оти гледам само 5 гола и 4 асистенции има на 32 настапи а знам дека Арсенал беа попара оваа сезона па онака ме интересира како еден Џеси Лингард кој имаше феноменална епизода во Вест Хем и има наназад искуство во репрезентацијата зошто е изоставен за некој си Саковци полуиграчи.

Медисон не е земен, молаааам ... дури сега прочитав тука, оти ми се стемни кога го видов Сака и не ни разгледав понатаму.
Да бог да во групи испаднат, ќори.
Според мене Сака заслужува да игра на Европското. Не велам дека Лингард или Медисон не заслужуваат, ама едноставно толку играчи може да земе за Европско. Верувај и на него не му било лесно да одбере. Дури и премалку централни играчи за врска има регистрирано и повеќе гледал добро да ги покрие одбраната и нападот. Мене ми е жал за Ник Поуп кој поради повреда не се најде на списокот, а реално заслужува.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
али можи некој да ми објасни со што заслужил оној Сака од Арсенал за да го земат на Европско, оти гледам само 5 гола и 4 асистенции има на 32 настапи
Затоа што е одличен млад и надежен играч, и не дека Саутгејт го планира за првотимец, а што е до мене што помалку игра подобро.

Плус му е тоа што може да покрива неколку позиции, лево и десно крило, лев бек.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.658
Според мене Сака заслужува да игра на Европското. Не велам дека Лингард или Медисон не заслужуваат, ама едноставно толку играчи може да земе за Европско. Верувај и на него не му било лесно да одбере. Дури и премалку централни играчи за врска има регистрирано и повеќе гледал добро да ги покрие одбраната и нападот. Мене ми е жал за Ник Поуп кој поради повреда не се најде на списокот, а реално заслужува.
Тоа ми е прашањето со што заслужил за да биди повикан, подолу ме цитирал членот дека бил млад и надежен, епа со млади и надежни ѓупчиња ќе испаднат на првата посериозна репрезентација.
Немам ништо против играчот ама дај не зафркавајте бе, видете го составот, освен неколку играчи сите се неискусни, немаат големо натпреварување со очи видено.
Нека се крстат во Кејн да остани здрав што подолго оти искрено вака гледајќи ја репрезентацијата не ми влева надеж дека можат да направат нешто вау.
Зошто е побогу Медисон изоставен од тимот, играчиште е човекот. Се истрипал Саутгејт малце нема веза.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.322
замислувам нашите од ффм да напраат овакво нешто.
Ех, не го виде рисот бесплатно симнат од интернет?

Ќе најдат некој темплејт и за вакви видеа, лесно се наоѓа :D :D
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Тоа ми е прашањето со што заслужил за да биди повикан, подолу ме цитирал членот дека бил млад и надежен, епа со млади и надежни ѓупчиња ќе испаднат на првата посериозна репрезентација.
Немам ништо против играчот ама дај не зафркавајте бе, видете го составот, освен неколку играчи сите се неискусни, немаат големо натпреварување со очи видено.
Нека се крстат во Кејн да остани здрав што подолго оти искрено вака гледајќи ја репрезентацијата не ми влева надеж дека можат да направат нешто вау.
Зошто е побогу Медисон изоставен од тимот, играчиште е човекот. Се истрипал Саутгејт малце нема веза.

На ова прашање само селекторот може да ти одговори. Некои селектори си избираат играчи со кои имаат добар однос и со кои добро соработуваат. Други селектори избираат играчи кои можат да му помогнат да ги спроведе неговите тактички замисли на терен. Многу фактори влијаат при изборот.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.658
На ова прашање само селекторот може да ти одговори. Некои селектори си избираат играчи со кои имаат добар однос и со кои добро соработуваат. Други селектори избираат играчи кои можат да му помогнат да ги спроведе неговите тактички замисли на терен. Многу фактори влијаат при изборот.
Верувам тие си знаат најдобро. Ајде можи ќе ме демантираат на крај :)
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.285
Поени од реакции
22.573

замислувам нашите од ффм да напраат овакво нешто.

ама на нив уште не им е извадено "супер куп Скопје 2017" од стадион, па што да очекуваме нешто друго.
една недела пред почетокот на првенството, никаква најава за некаква организација по градови со фан зони, па макар било и само Скопје на плоштад, сега откако короната не е со толкав интензитет може да си го дозволат барем тоа, секако Шилегов им намести вештачка трева на плоштад, може нешто да импровизираат :)
за продажбата на дресови да не ни збориме. мислам дека 2006 Грција коа освои ЕП повеќе грчки дресови се купија отколку сега за нашата репрезентација што ќе се купат, сето тоа заслуга на ффм.
Па и спонзориве нигде ги нема. Освен пивара што ги пушти лименките со имињата на фубалерите и секако кока - колите со сликичките заради Панини.
На пример у Хрватска со секоја гајба Карловачко добиваш поклон дрес без име и број.
Фан зони и фан шопови сеуште се мисловна именка за нас. Сеуште кај нас неможе да се најде еден обичен шал што е пола - пола со боите на нашата репрезентација и со боите на гостинската.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Верувам тие си знаат најдобро. Ајде можи ќе ме демантираат на крај :)
И мене ми се чудни списоците. И шпанскиот и англискиот. Од овие што не ги споменавте, чудно ми е што го нема Бамфорд.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.322
Еве, почнати се маркетинг кампањите низ светот. Кај нас Скопско со посебни лименки за фудбалерите, а во Белгија своја кампања ќе има МекДоналдс за фудбалерите:

1622589400470.png
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.471
Поени од реакции
5.474
Тоа ми е прашањето со што заслужил за да биди повикан, подолу ме цитирал членот дека бил млад и надежен, епа со млади и надежни ѓупчиња ќе испаднат на првата посериозна репрезентација.
Немам ништо против играчот ама дај не зафркавајте бе, видете го составот, освен неколку играчи сите се неискусни, немаат големо натпреварување со очи видено.
Нека се крстат во Кејн да остани здрав што подолго оти искрено вака гледајќи ја репрезентацијата не ми влева надеж дека можат да направат нешто вау.
Зошто е побогу Медисон изоставен од тимот, играчиште е човекот. Се истрипал Саутгејт малце нема веза.
Ќе сакаш да постираш линк или целиот состав? Пошто знам и Лингард и Медисон беа у тој поширокиот состав.

Иначе Сака е најверојатно земен пошто покрива многу позиции, пред се лев бек/лев винг бек. Мислам дека доста корисен играч може да биде и настрана статистиката доста добар играч е за од клупа на вакво натпреварување :)
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.013
Поени од реакции
55.308
Дали можи некој да ми објасни со што заслужил оној Сака од Арсенал за да го земат на Европско, оти гледам само 5 гола и 4 асистенции има на 32 настапи а знам дека Арсенал беа попара оваа сезона па онака ме интересира како еден Џеси Лингард кој имаше феноменална епизода во Вест Хем и има наназад искуство во репрезентацијата зошто е изоставен за некој си Саковци полуиграчи.

Медисон не е земен, молаааам ... дури сега прочитав тука, оти ми се стемни кога го видов Сака и не ни разгледав понатаму.
Да бог да во групи испаднат, ќори.
Автоматски споено мислење:

Друго, шо му е филмот на Саутгејт со 4 десни бекови шо тргнал :pos:
Леле мајко е составот
Сака може да игра и како лев офанзивен бек у одбрана со 3ца а истотака покрива на двете крила. Џеси Лингард е 10ка и како таков е послаб од Грилиш, Фоден и Маунт. Ваљда истото важи и за Медисон.

Саутгејт ќе игра со 3 штопери од кои едниот сигурно ќе биде Кајл Вокер а по можност и Рис Џејмс.

Добар е составот, едино ме изненади тоа што го нема Вард Праус па затоа прашав кој е тој Калвин Филипс и дали е подобар од него.

И мене ми се чудни списоците. И шпанскиот и англискиот. Од овие што не ги споменавте, чудно ми е што го нема Бамфорд.
Бамфорд ко што читав најверојатно е повреден или не доволно залечен од повреда. А и секако е послаб од Кејн, Рашфорд и Калверт-Луин.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.658
Ќе сакаш да постираш линк или целиот состав? Пошто знам и Лингард и Медисон беа у тој поширокиот состав.

Иначе Сака е најверојатно земен пошто покрива многу позиции, пред се лев бек/лев винг бек. Мислам дека доста корисен играч може да биде и настрана статистиката доста добар играч е за од клупа на вакво натпреварување :)
Еве имаш неколку постови поназад состав.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.169
Поени од реакции
3.467
:)))))
Е многу убаво. Глупости ептен, нема поента ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom