UEFA Champions League - Season 2023/24

Кој ќе освои?


  • Вкупно гласачи
    67
  • Гласањето е завршено на .

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.245
Поени од реакции
41.600
Butthurt si Che, bottom line, dragonot vcera ubode so smeskata, u dva dena go jadevte ko cigo mrsul i sea imate vakvi izlivi na blam, kako li toa smeea real da cuvaat 0-1, rezultat sto gi vodi dalje, so Siti na gosti. Sindrom file pusten na najako.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.151
Поени од реакции
28.917
Butthurt si Che, bottom line, dragonot vcera ubode so smeskata, u dva dena go jadevte ko cigo mrsul i sea imate vakvi izlivi na blam, kako li toa smeea real da cuvaat 0-1, rezultat sto gi vodi dalje, so Siti na gosti. Sindrom file pusten na najako.
И Барса можеа да чуваат резултат по голот на Рафиња ама Чавито ги остави високо и попија црвен при една контра.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.245
Поени од реакции
41.600

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.847
Поени од реакции
24.283
Намали 'доживљај'. :icon_lol:
Честито пласман во полуфинале.
Аиииааа, намали доживљај ми врати бе хахах. Во ред е Ернесто ЧЕ Гевара Арсовска.

Вчера ви се случи истото што ви се случува последни 10 години кога игра Реал во ЛШ.
Страдавте и вребавте 120 минути, под притисок и висок напон цела вечер, исто како и нас, за на крај ние да славиме а вие да се осеќате како избацени од поплава.

Пази кафето на работа што го пиеш да не ти е солено од солзите сабајлево што ги исплака.
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.785
Поени од реакции
10.579
Реално Сити у шише ги ставија, али Реал Мадрид се извлече од бездната.
Одлична анализа, подкрепена со факти и неоспорливи аргументи.
 

enzo8

ファックユー
Член од
1 октомври 2023
Мислења
323
Поени од реакции
991
Супер. Ме чуди зошто тогаш кога Чоло (или Мурињо на времето) и некои други помалку омилени тренери го прават истото, тогаш тоа е антифудбал & очобол??
Па јас искрено не памтам други фанови освен фанови на Фарса и Бламунајтед да збореле дека е тоа очобол. Тоа прашање кај тебе у фан клуб постави си го.
А за Чоло не е проблем дефанзивниот пристап или игра туку плачењето по судии, препелкање по терен и груби стартови без потреба, едноставно играчите на терен се понашаат како да шмркнале 2-3 линии бело па облекле дрес.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.126
Поени од реакции
20.991
Butthurt si Che, bottom line, dragonot vcera ubode so smeskata, u dva dena go jadevte ko cigo mrsul i sea imate vakvi izlivi na blam, kako li toa smeea real da cuvaat 0-1, rezultat sto gi vodi dalje, so Siti na gosti. Sindrom file pusten na najako.
:pos:
Не, воопшто. Ме боли таквото за реал и сити.
Си пишуваш заклучоци како што ти одговара :icon_lol: Синдром филе?!?! :pos:
Никогаш, никаде и на никој не сум пишал/рекол дека реал не смеат да чуваат 0-1, ако имаш доказ за спротивното, бујрум покажи го.

Zaboraviv deka za vas fudbalot kako sport postoi so pojavata na Mesi i Pep ko trener na Barsa, izvini. Ali i od togas, pak ve jadat Real vo LS tituli, taka da mn me interesira ako ne se real, koj e u prasanje drug.
Тоа можеш на децата у маало да им кажеш. Јас кога сум почнал да навивам за Барселона, Пеп уште беше фудбалер, а Меси во школата на Барселона.
За тее фудбалот постои откако Мурињо и Пандев дојдоа во Интер и освоивте ЛШ, така?
Аиииааа, намали доживљај ми врати бе хахах. Во ред е Ернесто ЧЕ Гевара Арсовска.

Вчера ви се случи истото што ви се случува последни 10 години кога игра Реал во ЛШ.
Страдавте и вребавте 120 минути, под притисок и висок напон цела вечер, исто како и нас, за на крај ние да славиме а вие да се осеќате како избацени од поплава.

Пази кафето на работа што го пиеш да не ти е солено од солзите сабајлево што ги исплака.
Намали доживљај.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.155
Поени од реакции
35.267


 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.152
Поени од реакции
16.679

Убо друштво :love:
На времето важеа за најдобра одбрана, сега рамо до рамо со Салернитана и Лутон
5 гола на еден меч во нокаут фаза да се постигни против Атлетико беше незамислива мисија, ама тогаш играа назад терминатори не Молиновци и посерковци.
За таа формација шо ја фура Чоло требаат брзи стопери а ние играме со двајца 36 годишни побавни од желки и еден играч кој ако истрча еден спринт после повреден ќе е еден месец.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom