UEFA Champions League - Season 2023/24

Кој ќе освои?


  • Вкупно гласачи
    67
  • Гласањето е завршено на .

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.841
Поени од реакции
10.971


Група Ф покољ и заедно со група Д најинтересни.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.842
Поени од реакции
23.097
Ти да не му си вонбрачен на Ибрахимовиќ, па имаш толкави комплекси.

Не него за 15 екипе навија, па некоја некогаш мора да се погодила да била ебена од Милан
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Дортмунд послаб од лани, ПСЖ послаб од лани, Њукасл без искуство и со сабота-среда распоред. Не знам како Милан е отпишан во оваа група.

Според мене ќе заземат едно од двете места за нокаут фаза. Во Њукасл па ич не верувам. Англиските екипи (не овие стандардно што играат во Европа), кога и да заиграле во некое натпреварување, биле изедени од темпото.
Од друга страна па, Милан е посилен од лани. На хартија групата е претешка, ама далеку од тоа дека Милан е кандидатот за Европа Лига.

Останатово, досадно. Унион Берлин одвај чекам да видам како ќе изгледа и дебаклот на Ѕвезда со Сити на Етихад, е за тоа живеам.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Добро, барем нема да биде дебакл од Нордсјиланд.
Со оглед на тоа колку капитал е со лопати внесуван во тимот, очекувањата се некое 1/8 финале барем.
Кога ќе пукне балонот, ќе се вратат работите во нормала. Краснодар, такви приказни.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.214
Поени од реакции
8.017
Со оглед на тоа колку капитал е со лопати внесуван во тимот, очекувањата се некое 1/8 финале барем.
Кога ќе пукне балонот, ќе се вратат работите во нормала. Краснодар, такви приказни.
Во последните години во групи испаѓале Јуве, Милан, Интер, Јунајтед, Атлетико... а ти очекуваш 1/8 финале од Звезда?
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.892
Поени од реакции
13.866
Унион Берлин одвај чекам да видам како ќе изгледа
Дефанзива, препуштање на топка, контри, најопасни прекини во ЛШ и скоро сите напади завршуваат со центршут.
 
Член од
13 август 2023
Мислења
605
Поени од реакции
1.460
Во последните години во групи испаѓале Јуве, Милан, Интер, Јунајтед, Атлетико... а ти очекуваш 1/8 финале од Звезда?
Тој не знае кога е ден, а кога ноќ од што му е тешко во главата, ти што прашуваш...
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.230
Поени од реакции
29.126
Псж ќе испадне од групи, желката у Јануари потпишува пред договор со Реал.
Сити лагано бек ту бек
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.316
Поени од реакции
16.908
Од кај Њукасл фаворит против Милан жити мајка. Некни пркнаа денес фаворити во ЛШ за нокаут фаза, нема грешка.
Колку се преценуваат Англичаните то чудо едно.
Дортмунд исто не се стабилна екипа за така лесно Милан да се отпиши, па и ПСЖ.
Непредвидлива група како и да е.
Од групата на Атлетико сум задоволна, иако последно кога се израдував вака на лесна група Лајпциг ни ги скрати крилјата така да не се опуштам многу.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom