UEFA Champions League - Season 2023/24

Кој ќе освои?


  • Вкупно гласачи
    67
  • Гласањето е завршено на .

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.113
Поени од реакции
17.980
Рутинирано како против Кадиз.

Секоја чест за Реал, никогаш не сум ги сакал, ама ова е нереално, у финале буквално не може никој да ги чепне.

Анчелоти лесно влегува во конкуренција најдобри италјански тренери во историјата, а тоа многу кажува :cuc:

Германските тимови, освен Баерн, гледаме не може да се носат во вакви мечеви, како од мочка правени.

Честитки до побратимот @blanco
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.595
Поени од реакции
3.687
Нека отстапат место на друга екипа во ЛШ.
Ла Лига со втора постава и цел фокус наредна сезона на Копа Дел Реј.

Честитки титула мадридисти , убава бројка 15! :love:
 
Член од
14 август 2022
Мислења
1.101
Поени од реакции
1.260
Ко ќе јадам лајна и по други теми (конкретно НБА) дека до тренерот е најпоќе, па после до играчите ми се лутат.

Анџелоти, стар лисец, полека, смирено, ни да се дери ни да скока ко млад мајмун. Им кажа сигурно на полувреме да си ја чекаат шансата и си ја дочекаа.

Од друга страна ова налицканиот прч од Хрватска, појма шо си нема од животот, ќе ти води тим. ФАЛА БОГУ од идната сезона треба да оди нешто во меначментот некој кур да изиграва (го трнаа колку да не го отпуштат), па ќе чекаме некој пописмен да дојди.

Штета, навистина штета. Да го играше Мален наместо она глушецот Адејеми ќе имаа барем гол. Тремаџии. Им се сечат нозете во борба за титули.
Тој Терзич сезонава Леверкузен на полусезона да ги преземе би прокоцкал титула, дефиниција за лузер.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.139
Поени од реакции
84.830
И полека може да се затвори уште една дебата во светот на фудбалот.

Карло Анчелоти - најдобар менаџер на сите времиња.
Капа доле. :cuc: :cuc: :cuc:

Секоја чест, помалку се надевам ќе објави и пензија после утакмицава бидејќи заслужува да се пензионира со ЛШ титула...ама ваљда нема годинава да се пензионира.

Се додека Пеп/Мурињо не освои уште 3 ЛШ(/ЕП/СП) дебатата тука е завршена.
Секоја чест.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.084
Поени од реакции
85.039
Рутинирано како против Кадиз.

Секоја чест за Реал, никогаш не сум ги сакал, ама ова е нереално, у финале буквално не може никој да ги чепне.

Анчелоти лесно влегува во конкуренција најдобри италјански тренери во историјата, а тоа многу кажува :cuc:

Германските тимови, освен Баерн, гледаме не може да се носат во вакви мечеви, како од мочка правени.

Честитки до побратимот @blanco
Еден ден кога ќе се врати братот @blanco на форумов, ќе му се појави нотификација од Мондо и Ширеа како му честитаат победа за 15та титула на Реал.
Љубовта и почитта кон Љоренте е нешто што не се заборава така лесно
 
Член од
16 октомври 2021
Мислења
421
Поени од реакции
893
Da im ja iznaebam majkata na tie sto organiziraa ovaa godina u park za gledanje, pa kaj bevte proslata godina istava organizacija da ja napraite. Lani Inter koga igraa morase od fan klubot da se sobirame u toa edna birtija gluvci kaj sto shetaat na krajot na svetot t.e. kaj spediciite.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.358
Поени од реакции
29.498
У првото полувреме у рок од 2 минути Славко(да му го ебам и името и жената) даде два жолти картони на играчи од Дортмунд, при минимални приговори. У второто имаше јак приговор од Камавинга, а после и сериозно теглење дрес од Карвахал - ништо. Класика.
Шо сега судијата е крив.
Кажи си шо те мачи не тука одоколу да тресеш.
Барса после Меси не постои на фудбалската мапа додека Реал и после Роналдо и Бензема освојува титули...па затоа сега Вини бил грд, Славко давал жолти, Битола нема аеродром само да не се напише...честито титула.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.493
Поени од реакции
14.047
У првото полувреме у рок од 2 минути Славко(да му го ебам и името и жената) даде два жолти картони на играчи од Дортмунд, при минимални приговори. У второто имаше јак приговор од Камавинга, а после и сериозно теглење дрес од Карвахал - ништо. Класика.
Најголем плачко си од сите фанови на Барса. Ајде дувај го пак :love:

IMG_0702.jpeg
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.360
Поени од реакции
37.212
Така е брате пошто е привилегиран клуб и за финансии и за сичкото, нешто слично како Баерн во Германија.

Али тоа е што е, не ја доби Реал со доминација оваа утакмица, напротив ја доби на искуство на паметен тренер. Нека им е честито.
Не ме заебавај 15 титули имаат, 3 пат по ред шампиони кој да биде привилегиран Беса од Добридол?
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.358
Поени од реакции
29.498
Da im ja iznaebam majkata na tie sto organiziraa ovaa godina u park za gledanje, pa kaj bevte proslata godina istava organizacija da ja napraite. Lani Inter koga igraa morase od fan klubot da se sobirame u toa edna birtija gluvci kaj sto shetaat na krajot na svetot t.e. kaj spediciite.
Фан клубот на Реал Мадрид Македонија си го организираше тоа, кај организирале Интер од нив самите си зависи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom