UEFA Champions League - Season 2020/21

Кој ќе биде шампион на Европа оваа сезона?


  • Вкупно гласачи
    104
  • Гласањето е завршено на .
Член од
29 март 2021
Мислења
301
Поени од реакции
864
Не сум сигурен,се нешто ми иде дека Ливерпул ќе ги натовари дома.

Sent from my SM-A920F using Tapatalk
Ливепул мора да напаѓа дома, а со она одбрана што ја имаат Модрич и Крос ќе имаат журка од додавања кон Винициус и Бензема. Не гледам како Ливерпул би поминал.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.141
Поени од реакции
28.898
Псж имаа доста шанси, 2 стативи и неколку одбрани на Ноер.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Може псж да го избуши и на сити, триово напред се прејаки, особено на екипи што играат отворен фудбал ги реметат јако. Ама прво сити нека поминат со дортмунд.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.163
Поени од реакции
107.620
Како изигра Идриса Гана Геје/Геј како и да е... :cuc: Милијарда топки пресече, милијарда дуели доби, иссссскина во средина. Исто и Лукас од Баерн имаше топ партија. Баерн доста бледо денес, скроз незаслужено го добија мечот али и ПСЖ самите се криви за тоа со промашувањата. Се на се ПСЖ заслужи да пројде даље, за Баерн несреќа беа повредите и ковидот.
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
1.007
Поени од реакции
1.799
Најпрецент играч во понавата историја. Технички е спремен, како и секој бразилец, но далеку е од Меси и Роналдо.

Нејмар никогаш не носел тим на грбот до голема титула. Со Барса кога освои ЛШ ги имаше Меси и Суарез до него. Во ПСЖ реално не ги оравда очекувањата. Моментално би го ставил Мбапе како лидер на тимот пред него.

Со Бразил исто фејлна на големите натпреварувања.
Баш мислам у последната сезона или претпоследната, кога беше повреден Меси малку подолго време, буквално сам ја носеше Барса. Може ваљда да потврдат фаново на Барса, ако се на темава сеуште:D
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Овие ПСЖ сигурно 7-8 години има откако ги зеде арапот и се мотаат во крајните фази, а на прсти се бројат утакмиците каде што одиграле како екипа, со тактика ова она. Пет минути газат, па потоа 15 не можат 3 паса да врзат, ебате очоболот кој го играат. Дефинитивно најнеорганизиран клуб се од фаворитиве во ЛШ, све им е сведено на индивидуални потези. Среќа имаат брдо пари, па таму ги имаат моментално двата убедливо најдобри играчи, па можат и со 7 ѓупци и Нејмар, Мбапе и Ди Марија секого да го тепаат.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.144
Поени од реакции
16.658
Screenshot_20210413-230745~2.png О
Тоа е се што треба да знаете за Стелт.
Ама битно вика не се курчел тој никогаш во темава :toe:
Инаку од екипите кои ги наброја 3 се во игра за титула, од кои најверојатно една од нив ќе биди шампион.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
И што сум пишал што е неточно од овде???
Ти писмена си, го читаш добро постот?

Јувентус, Патетико и Барса испаднаа, Сити, ПСЖ и Реал уште се во игра.

КАДЕ ВО ЦИТИРАНОТО СЕ КУРЧАМ СО БАЕРН?
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.144
Поени од реакции
16.658
Овие ПСЖ сигурно 7-8 години има откако ги зеде арапот и се мотаат во крајните фази, а на прсти се бројат утакмиците каде што одиграле како екипа, со тактика ова она. Пет минути газат, па потоа 15 не можат 3 паса да врзат, ебате очоболот кој го играат. Дефинитивно најнеорганизиран клуб се од фаворитиве во ЛШ, све им е сведено на индивидуални потези. Среќа имаат брдо пари, па таму ги имаат моментално двата убедливо најдобри играчи, па можат и со 7 ѓупци и Нејмар, Мбапе и Ди Марија секого да го тепаат.
Денес ако не изигра Псж фудбал не знам кој, единствено во финишот беа климави. Вистинско чудо е како ја зачуваа Баерн мрежата празна, ги скинаа од шанси.
Нејмар, Мбапе, Ди Мариа па и Дракслер какви акции правеа како на плеј, Лукас изигра партија снова и Ноер беше стабилен назад, исто така имаа и пречки и стативи.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Како што имаше добар фудбал и на двата меча тука, очекувам прејак двомеч и меѓу ПСЖ и Сити. Дортмунд не очекувам ни да победат утре камо ли да пројдат. И да, мислам дека еден од нафташите ќе биде шампион.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.144
Поени од реакции
16.658
И што сум пишал што е неточно од овде???
Ти писмена си, го читаш добро постот?

Јувентус, Патетико и Барса испаднаа, Сити, ПСЖ и Реал уште се во игра.
Сите сме неписмени само ти си писмен тука, ти слеп си или шо е работата ? Во постот викаш дека НЕМА шанса да освои некој од горенаведените а моменталнио три екипи де во игра за титула, освен ако не мислиш дека Челзи шо според тебе е класи послаб од Баерн и ФК Купи продај, за воља на вистината изгорена сум Дортмунд да освои и да јадиш таков ремет од Игорче шо нема да ти текни да уклучиш интернет а не да се логираш на форумот
Автоматски споено мислење:

Како што имаше добар фудбал и на двата меча тука, очекувам прејак двомеч и меѓу ПСЖ и Сити. Дортмунд не очекувам ни да победат утре камо ли да пројдат. И да, мислам дека еден од нафташите ќе биде шампион.
Автоматски споено мислење:

Како што имаше добар фудбал и на двата меча тука, очекувам прејак двомеч и меѓу ПСЖ и Сити. Дортмунд не очекувам ни да победат утре камо ли да пројдат. И да, мислам дека еден од нафташите ќе биде шампион.
Не биди сигурен во ова, ако изигра Дортмунд како во Англија ќе биди опето.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Сите сме неписмени само ти си писмен тука, ти слеп си или шо е работата ? Во постот викаш дека НЕМА шанса да освои некој од горенаведените а моменталнио три екипи де во игра за титула, освен ако не мислиш дека Челзи шо според тебе е класи послаб од Баерн и ФК Купи продај, за воља на вистината изгорена сум Дортмунд да освои и да јадиш таков ремет од Игорче шо нема да ти текни да уклучиш интернет а не да се логираш на форумот
Глупава ли си, што е работава?

Прво муабет беше дека сум се курчел со Баерн, сега муабет дека сум рекол дека нема да освојат наведентите екипи.
Па УШТЕ стојам на тој пост што НЕМА ВРСКА со Баерн.

Каде ти е НЗС на ова што го збориш?
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.144
Поени од реакции
16.658
Сепак не било толку лесно да се освои ЛШ два пати по ред.. A камо ли па три пати. :kafence:
Со ВАР немаше ни вие да освоите три пати :)
Автоматски споено мислење:

Глупава ли си, што е работава?

Прво муабет беше дека сум се курчел со Баерн, сега муабет дека сум рекол дека нема да освојат наведентите екипи.
Па УШТЕ стојам на тој пост што НЕМА ВРСКА со Баерн.

Каде ти е НЗС на ова што го збориш?
Не бе ти ќор си гарант, па во постот на Пеја кој ти вика дали мислиш дека Баерн ќе одбрани титула му викаш ништо не ме премислува да мислам различно хахаха
И ред наназад имаше дискусија тој ден со пола форум кога ти викаа да не се излетуваш оти е многу рано за прогнози, па едно време викаше дека ќе ги понижуваш екипите оти ти се можело, ваууу освоија титула во ЛШ и готово инвизибл ги направи Баерн.
Па викаше дека Псж освен Мбапе на ниту една позиција нема подобри играчи, јаките играчи Зуле Муле
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom