UEFA Champions League - Season 2020/21

Кој ќе биде шампион на Европа оваа сезона?


  • Вкупно гласачи
    104
  • Гласањето е завршено на .

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
12.410
Поени од реакции
8.433
Види ги Сити ништарија од екипа, секоја година најлесна група, најлесно во осмина финале и пак бламови јадат и не можат да освојат.

Јувентус ќе испадне од Порто, Консисао е тренер, Интераш и мој човек. Ќе испорача мојот човек Муса Марега, фудбалер без врат, ужасен црнец, смрди преку телевизор.
Moже само пица да испорача, и така женатата ручек не направи...
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.684
Поени од реакции
5.185
Искрена да бидам, кој и да ни се паднеше, стварно мали шанси имаме за даље. Вака барем од шампионот ќе сме елиминирани (99% согласно процентине од Донев) и нема да е толкава брука.
Само да сме во полн состав, минимум два ќе му збрцаме на Ноер, колку ќе примиме небитно :icon_mrgr:
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.076
Поени од реакции
6.391
Искрена да бидам, кој и да ни се паднеше, стварно мали шанси имаме за даље. Вака барем од шампионот ќе сме елиминирани (99% согласно процентине од Донев) и нема да е толкава брука.
Само да сме во полн состав, минимум два ќе му збрцаме на Ноер, колку ќе примиме небитно :icon_mrgr:
Нормално дека ќе примите трилион голој со оглед дека Страхоша умрениот само против Интер знај да брани....и нормално Марушич кој се претвора во Карвахал+Дани Алвеш+Лам во најдобри времиња
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
3.346
Поени од реакции
7.065
Без да замарам со проценти, да си кажам како ми се гледа ждрепката. Баерн и Сити најкомотни, мега-гига-тера чудо треба да се деси па да испаднат.

По нив Реал и Јувентус. Големи шанси имаат ама на нив може да им „падне софтверот“ кога не треба. Порто до сега сто пати имаат изненадено а Аталанта зависи и против кој Реал ќе играат, оној мизерниот од пред 2-3 недели или овој повампирениот од овие денови.

Ливерпул исто против било кој ќе беше фаворит и не верувам втора година по ред да се зезнат толку рано ама Лајпциг одамна не смее никој да ги нарече аутсајдер.

Севиља - Дортмунд ми е некако ептен небитен дуел и не знам што да мислам. Еве малку на Севиља им давам предност пошто искусни се за вакви „Лига Европа“ дуели. Кој и да мине тука ќе биде најпосакуван противник за 1/4 финале.

Атлетико - Челзи најизедначен дуел. Мислам на чоловци им се погоди противникот, со нивната тактика ептен можат да ги затворат Челзи, една асална шанса да не можат да направат. Настрана првото место во лесната група овој Челзи не ми изгледа уште зрел да направи нешто озбилно во ЛШ.

За крај моите... Пишав веќе кај нас во фан клуб. ПСЖ секако е фаворит ама можевме да пројдеме и полошо. Знаат и тие да се изгубат на битни мечеви. За два месеци можат да се сменат многу работи и ќе зависи колку се комплетни двата тима.
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
751
Поени од реакции
1.244
Па баш и нејќев Лајпциг да падне на Ливерпул. Пре би Јувентус од прв шешир или Реал Мадрид, отколку Лајпциг. Ама може да има доста голови и да не биде досаден меч.

Манчестер Шити со најголеми шанси за пласман, за другово тука се негде. Лацио знае да биде гаден, а им лежат германски тимови (па не се само со 1% шанси).
 
Член од
23 август 2010
Мислења
33.256
Поени од реакции
83.853
Па баш и нејќев Лајпциг да падне на Ливерпул. Пре би Јувентус од прв шешир или Реал Мадрид, отколку Лајпциг. Ама може да има доста голови и да не биде досаден меч.
Како би паднале Јувентус и Реал кога и тие се прв шешир како и Ливерпул? Или за Лајпциг мислеше дека нејќеш против Ливерпул?
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
751
Поени од реакции
1.244
Како би паднале Јувентус и Реал кога и тие се прв шешир како и Ливерпул? Или за Лајпциг мислеше дека нејќеш против Ливерпул?
Да де, дека нејќев Лајпциг да падне. Пре би бирал од прв шешир тим отколку со Лајпциг. :toe:
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
9.855
Поени од реакции
12.255

Ама Виери кажа дека Лукаку е подобар, како вака сега Анри нема појма што зборува?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom