UEFA Champions League 2018/19

Статус
Затворена за нови мислења.

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.663
Какви буткања и тегнења има за време на прекини, овој го допре само. Ако планираат за вакви ситници да ебат утакмици ич нека не користат ВАР.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.609
Поени од реакции
11.152
Свири сега судија да го свирнам на жена ти
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.402
Поени од реакции
6.022
Чист фаул,со буткање си направи простор и пак зборите дека не било фаул на толку снимки. За гревови сте.
Лани за ваквото "буткање" од Бенатиа ти викаше дека немат абер од фаул, сега чудно што за поблаг контакт констатираш фаул...
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.442
Поени од реакции
5.399
Глеј го Бонучи беее паѓа, гледа гол и почнуе да се врти доле... леле леле гаааден, пак фаул бара цццц

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Лани за ваквото "буткање" од Бенатиа ти викаше дека немат абер од фаул, сега чудно што за поблаг контакт констатираш фаул...
И обратно истите што викаа дека е пенал сега велат дека не е фал. Шу праиме?
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.307
Поени од реакции
7.442
Ova e za VAR ne znam dali vidovte na snimkata kako go udrija Bonucci. Direktno so kopacka vo lice I posle na pagjanje mu udri kecerski zafat.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Дечко ко неутрален ти кажувам дека е фаул. Јас Јуве ги мразам ама дека беше фаул беше, ете сега заслужено водат Атлетико.
Види ја снимаката од камерата позади голот на Облак и ќе видиш јасно дека имаше гурање со две раце врз играч свртен со грб. А дека Келини уште поетрално се фрли, се фрли.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.382
Поени од реакции
7.305
Чоло влезе напаѓачки на натпреваров што е право изненадување, но на реваншот очекувам бункер. :icon_lol:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom