UEFA Champions League 2018/19

Статус
Затворена за нови мислења.

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.318
Покетино со 0 трансфери има шанса да освои ЛШ. Башка со повреден Кејн. Штета за Ајакс. Најубав фудбал играа ама се изглупираа скроз во 2ро полувреме.
Претерано потценет е Покетино.
Некои екипи ќе трошат милијарди ама вака така Спарси си изградија нешто што и те како фунцкионира.

Башка и стадионот го завршија (unlike други екипи од Лондон :D )
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.168
Поени од реакции
107.644
Auuuuu kakov rolerkoster od emocii... Lele sto sve ispromasi Ajaks, Zijec vecno ke go sonuva mecov, stativi, sansi... Sekoja cest za Totenhem, i pokraj negativata izdrzaa maski do kraj, plus povredite i kaznite na klucnite igraci. Golema steta za Ajax ali toa e fudbalot, surov sport bem mu mater.

Se nadevam na uste pojako finale, cisto da se zaokruzi ludava sezona vo LS.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Ве молам експерти на Кајгана, да не ги именувам, нека објаснат за менталитетот на Тотенхем.. (хинт: @Донев)
Уште подобро, ќе бидат посрамотени во финале :D

Ептен неочекувано, ама браво за камбеков вечерва.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1
Член од
13 септември 2015
Мислења
1.010
Поени од реакции
2.283
Аааааауууууууууу.........Ова не е нормално.Ќе почнам да верувам и јас дека местат
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.151
Поени од реакции
35.235
Како и да е, кој и да ќе освои титула ќе го сруши лузерскиот мит што го имаа од претходните години.

Ова што го направија Ливерпул и Тотенхем е масивно мочање за сите останати екипи од Англија како Јунајтед,Челзи и Арсенал кои што играа финалиња на ЛШ а сега спаднаа на играње со Славија и Бате.

Свака част за двеве екипи.

The only place to watch CL in London вака така испадна реалност.

Уште не ми се верува какви две утакмици испаднаа овие...
Тоа е фудбалот, кругот се врти.

За жал ќе им требаат долги години да се вратат, а прашање е и дали ќе се вратат некогаш овие тимови. Во меѓувреме Ливерпул, Сити, Тотенхем ќе си газат. За англичаниве зборам.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.137
Покетино оваков, Покетино онаков, нека им се измоча на сите у уста кога ке ја освои Лигата на Шампионите.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Zal mi e fanovi na Liverpul, no ne se nadevajte premnogu, finaleto sekako go gubite

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
Pauzirajte na 4:54 od sudiskoto prodolzhenie, tuka se prai chist faul tocno na centar, pa neka nafrluvaat preku pola teren, na postavena odbrana.
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.705
Поени од реакции
5.674
Ејј Тотенхем во финале догура,не ми се верува едвај групи пројдоа...
Барса ги разтрти кога играа...

Секоја чест заслужено,искрено жал ми е за Ајакс се бореа цела сезона,мислам подобо ќе беше да поминат.
Само за нив и ова е преголем успех,цел тим е тинејџери,оној Зијах е печен за во голем клуб,Де Лигт што да се каже иднина на светскиот фудбал,незнам кој штопер играл толку зрело на 19 години.
Де Јонг исто одличен.
Имаат многу потенцијал,криво ми е што на ваков начин испаднаа.

Ливерпул шампион според мене!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom