UEFA Champions League 2018/19

Статус
Затворена за нови мислења.

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Кое ли ќе биде изненадувањето? :D
Не знам кое е изненадувањето, ама сакам полуфинале Јунајтед-Ливерпул па да видиш конечно што ти зборев пред почеток на сезона. :P
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Тотенхем Сити ќе биде утакмица за сите пари!Во полуфинале не чека спектакл.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Барса и Ливерпул треба да се поголеми фаворити во дуеливе, Јуве би требало ама Ајакс се на јаки дроги, Тотенхем и Сити ќе биде најтесна мислам

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.893
Поени од реакции
1.195
Освен Ливерпул-Порто се останато е неизвесно, никој неможе да предвиди кој ќе оди понатаму. Многу некако сите од одма ги отпишувате Јунајтед и Ајакс а видовме што направија против Реал и ПСЖ, секој си има свои шанси, не е ова групна фаза, сите тимови се јаки освен Портко кој дефинитивно е послаб со квалитет од она што гледавме до сега :).
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Тотенхем Сити ќе биде утакмица за сите пари!Во полуфинале не чека спектакл.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
Се сомневам, тотенхем се борат за топ4, немаат ростер за оваа битка, според мене Сити лесно ќе мине.

Очекувам Јунајтед да и направи проблем на Барса, таму треба да се бара изненадувањето на колото

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.837
Поени од реакции
7.591
Сити - Ливерпул финале, Сити освојува, Клоп пропаѓа :(
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.291
Поени од реакции
12.645
Во некој алтернативен универзум ждрепката ќе беше следна:
Јуве со Роналдо против Реал Мадрид
ПСЖ со Нејмар против Барселона

али во овој универзум Реал и ПСЖ се ташаци....:icon_mrgr:
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Не знам кое е изненадувањето, ама сакам полуфинале Јунајтед-Ливерпул па да видиш конечно што ти зборев пред почеток на сезона. :P
Со емотикониве на крај што ги ставаш секогаш, не знам дали си сериозен или не. Како и да е, Ливерпул е во подобра форма, игра подобар фудбал и има моментум, мислам дека во евентуален дуел пак би биле фаворити. Свесен си и дека проаѓањето со ПСЖ беше среќно (не го деградирам пролазот, си пишав и тогаш).
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Со емотикониве на крај што ги ставаш секогаш, не знам дали си сериозен или не. Како и да е, Ливерпул е во подобра форма, игра подобар фудбал и има моментум, мислам дека во евентуален дуел пак би биле фаворити. Свесен си и дека проаѓањето со ПСЖ беше среќно (не го деградирам пролазот, си пишав и тогаш).
Хмм, па не би рекол дека е во подобра форма Ливерпул моментално, ама секако не бев сериозен и секако има уште два месеци до евентуално 1/2 финале, а до тогаш многу работи може да се сменат.
 
Последно уредено:

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.056
Поени од реакции
17.743
City sve ke ti ebam ako ispadnes od Totenhem
Оу оу видете што има овде, страв од слаб противник за Јуве во полуфиналето :icon_lol:

Дај нема потреба од ваков очај и онака во финалињата имаме поголем проблем...
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Хмм, па не би рекол дека е во подобра форма Ливерпул моментално, ама секако не бев сериозен и секако има уште две месеци до евентуално 1/2 финале, а до тогаш многу работи може да сменат.
Да да, сфаќам. Исто беше и со Ливерпул - Баерн кога беше извлечено, сите беа 100000% Ливерпул, боље форма бла бла а за после првата утакмица 0-0 да не биде баш така едноставно. Иначе, Ливерпул со Клоп во Европа нема изгубено двомеч, два пати оди до финале и тоне.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.154
Поени од реакции
107.579
Оу оу видете што има овде, страв од слаб противник за Јуве во полуфиналето :icon_lol:

Дај нема потреба од ваков очај и онака во финалињата имаме поголем проблем...
Moe mislenje e deka samo City moze da go tepa Juve od site 7 preostanati ekipi, zatoa i sakam da ne ispadnat od Totenhem. Inace oni daj boze od Ajaks da ispadnat pa posle ako koj saka neka osvoi, ama teska taa rabota.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.187
Поени од реакции
14.460
Секако дека Јунајтед ќе ги изненади Барса :icon_lol:
Утакмицата како со ПСЖ каде секоја можна коцка им се поклопи се случува еднаш у 100. Дека ќе биде исто со Барса чисто сумљам.

По мене Ливерпул, Сити и Барса поминуваат без проблем, Ајакс ми е енигма, има супер тим, може да бидат и понижени ама може и да изненадат. Јуве е секако фаворит.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom